Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпросче за захващане на манометър за високо налягане.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Въпросче за захващане на манометър за високо налягане.

    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
    Те за ползване са ги ползвали, ама откак има метър са минали няколко стотин години.

    От всичките им "мерки" единствено в морската миля има практическо удобство. Всичко останало е тотален шит, при това не само в мерките за разстояние.

    Сори, ама метър има от 1875г. Малко след априлското въстание у нас.

    Коментар


    • #32
      От: Въпросче за захващане на манометър за високо налягане.

      [QUOTE(в случая за 3/8 - 19 на инч, което го няма ни един български струг).[/QUOTE]
      С 5 я има тая стъпка и е Български.
      А 55 градуса се заточват макар да знам,че предпочиташ с готови пластини да работиш.

      Коментар


      • #33
        От: Въпросче за захващане на манометър за високо налягане.

        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
        С британските пък точно обратното - 60 градусови, но с измислени стъпки (в случая за 3/8 - 19 на инч, което го няма ни един български струг). .
        Според мен това е проблем на Българския струг, а не на имперската мерна система.

        Коментар


        • #34
          От: Въпросче за захващане на манометър за високо налягане.

          Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
          Сори, ама метър има от 1875г. Малко след априлското въстание у нас.
          От стотина години преди това. 1875-та става международна, ма понеже я измислили франсета, всие ингилизи и сателитите им не я приемат, пък!

          И си работим с миля=1760 ярда (ярда първоначално е въведен като разстоянието между върха на носа и края на средния пръст на ръката на текущия монарх ) = 5280 фута(стъпки) = 63360 инча (палеца) = 760320 thou. Самите им имена са толкова абсурдни, колкото и произхода им, базиран на едно голямо нищо

          До 1971-ва и с валутата им е било същия нонсенс.

          Няма здравомислещ човек, занимаващ се с наука, който да не пише настоятелно из книгите си тая нефелност да замине в историята.

          и... "съвременната" им система е от... 1864-та.

          Първоначално публикуван от bocho64 Преглед на мнение
          С 5 я има тая стъпка и е Български.
          Имах предвид струг.

          Първоначално публикуван от bocho64 Преглед на мнение
          А 55 градуса се заточват макар да знам,че предпочиташ с готови пластини да работиш.
          За резби си заточвам. Последно за милиметров болт с инчова стъпка.

          ...обаче с конуса 1/16 кво правим? Струг с линеал съм виждал само на картинка.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #35
            От: Въпросче за захващане на манометър за високо налягане.

            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение

            ПП: Манометъра отдавна е навит. За 1/4BSPP резба има всичко. Питах само за уплътнението долу. Другите проблеми е че накрайника на маркуча е 3/8 NPT мъжка резба, съответно дупката в помпата 3/8 NPT женска резба, и всичкото това за 700 бара. Метчик намерих, плашка ще има след 10 дена. След 3-4 часа престъргвам, заварявам наново с непрекъсната заварка и ако пак не стане, ще чакам плашката без манометър. Но мисля че ще стане. Малко подцених заварката, а това в комбинация с високо налягане е равно на предизвестен резултат.
            Опита показва, че повечето импровизации в "движение" излизат успешни. Всеки такаламит,хидравличен крик,хидравлична помпа от тенекеджийски комплект и пр. са в състояние да генерират налягания над 500,600 ат. и не им се вживяваме много. Против правилата и логиката -уплътняват повечето подходящи по размер "О" гумени пръстени,алуминиеви и медни дифтунги и тефлоновите пръстени,конци ,ленти се справят с уплътняването.

            Коментар


            • #36
              От: Въпросче за захващане на манометър за високо налягане.

              За къса резба не ти трябва линеал а раздвижена фрезова глава с център .
              Аз имам една самоделка от преди доста години и върши работа за къси конусни резби.

              Коментар


              • #37
                От: Въпросче за захващане на манометър за високо налягане.

                Първоначално публикуван от bocho64 Преглед на мнение
                За къса резба не ти трябва линеал а раздвижена фрезова глава с център .
                Аз имам една самоделка от преди доста години и върши работа за къси конусни резби.
                Това искам да го видя как работи,ако не те затруднява щракни някоя снимка!

                Инак конусните ги правя на струга,със плавно измъкване на ножа.
                Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                Коментар


                • #38
                  От: Въпросче за захващане на манометър за високо налягане.

                  В общи линии на един 160мм универсал на една обратна челюст съм заварил едно лагерче с център .Слагаш я хоризонтално и местиш центъра навън. А не е много за снимка,че има да ми се смеете доста за изработката.Ама набързо тогава това ми дойде на акъла и го сътворих.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Въпросче за захващане на манометър за високо налягане.

                    СхванАх,просто като гъбено семе,зора е да се сетиш аджеба как.
                    Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                    Коментар


                    • #40
                      От: Въпросче за захващане на манометър за високо налягане.

                      Ако имаш проблем с челното уплътнение, мисля че тефлонова лента по резбата ще ти свърши работа.На ръчен стенд за дюзи без проблем издържа до 400 атмосфери, може би и повече но до толкова ми е манометъра.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Въпросче за захващане на манометър за високо налягане.

                        Вече нищо не тече.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X