Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Препоръчайте ми фирма да доставка и монтаж на читава термопомпа за къща 80 м2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Препоръчайте ми фирма да доставка и монтаж на читава термопомпа за къща 80 м2

    Здравейте,
    предстои ми да реша въпроса с отоплението на една малка къща около 80-90 м2, има си 10 см изолация и пвц дограма.

    Колебая се между пелети и термопомпа , имам водоизточник с подходящ дебит.

    На пазара има много предложения но не съм в час с тези неща.

    Очаквам колеги ползвали подобни услуги да споделят мнения.
    Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
    Място и хора към които да принадлежи ...

  • #2
    От: Препоръчайте ми фирма да доставка и монтаж на читава термопомпа за къща 80 м2

    Пишеш за водоизточник.Значи искаш термопомпа вода-вода.В кой район на България е къщата?
    http://www.megaterm-tsonev.com/
    Дизелов Jeep, не е Jeep.

    Коментар


    • #3
      От: Препоръчайте ми фирма да доставка и монтаж на читава термопомпа за къща 80 м2

      Изобщо не е сигурно дали имаш подходящ водоизточник. Басейновите дирекции от доста време насам водят доста рестриктивна политика относно тези инсталации и често отказват разрешителни. Като тая политика в бъдеще още по-рестриктивна ще става, защото самите инсталации са опасни-при пробив може да се замърсят подземните води на огромна територия.
      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

      Коментар


      • #4
        От: Препоръчайте ми фирма да доставка и монтаж на читава термопомпа за къща 80 м2

        След много четене из нета по разни форуми и многобройни теми на ползватели на такива съоръжения стигнах до извода че, това е много хубава система но е много високотехнологична и зависима във времето от специализирана техническа подръжка колкото и рядко да и се налага.
        Освен това безаварийният живот на системата едва ли надхвърля 15 г. което при цена в моя случай за 80-90 кв м около 8 - 10 хл.лева ориентировъчно излиза 600-700 лева годишно амортизаций плюс разни дреболий за текуща подръжка клони към 900-1000 лева.Плюс разхода на ел. енергия който не се знае колко ще е.

        Сега подобна къща я отоплявам с пелети от слънчоглед и гори 6 тона на година по 200 лева за тон са 1200 лева .Горелката има една платка с цена 210 лева два редуктора по 108 лева и един вентилатор от 96 лева.Ползвам общо 4 такива горелки и съм си купил от всички възли по един брой за резерва , за да не се шашкам зимно време ако нещо се прецака в кофти момент.
        Ползвам такава горелка на друг обект и за 5 години е изгорила 120 тона пелети тя е 50 киловатова и не е дала никакъв дефект.

        Затова мисля да заложа на пелетите просто защото оборудването е с пъти по опростено и имам даденост къде да съхранявам горивото.
        Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
        Място и хора към които да принадлежи ...

        Коментар


        • #5
          От: Препоръчайте ми фирма да доставка и монтаж на читава термопомпа за къща 80 м2

          Правилно решение.И тия 15 години дето си ги дал живот са мммм много малко вероятни.Е ако се смени всичко по системата през времето на ползване може,ама.....
          Успех и топлина в дома пожелавам.
          Няма страшно в умирачката...
          Страшното е да си жив!...

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X