Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ремъци на pajero 2,5 tdi март 92г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ремъци на pajero 2,5 tdi март 92г.

    Помогнете със схема на разположението на ремаците на pajero дълга база 2,5DTI мотора не го знам кой фасон е ако помага по номера на мотора от талона на колата излезе дата на производство март 92г. когато купувах ремаците. През деня скъса неназъбения ремък и е извадил и другите 2 колата е с климатик. Как е извадил и другите незнам но е факт. Рових из нета и ръководствата така люнезно предоставени тук но намирам само разположението на ангренажния ремък и на климатика. Моля за съдействие Въпреки, че напоследък много питам.

    Благодаря Ви предварително.

  • #2
    До: Ремъци на pajero 2,5 tdi март 92г.

    Първоначално публикуван от climberdimo Преглед на мнение
    pajero дълга база 2,5DTI
    Сигурно е 2.5 TDI щом е '92-ра
    Виж това дали ще свърши работа

    Коментар


    • #3
      До: Ремъци на pajero 2,5 tdi март 92г.

      паджеровод много благодаря. Вчера без хидравлика беше мноо забавно с волана.

      Коментар


      • #4
        До: Ремъци на pajero 2,5 tdi март 92г.

        Честно казано тази схема ми се струва фалшива, защото не съм я виждал на живо! Как така водната помпа ще се завърта от два ремъка с различни диаметри на шайбите?!? Ще работи само ако ремъците са напълно еднакви... Ами ако смениш само единия? Ще стъпят на различни радиуси и ще почне едно свирене! Има нещо гнило...

        Коментар


        • #5
          До: Ремъци на pajero 2,5 tdi март 92г.

          Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
          Честно казано тази схема ми се струва фалшива, защото не съм я виждал на живо! Как така водната помпа ще се завърта от два ремъка с различни диаметри на шайбите?!? Ще работи само ако ремъците са напълно еднакви... Ами ако смениш само единия? Ще стъпят на различни радиуси и ще почне едно свирене! Има нещо гнило...
          Може едната шайба да е паразитна, сиреч да се върти свободно спрямо другата.
          За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

          Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

          Коментар


          • #6
            До: Ремъци на pajero 2,5 tdi март 92г.

            Дано!

            Коментар


            • #7
              До: Ремъци на pajero 2,5 tdi март 92г.

              Като се загледах в схемата ми се струва, че предните и задните шайби на помпата и кол. вал са еднакви, значи се въртят с еднаква скорост.
              За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

              Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

              Коментар


              • #8
                До: Ремъци на pajero 2,5 tdi март 92г.

                Всичко си има бе човек, сигурно няма Мицу ръководство дето да го нямам )

                Гледай около 99 стр.

                https://htftp.offroad-bulgaria.com/M...CHASSIS_11.pdf
                Subaru Legacy Outback '98 2.5 AT

                Коментар


                • #9
                  До: Ремъци на pajero 2,5 tdi март 92г.

                  Схемата си е наред! След като и 2-та ремака за алтернатора и помпата на хидравликата въртят не сериозно натоеарени лагеруващи устроъства не мисля 4е проблем а и е размерите на горна долна шайба са еднакви та следва да се въртят с еднаква скорост. просто ще има разлика в оборотите на задвижваните устроъства следователно алтернатор и водна помпа.


                  Нормално ли е след запалване перката да се върти със високи обороти. При не работещ мотор се върти свободно но леко тегаво през лятото забелязах че е по лесно. Перката не е с електро мотор на виско е.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Ремъци на pajero 2,5 tdi март 92г.

                    Първоначално публикуван от climberdimo Преглед на мнение

                    Нормално ли е след запалване перката да се върти със високи обороти. При не работещ мотор се върти свободно но леко тегаво през лятото забелязах че е по лесно. Перката не е с електро мотор на виско е.
                    Това е най-обсъжданата част, може би след хъбовете
                    Напиши "виско" в търсачката и се наслаждавай!

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X