Обява

Свий
Няма добавени обяви.

BFG KM3 (Mud-Terrain) - използвана за смесено каране

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • BFG KM3 (Mud-Terrain) - използвана за смесено каране

    Сдобихме се най-сетне с нормални гуми за нашите карания - BFG KM3. Водят се за кал, но след мнения и оглед на шарката преценихме, че това са по-агресивни АТ гуми.

    Типа на каранията ни са разходки, като не отсъства и асфалта. Хайлукса, на който се използват, е семеен автомобил, който НЕ се използва в града (като цяло не шофираме в града), а само по почивки.

    И така, сложихме гумите и веднага се запътихме към квартала - Кръстова Вада, Манастирски Ливади-Изток за тестове (това е гр. София). Има достатъчно заблатени места, както и черни пътища, на някои от които по-ниски джипове кантарят.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:64823113_10218828835569460_3228484061219520512_o.jpg
Прегледи:1
Размер:522.0 КБ
ID:6158852

    Уикенда следваше една разходка до х. Вежен, като до там имахме доволно асфалт - отиване и връщане направихме 310 км. Веднага засякохме и реалния разход на горивото - 8.3 / 100. Не се е вдигнал. Все пак тук държим да отбележим, че гумата не позволява да се шофира с повече от 120 км / ч и това го усетихме веднага като излязохме на магистралата. На завоите волата доста неприятно омеква - за това 90 км / ч бяха напълно комфорти. Налягане - 2.0 бара, за извън пътя - спадаме до 1.7-1.8 с дефлатори. Шума е поносим, като се вдигне малко музиката и вече не обръщахме внимание, вибрации за разлика от други МТ гуми - няма.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:64470490_10218828836169475_2990370928300392448_o.jpg
Прегледи:1
Размер:636.6 КБ
ID:6158853

    Първи впечатления за извън пътя:

    На следващия ден решихме да направим една разходка в района на Кремиковци и х. Стрелец, Локорско. Сутринта ни посрещна с проливен дъжд, като по бул. Ботевградско даже засилваше. Към Кремиковския манастир минахме една напоена поляна за да усетим терена - ами с по-висока скорост си подхлъзваше, като се има предвид, че беше адски "разлигавено", но гумата на високите обороти се почисти, като се изкачихме обратно на асфалта.

    Следваше изкачване по мокър терен (ще подготвим видео), като преобладаше почва и мокър камънак. Все едно се усещаше, че се кара на асфалт и никъде не съм усетил, че някое от колелата превърта, въпреки че спътника ни зад нас с Patrol казваше, че кантарим - е, толкова за стоково окачване. През това време продължаваше да вали и да се стичат вадички по пътя.

    След кратка почивка на хижата, следваше слизане надолу. Пак никакви драми - стигнахме накрая до един short-cut, който го бях карал с колело - стръмно, с търкалящи се камъни накрая пад от 30+ см. Ето видео как се справя гумата надолу по такъв терен. 1ва бавни и леко спирачки като засили машината надолу. Долу гумата не се беше изчистила от калта, за разлика от гумите на Patrol-a (WestLake), все пак и ние минахме доста по-бавно.

    https://www.facebook.com/groups/1600...9918899965300/

    Ще допълваме с видеа и мнения докато караме с тази гума. За сега изглежда доста сполучлив избор за начина ни на шофиране и местата, по които ходим.
    Тел / Viber: +359 889 396 793

  • #2
    От: BFG KM3 (Mud-Terrain) - използвана за смесено каране

    Здравейте!
    Какъв размер са гумите и защо с 2.0 бара по пътя? Интересно ми е как ще се справя в зимни условия и дълбок сняг. Ако имате опит с Аll-Terrain KO2, моля направете сравнение между двете гуми. Обмислям, след като повдигна джипката, да сложа 32" (евентуално 33") КМ3.
    КИА Соренто, дизел 140к.с. 2004г.

    Коментар


    • #3
      От: BFG KM3 (Mud-Terrain) - използвана за смесено каране

      Размера е 265/65R17 (препоръчаните за джипа без окачване - то за сега си работи достатъчно добре), отговаря на 31" като размер. Дойдоха на много приятна цена - под 340лв / гума. 2.0 бара са препоръчаните за Hilux-a при не-натоварено положение. Имам малък опит на 'джипки с КО (не КО2) - АТ гумата позволява много повече магистрални скорости, почти не се забелязва разликата в шума (поне лично за мен). За кал - не може и дума да става, много повече газ трябва да се подава с КО-то.

      За зимни условия - не се очертава скоро да ходим по такива терени, ще пишем като имаме възможност да тестваме.

      Накрая, държа да отблежа, че сме взели гумите като редовни клиенти, а не с "промо" цел да правим реклама, т.е. изразявам напълно независимо мнение.
      Тел / Viber: +359 889 396 793

      Коментар


      • #4
        От: BFG KM3 (Mud-Terrain) - използвана за смесено каране

        За АТ туй чудо никак не се класира, защото например зимата са трагични на всичко, различно от неутъпкан сняг и сух асфалт, лятото на мокър асфалт също. Чисто кални са си и извън това са див компромис. Което не е нужно да е лошо де - звучиш като да си наясно какво ти трябва и това си купил.

        Най-агресивното истинско АТ, което съм карал, е GY Wrangler Duratrac. Обаче размери, различни от няколкото най-разпространени (235/75R15, 31х10.5R15), в Европа няма, а даже и тия два размера са нелегални за движение по пътищата.

        за БФГ - не знам KM-то как се класира като здравина, но KO-то е измежду най-здравите АТ-та на пазара, а това никак не е маловажно, ако е търсено качество.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #5
          От: BFG KM3 (Mud-Terrain) - използвана за смесено каране

          По каква причина са нелегални?

          Коментар


          • #6
            От: BFG KM3 (Mud-Terrain) - използвана за смесено каране

            Първоначално публикуван от aaabbcc323 Преглед на мнение
            По каква причина са нелегални?
            Според каквото се чу последно - неотговаряли на европейските стандарти за шум.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #7
              От: BFG KM3 (Mud-Terrain) - използвана за смесено каране

              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
              Според каквото се чу последно - неотговаряли на европейските стандарти за шум.
              Предполагам, че по-скоро нямат някой документ издаден, щото са доста тихи по принцип.

              Коментар


              • #8
                От: BFG KM3 (Mud-Terrain) - използвана за смесено каране

                @sparkybg, първоначално търсех Mickey Thompson ATZ, което се води АТ гума, но си е с доста агресивна шарка. В Австралия, даже на сняг е супер (планините около Мелбърн - High Country Victoria). Обаче тук в Европа се оказаха доста проблемни.

                Оглеждахме се и в Duratrac-a, но както каза, се оказа, че вече ги няма в Европа, точно заради някакви норми с шума - като цяло са по-меки от КМ3 на BFG, което можело да е по-проблемно по скалите. Все пак един познат доста време ги търкаля по нашия район, вкл. и по-рошавия врачански балкан и не е имал драми.

                Идните седмици ще ги разходим и по Родопите, източна Стара Планина и ще споделяме впечатления.
                Тел / Viber: +359 889 396 793

                Коментар


                • #9
                  От: BFG KM3 (Mud-Terrain) - използвана за смесено каране

                  Така като гледам по какво се заглеждаш, си мисля че това би ти паснало (не съм го карал лично):

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:cooper-discoverer-stt-pro.jpg
Прегледи:1
Размер:57.5 КБ
ID:5818147

                  Cooper Discoverer STT PRO P.O.R.

                  Интереснотот е че тия също са нелегални, обаче си се продават из цяла европа.

                  С дуратраците трябва да се внимава по камънак заради страничните бордове. Същото важи и за Interco TrXuS M/T. И на едните и на другите съм им врътнал по едни минимум 30000км и не съм имал никакво грижи да ги търкалям и по асфалт с до 140. Зимата също не съм имал грижи.

                  Абе, Закона за Липсата на Пълно Щастие си важи с пълна сила.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #10
                    От: BFG KM3 (Mud-Terrain) - използвана за смесено каране

                    Ъпдейт за гумата:

                    Все така сме доволни след повече от 5 000 км смесено каране, като не липсваше остър камънак, асфалт, скоростен черен път (поддържане на 60 км / ч), умерена кал (не тези простотии, които правят разни младежи в Люлин планина около София примерно, където не можеш да различиш, че има път). Имаше и шофиране на дъжд по първокласен път - нямаше грижи с около 70 км / ч.

                    Има "бойни" следи по гумата - няма скосявания по бутоните, но си е тръгнало. Най-вече го отдавам, че се карат по асфалт. Бордовете са здрави - имат резки от клони / остри камъни.

                    Поради стоковото окачване, което даже в Родопите "прегря" и започна да потътва прединцата, се караше бавно на някои места, където други минаваха на скорост - в този случай гумата просто захапа, изхвърли камъните и джипа леко потегли нагоре.

                    На подобно място (не е в Родопите - Странджа) "джопнахме" / спуснахме се бавно в локвата, за да не строшим предната броня - почти без никаква инерция, тръгнахме на бавни без заден диференциал, почти без никакво пробоксуване Хайлукса потегли (с АТ гуми някои хора затънаха с подобна техника, други на скорост минаха с "мамата").

                    Друг пример - Рила, стръмен наклон, коловози. Страничните бутони захапаха коловоза и джипа издрапа на бавни без да има нужда подлагане на камък или пътеките за кал.

                    Трети пример - дъжд, чакълест път и отдолу кал, стръмен и рязък наклон (в случая се връщахме по този път), като следваше и скален участък / плоча със стъпала. Валеше дъжд из ведро и беше станало хлъзгаво на калта. При качване на скалната плоча, при втора бавни, една от задните гуми пробуксува и Хайлукса тръгна нагоре бавно.

                    При първа възможност ще пусна и актуални снимки.

                    Недостатък: съпругата мрънка, че не можела вече да кара със 140... проблема се решава като я преместите в легена.
                    Тел / Viber: +359 889 396 793

                    Коментар


                    • #11
                      От: BFG KM3 (Mud-Terrain) - използвана за смесено каране

                      Може да обърнеш внимание на Maxxis Bighorn 764, като дойде време да сменяш. Аналогична, уж MT гума, която на мен повече ми бие на доста агресивно АТ. Вече направих 17 000км на моите, включително едно ходене до Франция. До 130 по магистралата е комфортно. Не съм карал други джипови гуми за сега, но на проливен дъжд и сняг нямам забележки. За тези километри от 16мм грайфер се изтриха до около 12мм грайфер.

                      Бях се загледал по КМ3-то, но колкото повече чета, толкова повече се отказвам. Като свършат моите, мисля да пробвам STT Pro-то.

                      Коментар


                      • #12
                        Този уикенд порбвахме гумите в Стара Планина.
                        Един познат беше с по-мощен джип и въпросните Maxxis Bighorn 764. На кишав и разкалян баир - и двамата се изложихме... нямаше достатъчно газ, като в крайна сметка решихме, че не си заслужава риска и заобиколихме по натрупания път, където трябаше да проправяме пъртина.

                        Двамата пропаднахме в странични коловози, които съм виждал лятото едни пе'ерасти да ги правят безпричинно. Ако четат тук, поне да си оправят мизериите след тях, защото този уикенд и един турист там си счупи глезена. Снега беше натрупал в коловозите и пропаднахме доволно, та се вадехме един друг.

                        Гумите са вече на почти 10 000 км / 6 месеца, като доста добре се държаха на лед (при ниска скорост все пак от 40-50км) и пухкав и утъпкан сняг. На киша си беше страшно - особено като джипа се сурна настрани на един обратен наклон.

                        Гумата има следи от камънаците, по които я мъчим, но няма откъснати парчета от бутоните. Мога да я снимам тези дни.
                        Прилагам снимка от уикенда.

                        В тубата / канала ни ще пуснем и видео от тази разходка.
                        Последно редактирано от Sartor; 09-12-19, 09:17.
                        Тел / Viber: +359 889 396 793

                        Коментар


                        • #13
                          Любопитно ми е дали държат на страничен наклон на кално, защото предишният модел не държеше много. Тези изглеждат почти съшите, с разликата, че вътрешните блокчета на грайфера са разделени на две по-малки. Разликата ми изглежда незначителна от тая гледна точка, ама все пак да питам.

                          На мен по-скоро ми изглежда като гума за камъни, отколкото за кал.

                          Коментар


                          • #14
                            Първоначално публикуван от nissan_gr Преглед на мнение
                            Любопитно ми е дали държат на страничен наклон на кално, защото предишният модел не държеше много. Тези изглеждат почти съшите, с разликата, че вътрешните блокчета на грайфера са разделени на две по-малки. Разликата ми изглежда незначителна от тая гледна точка, ама все пак да питам.

                            На мен по-скоро ми изглежда като гума за камъни, отколкото за кал.
                            Не бих казал, че държат съвсем на страничен наклон. На тази снимка се вижда как странично предницата поднесе и се бухнахме в коловоза. Мисля, че са точно за камънаци и умерена кал. Все пак задната гума има две резки, за които имам съмнение, че сме ги направили като бяхме спаднали гумите на 1.5 в Родопите на едни остри зъбери, където често беше изпитание за бордовете.

                            Гумите са идеални за туристически / овърлендърски джип, каквъвто правим Хайлукса.
                            Прикачени файлове
                            Тел / Viber: +359 889 396 793

                            Коментар


                            • #15
                              Същите впечатления от 764 - за камъни и малко кал. На страничен наклон (дори удивително малък) с кал - страхотна пързалка

                              Другата седмица уж излизам най-после от бокса, да вземем да ги разходим тия тойоти най-после заедно (:

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X