Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Започва търсенето на джип за полето

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Започва търсенето на джип за полето

    Здравейте, колеги.
    Както виждате от темата започвам да търся джип за полето. Поставен съм пред тежко изпитание и за това тук (Nissan) и в другия форум (Mitsubishi) ще пусна тази тема, за да чуя възможно най-много мнения и препоръки. Още малко допълнителна информация - джипчето ще се ползва основно за поле (не балкани, гори, сукаци и сериозен оф-роуд), черни и неравни пътища, както и асфалт за чести посещения из България и вероятно околните държави. Имам животни, за и с които ще ползвам автомобила. Висок и тежък съм, за това елиминирах опции като сузуки самурай, джимни и витара, лада нива и тн. Задължителен е бензиновия агрегат, за да го газифицирам. Без значение 2 или 4 врати, автомат или ръчка, по възможност ляв волан, но и това не е условие на 100% и ми се иска поддръжката на въпросния автомобил да е сравнително евтина.


    Бях се спрял на 4 джипчета:
    Toyota Land Cruiser J70 series / 1985-1996 / Бензин / 2,4;
    Mitsubishi L200 / 1996-2006 / Бензин / 3000 / 177 к.с.;
    и
    Mitsubishi Pajero Sport / 2000-2007 (или 1996-2008 ) / Бензин / 3000 / 177 к.с.;
    Nissan Terrano II / 1993-2006 / Бензин / 2,4 / ? к.с.


    За момента се утвърждава желанието ми за последните два - спорта и тераното.




    Моля за вашето мнение и съвети.


    Поздрави.
    Последно редактирано от PYJACK; 15-07-19, 13:41.

  • #2
    От: Започва търсенето на джип за полето

    Всеки един от изброените ще ти свърши работа за посочените от теб цели .
    Никой от въпросните не страда от някакви специфични болежки , просто търси читава бройка , защото в задачата това е трудното...
    Не си посочил бюджет , но имай на предвид едни 2-3 к за гуми , масла и т.н....
    Успех !

    П.П. И нямаше нужда да пускаш 3 отделни теми в различните подфоруми .
    Който търси , намира !
    Човекът е човек, когато е на път !

    Коментар


    • #3
      От: Започва търсенето на джип за полето

      Благодаря за отговора, колега. Ами бюджета е до 7000 лв. Основно ме интересува разумни цени на обслужване, добра проходимост и относителен комфорт.
      Но сякаш повече избор има при Тераното, отколкото с другите.

      Коментар


      • #4
        От: Започва търсенето на джип за полето..

        И този въпрос защо е публикуван в 3-4 раздела за дискусии по марки, вместо в правилния раздел- "Какъв джип да си купя" ?
        0899 шест5313нула
        За всекиго по нещо

        Коментар


        • #5
          От: Започва търсенето на джип за полето..

          Защото смятам, че адресирана по марки темата ще получи повече внимание и задълбочени отговори от конкретните любители и собственици на дадените марки, вместо да я метна в някой общ форум, където може да чакам много дълго време, докато набера достатъчно мнения, за да взема собствено решение.

          А ако имаш конкретно мнение по въпроса за моя избор ще се радвам да споделиш.

          Коментар


          • #6
            От: Започва търсенето на джип за полето..

            Всяко от тези става за полето.
            Слагай му едни по-рошави гуми за дните в които вали, и няма спиране.

            Имах терано 2,4, откъм проходимост съм супер доволен.
            Но другите които си изброил не падат по-долу, всички стават.
            Най-големия проблем е ръждата, затова вземай кое да е от тези, но което е с най-малко ръжда.

            П.П. Нали знаеш, че разхода е два пъти колкото на кола, а при каране по черно се вдига още.
            За чупенето-ако се кара що-годе разумно, и почти само по път, макар и черен-не се чупят, тези машини са си проектирани за това.
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • #7
              От: Започва търсенето на джип за полето..

              Първоначално публикуван от PYJACK Преглед на мнение
              Защото смятам, че адресирана по марки темата ще получи повече внимание и задълбочени отговори от конкретните любители и собственици на дадените марки, вместо да я метна в някой общ форум, където може да чакам много дълго време, докато набера достатъчно мнения, за да взема собствено решение.

              А ако имаш конкретно мнение по въпроса за моя избор ще се радвам да споделиш.
              Напротив, именно в раздела "Какъв джип да си купя", темата ще бъде посетена и отразена от повече народ, защото в разделите зяпат обикновено само собственици и привърженици на дадената марка ! Не си посочил бюджет, колко багаж и колко хора ще пътувате обичайно, и колко животни. Ако газифицираш Тойота-та, ще бъдеш тотално без багажник. Успех !
              0899 шест5313нула
              За всекиго по нещо

              Коментар


              • #8
                От: Започва търсенето на джип за полето..

                Моят отговор е:

                От изброените - каквото намериш без ръжди отдолу. Повечето от предлаганите джипки са дизелови. Бензинки излизат по-рядко и са по-скъпи.

                Има доста бензинови Great Wall Hover CUV и H5. Шаси и окачване на Исузу, двигател 2.4 бензин на Мицубиши, фабрична газ. Ако не те бърка, че са китайски, не са за подценяване. Повечето екземпляри от обявите, са сглобени в Италия, внесени пак от там, което предполага по-малко ръжда.

                Бензинови от този клас има и Опел Фронтера 2.2 и 3.2 V6.

                п.п. За ръждите - гледа се дъното и шасито, особено около задния мост. Задължително да НЕ Е "обработена" от джамбазите. Много обичат с един спрей за 5 лв да "обработват антикорозионно" гнилочите, които след първата зима цъфват в пълният си блясък !!!

                Nissan Terrano 2,7 TDI

                Коментар


                • #9
                  От: Започва търсенето на джип за полето

                  Ето едно по- голямо бензиново Сузуки.
                  Прикачени файлове

                  Коментар


                  • #10
                    От: Започва търсенето на джип за полето

                    Първоначално публикуван от PYJACK Преглед на мнение
                    Благодаря за отговора, колега. Ами бюджета е до 7000 лв. Основно ме интересува разумни цени на обслужване, добра проходимост и относителен комфорт.
                    Но сякаш повече избор има при Тераното, отколкото с другите.
                    Има, ама първо седни в някое и направи някое кръгче. може да е несъвместимо с твоите "висок и тежък съм". На мен ми е екстра (185/85), обаче съм бил свидетел как на други не е много по мярка. Паджерото е по-широко вътре.

                    Друго 2.4 мотора е малко слабичък, но е единствения бензин за тераното. От друга страна да намериш бензиново (3.0 или 3.5) паджеро хич не е лесна задача, а масовата 2.5-ца дизел пак е слаба. И не мисли че газифицирането ще ти свали разходите спрямо дизел драстично. За един и същи вървеж поне терано трябва да похарчва доста - нещо като 17-18. Дизелово терано 2.7 нормално харчи около 11, само с всичката газ и 140 отива на 14. Трилитрово дизелово терано е със среден разход около и под 10, дори карано със 140, като последното върви ДРАСТИЧНО повече от бензиново терано както и от паджеро 2.5 и 3.0, обаче е малко късмет дали ще уцелиш читав мотор.

                    Достъпния чук без дръжка е терано 2.7tdi. В такова механични проблеми са възможни само при крайна и упорите талибанщина от страна на задкормилното,
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Започва търсенето на джип за полето.

                      При тези условия аз бих взел паджерото.Патрола не ти ли харесва?
                      Другото за което се сещам е опел фронтера, двигателите и се понасят прекрасно с газта.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Започва търсенето на джип за полето.

                        Бре, работата трябва да е много на зор...
                        HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

                        Коментар


                        • #13
                          От: Започва търсенето на джип за полето..

                          През 3 минути е много тъпо да пускаш тема!! Чак па толкова ли е належащ отговора?

                          п.п. Четете правила бе!
                          п.п.п. Не може ли модератор някак да ги обедини?
                          Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                          тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Започва търсенето на джип за полето..

                            Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
                            През 3 минути е много тъпо да пускаш тема!! Чак па толкова ли е належащ отговора?

                            п.п. Четете правила бе!
                            п.п.п. Не може ли модератор някак да ги обедини?
                            То ако изобщо модератор види това главоломно пускане на една и съща тема във всички раздели, би го сторил, но явно не вижда ..
                            0899 шест5313нула
                            За всекиго по нещо

                            Коментар


                            • #15
                              От: Започва търсенето на джип за полето..

                              Единственото, което реално е "джип" и се намира масово с бензинов мотор, е ML. Другите са предимно дизели.
                              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X