Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Започва търсенето на джип за полето

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Започва търсенето на джип за полето

    Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
    Да де, това са си шашкъни секакви, зели гъзовоз, ама рекли, че е джип, да си берат гайлето, не е цел на темата, ма то и чиляка нещо се покри, откак го нае,,ха, че е пуснал 1100 еднакви теми...
    Тук съм, тук съм. А и никой не може да ме нае.е без да му се случи нещо грозно, така че споко - не се давам лесно Благодаря ти за загрижеността. Темата вече е една и внимавам всеки какво пише.
    Интересно ми е и виждам колко много хора имат разностранни и задълбочени познания. Кой каза, че българинът нищо не знаел?!

    Коментар


    • #62
      От: Започва търсенето на джип за полето

      Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
      ML каран ежедневно по нивите си го поддържайте вие.Дори Г класата, която се вписва в критериите за широка и удобна, ще му струва несравнимо в поддръжката с едно терано да речем.Ако склони на дизелово терано от по-старите 2,7 100 коня, ще има прост механичен дизел, с подкачваща помпа, със зъбни колела в ангренажа и кабелите по двигателя, които се броят на пръстите на ръцете.
      Тераното, което казваш е дизел....Много ме плашат дизелите, човек. Разговарял със майстори и от тях това чувам - че по-лесно се ремонтира и поддържа бензин от дизел. А дизел като млъкне и до там. Трябва нов. Макар че, ако се намери читаво.... Ама какво означава "читаво" в днешно време у нас?!

      sparkybg отвори в ума ми тема за размисъл с неговия пост - №10, защото разходът на гориво е от голямо значение за мен. Карам с 80, макс. 110-120. Освен това не правя тежък офроуд - в 90% от случаите от асфалта стъпвам на черния път или на полето, по ливади, малки хълмчета, черни пътища и това е. Рядко, ако закъсам, когато е кално или сняг ще имам нужда от повечко мощност. А и Както Кольо каза - едни "рошави гуми" и мога да хуквам.

      За сега сякаш надделяват Нисан Тераното с 2,4 бензин или 2,7 tdi, Паджеро Спорт-а и L200 - и двете с 3,0 бензин. Тойотката на този етап отстъпва със по-скъпата цена за закупуване, по-скъпата си поддръжка и не винаги лесното и евтино намиране на части.

      Въпросът е правилно ли разсъждавам до момента?

      Коментар


      • #63
        От: Започва търсенето на джип за полето

        Първоначално публикуван от PYJACK Преглед на мнение
        Малък и тесен.
        Щом дискавърито ти е малко и тясно-защо изобщо заглеждаш терано и паджеро...
        Ровърите са долу-горе най-вместимите джипове тук. Имах някъде снимки на диско 1 и терано едно до друго. Разликата се вижда много ясно.

        Май някой бус ще ти е по-подходящ.
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • #64
          От: Започва търсенето на джип за полето

          Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
          Щом дискавърито ти е малко и тясно-защо изобщо заглеждаш терано и паджеро...
          Ровърите са долу-горе най-вместимите джипове тук. Имах някъде снимки на диско 1 и терано едно до друго. Разликата се вижда много ясно.

          Май някой бус ще ти е по-подходящ.
          Предполагам под “малък и тесен” визира шоферското място. Диското обем си има доволно, багаж събира като за бус, но шофьорското място се теснее, аз съм 185см и малко над 70 кила и ми е тясно, волана ми бие в коленете или ако го вдигна ми закрива датчиците по таблото, а лакътя си го блъскам я в стъклото, я във вратата.
          Тъста е 2м и към 130-40кг, стои на една страна в тоя джип [emoji1]
          I'm not Lost, I'm Discovering !

          088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

          Коментар


          • #65
            От: Започва търсенето на джип за полето

            Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
            Щом Диско 2 е малък и тесен значи остават само хамериканзи фулсайз
            Леле....недей така бе, човек. Тия животни нямат изхранване.

            Коментар


            • #66
              Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
              Щом дискавърито ти е малко и тясно-защо изобщо заглеждаш терано и паджеро...
              Ровърите са долу-горе най-вместимите джипове тук. Имах някъде снимки на диско 1 и терано едно до друго. Разликата се вижда много ясно.

              Май някой бус ще ти е по-подходящ.
              Кольо, да ти кажа освен, че ми е неудобно, Дискавърито е скъпо за поддръжка. В продължение на няколко години бях покрай един познат с такова. Не си е работа. Скъпотия е, а аз нямам такива възможности, братле.
              Имах бус - Форд Транзит 8+1, бензин-газ. Уникална машинка, само дето не беше проходима и ръждата я хвана веднага. Все едно бяха една за друга. Направо се взеха.

              Първоначално публикуван от mmtrance Преглед на мнение
              Предполагам под “малък и тесен” визира шоферското място. Диското обем си има доволно, багаж събира като за бус, но шофьорското място се теснее, аз съм 185см и малко над 70 кила и ми е тясно, волана ми бие в коленете или ако го вдигна ми закрива датчиците по таблото, а лакътя си го блъскам я в стъклото, я във вратата.
              Тъста е 2м и към 130-40кг, стои на една страна в тоя джип [emoji1]
              Точно! Ето един човек дето да ме разбира. Аз като височина съм само с 5 см по-висок, и съм точно така. Изпитах цялата "красота" на шофьорското място, а и на задните седалки в продължение на над 5000 км. Не е за високи хора. Ужас направо.
              Последно редактирано от Чавдар (V93); 06-08-19, 06:28.

              Коментар


              • #67
                От: Започва търсенето на джип за полето

                Вземи си един Л200 с 2,5 дизеловия мотор и не се занимавай с глупости. Няма такъв универсален автомобил, вЕрвай ми. Ако не те бърка десния волан, намери си от УК за 1500-2000 паунда добър и гледан екземпляр и ще забравиш за всичко останало. Заедно с транспорта до България, обслужване и регистрация ще ти се върже под 7000 лв. .... И не ти трябват газови. Моя с 32" регенератки харчи около 10/100 нафта по шосе. Толкова ми харчи и Мерцедеса, ама бензин. На Тераното 2,7 ако ти умре умната умната дюза, къде ще намериш нова и за какви пари, ако въобще успееш....? 3000 кубика джип с бензинов мотор ще ти гори минимум 20/100 газ, да не кажа и повече. Със сигурност няма да ти е по-евтино от дизела, но за сметка на това ще си имаш постоянно забавление с кабели, свещи, умрели дюзи, кога работи, кога не работи добре заради калпава газ и т.н. И бутилка в багажника, която ти изяжда половината полезен обем и не можеш да сложиш нищо по-дълго или обемисто.
                Последно редактирано от kuzdov; 06-08-19, 00:05.
                "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                Неизвестен мъдрец

                Коментар


                • #68
                  От: Започва търсенето на джип за полето

                  Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                  ще си имаш постоянно забавление с кабели, свещи, умрели дюзи, кога работи, кога не работи добре заради калпава газ и т.н.
                  Ей пак тая песен. Той дизела няма свещи, дюзи, помпа, че и кабели между тях. Стига с тея хвалби на дизела. И двете горива си имат предимства и недостатъци. Всяка втора тема се превръща дизел срещу бензин. Простата истина е , че за тези пари избора на дизел е по-голям. Затова и карам дизелов джип. Да не казвам кое колко умря и колко пъти съм го правил. За сметка на това не бензиновата ми кола за 5 пъти по-голям пробег нищо от споменатите не умря.
                  Ford Maverick II 2.3 XLT
                  Ford Mondeo MK5

                  Коментар


                  • #69
                    От: Започва търсенето на джип за полето

                    Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                    ... Със сигурност няма да ти е по-евтино от дизела, но за сметка на това ще си имаш постоянно забавление с кабели, свещи, умрели дюзи, кога работи, кога не работи добре заради калпава газ и т.н. ...
                    Сигурен ли си в това, което пишеш?!? За по-евтино ... е не ми е по-евтино да карам 4000 бензин спрямо 2500 дизел със 100 кончета. Ама не е и по-скъпо. В същност, като пари е горе-долу все тая. Само дето с бензиновия на магистралата карам до 100 само когато влача ремарке. Естествено, на газ автономността е доста по-малка, отколкото с дизела. Ама, ако трябва автономност, то човек може и бензиновия резервоар да напълни ...

                    И, да не дърпам дявола за опашката, за 9 години нямам спомени за "постоянно забавление", свързано с ГИ. Ако че е от евтините и е монтиран по мърляшко-автоджамбазки способ.
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • #70
                      От: Започва търсенето на джип за полето

                      Фермер, гледа животни, търси джип. Я не се занимавай с глупости, а се насочи към пикап! Щом гледаш животни все ще ти се наложи да возиш някое, да метнеш я фураж, я баля сяно... всеки път ремарке ли ще закачаш? Погледни пикапите на мазда или форд рейнджър. Друг вариант ти е навара или л200. Така хем ще имаш сравнителна чистота в купето, хем ще возиш каквото ти падне.
                      Диското е хубав избор, но не става за возене на овце, кози и други животни ако след това ще качваш да возиш някой друг човек.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Започва търсенето на джип за полето

                        Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
                        Ей пак тая песен. Той дизела няма свещи, дюзи, помпа, че и кабели между тях. Стига с тея хвалби на дизела. И двете горива си имат предимства и недостатъци. Всяка втора тема се превръща дизел срещу бензин. Простата истина е , че за тези пари избора на дизел е по-голям. Затова и карам дизелов джип. Да не казвам кое колко умря и колко пъти съм го правил. За сметка на това не бензиновата ми кола за 5 пъти по-голям пробег нищо от споменатите не умря.
                        Карал съм и на газ много години, в момента имам 3 бензинови (джип и две леки) коли и един дизелов пикап. Та, не може да се каже, че съм лют фен на дизела. Според мен дизелов пикап е по-удачния вариант в случая а, че 3000 бензинов ще върви повече е ясно. Но останах с впечатление, че не това се търси.
                        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                        Неизвестен мъдрец

                        Коментар


                        • #72
                          От: Започва търсенето на джип за полето

                          Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                          Карал съм и на газ много години, в момента имам 3 бензинови (джип и две леки) коли и един дизелов пикап. Та, не може да се каже, че съм лют фен на дизела. Според мен дизелов пикап е по-удачния вариант в случая а, че 3000 бензинов ще върви повече е ясно. Но останах с впечатление, че не това се търси.
                          Спор няма, че за пикап дизела е по-удачен, поне по нашите ширини. Слагане на газ на пикап губи същноста му, а каране на бензин при някои е финансово болезнено. При някои нови може и да няма голяма разлика, но тук се говори за дърти кошове. Идеята ми е да не заклеймяваш така леко бензина с газ, особено за джип. Пък всеки си решава какво да кара според чергата.
                          Ford Maverick II 2.3 XLT
                          Ford Mondeo MK5

                          Коментар


                          • #73
                            От: Започва търсенето на джип за полето

                            Колега, за парите които си предвидил бих ти предложил да разгледаш марката great wall - имат и пикапи и SUV, всичко е на шаси, имат си бавни, двигателя е 2.4 на мицубиши, окачването на фронтера / исузу. Като цяло стабилен автомобил, за целите за които ще го ползваш мисля, че ще ти е верен.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X