Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Започва търсенето на джип за полето

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Започва търсенето на джип за полето

    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
    Заеби ти.
    Надеждно е ако се поддържа както трябва. Което не е така.
    Прав си, но новото не е еднакво надеждно със старото, както и да го поддържаш.
    А старото дори когато откаже се прави с подръчни средства. Затова и няма толко зор за перфектна поддръжка.
    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

    Коментар


    • #47
      От: Започва търсенето на джип за полето

      Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
      Прав си, но новото не е еднакво надеждно със старото, както и да го поддържаш.
      А старото дори когато откаже се прави с подръчни средства. Затова и няма толко зор за перфектна поддръжка.
      Пуши, гори масло, не спира, ръжда.
      Освен всичко е опасно и вредно за околните.
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • #48
        От: Започва търсенето на джип за полето

        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
        Пуши, гори масло, не спира, ръжда.
        Освен всичко е опасно и вредно за околните.
        Никой не ги отрича тия неща... Ама едното му светва една ламБа и дори някой много в час вдига рамене без апаратура за диагностика, специфични части и инструменти. Другото, дори неука лелка от полето да вземеш, ще види част от нещата, заради които возилото е отказало, да не говорим за някой с познания на ниво поне селски тракторист.
        Първото ги прави тия неща и с безупречна поддръжка, второто не.
        Първото те вкарва в интересен филм, особено ако си далеч от цивилизацията, а при второто обикновенно се разминаваш с бърз "ремонт" с подръчни средства.
        Освен това, никой не е казал, че старото и просто, трябва задължително да гори масло, да няма спирачки и да е ръждясало. Тия неща винаги са в някаква относителна степен. Поддръжката като цяло също. Ако ще ходиш накрай света, сигурно е добре да се смени всяко маркуче, да се профилактира всяка дреболия, и да се провери всичко до последното винтче. Но иначе и доста по-скромна поддръжка обикновенно е напълно достатъчна.
        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

        Коментар


        • #49
          От: Започва търсенето на джип за полето

          Теоретично си прав, на практика виждам основно старт от скрапа. Но много къс старт и повече скрап.

          Има и много поддържани стари коли, но са рядкост.
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • #50
            От: Започва търсенето на джип за полето

            Разбира се, че има над 20-годишни джипове, които струват над 20 к.лв...и се пазаруват...Дискусията пак се измести, питащия дава 7 лева за джип, периметъра е доста стеснен, да взима най-неизгнилото и това е...А споменаването на Х5 и МЛ е спам и чиста глупост тук !
            0899 шест5313нула
            За всекиго по нещо

            Коментар


            • #51
              От: Започва търсенето на джип за полето

              Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
              .А споменаването на Х5 и МЛ е спам и чиста глупост тук !
              Ти му викай както прецениш, аз го виждам всяка седмица.
              От което не следва че аз бих си го причинил, но хора разни. От друга страна моето не е за пример, щото само гнп-то излезе към 1к
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • #52
                От: Започва търсенето на джип за полето

                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                Ти му викай както прецениш, аз го виждам всяка седмица.
                От което не следва че аз бих си го причинил, но хора разни. От друга страна моето не е за пример, щото само гнп-то излезе към 1к
                Да де, това са си шашкъни секакви, зели гъзовоз, ама рекли, че е джип, да си берат гайлето, не е цел на темата, ма то и чиляка нещо се покри, откак го нае,,ха, че е пуснал 1100 еднакви теми...
                0899 шест5313нула
                За всекиго по нещо

                Коментар


                • #53
                  От: Започва търсенето на джип за полето

                  ML каран ежедневно по нивите си го поддържайте вие.Дори Г класата, която се вписва в критериите за широка и удобна, ще му струва несравнимо в поддръжката с едно терано да речем.Ако склони на дизелово терано от по-старите 2,7 100 коня, ще има прост механичен дизел, с подкачваща помпа, със зъбни колела в ангренажа и кабелите по двигателя, които се броят на пръстите на ръцете.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Започва търсенето на джип за полето

                    Първоначално публикуван от mmtrance Преглед на мнение
                    Няма джип с евтина поддръжка. Тези 7000 само за покупката ли са или за регистрация, обслужване и гуми? Предвид иси поне едни 2000лв за привеждане на джипа в годно за ползУване състояние.
                    Относно гнилите тенекета - това са машини навършили пълнолетие та гнилоча ти е най-големия проблем. Това с бензина не е лошо, но не разчитай, че ще получиш велика икономия.
                    Можеш и дискавъри 2 да погледнеш, приятна джипка е.
                    А що се отнася до избора - обикаляш, качваш се, правиш кръгче и преценяваш дали ти е удобно, като се спреш на най-удобната за теб машина вече почваш да търсиш най-малкото зло из обявите.
                    Ние Диското го търсихме около година.... та зареди се с търпение.
                    Късмет.
                    Здравей. Благодаря за включването. Прав си, няма евтина поддръжка на джип. Всичко на всичко в 7000 лв. трябва да се вложа. Дискавъри 2 съм карал у нас и от БГ до Париж и околностите и обратно. Не ми харесва. Малък и тесен. Но ...проходим, негомата кожа. Чак да не повярваш. Чести проблеми с компресорите имаше и си спомня, че бяха сменени с пружини. Дано не ми се наложи да чакам толкова бъдещият автомобил, че ще втасам.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Започва търсенето на джип за полето

                      Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                      Да, мерцедесите имах предвид под МЛ. Те са бензин/дизел горе-долу по равно. При другите марки бензинките на тия години са вече единични бройки.
                      Здравей. Ясно. Карал съм такъв. Първата серия. С такъв (4.0, дизел) ходих до Русия и обратно през Литва, Латвия... Удобен, но с много и скъпоструващи проблеми. Отделно в семейството ми имаше един доста запазен 2,7 дизел. Но пак - скъпи са ми за поддръжка, човек. Не е моята джипка. Благодаря ти за предложението все пак.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Започва търсенето на джип за полето

                        Първоначално публикуван от PYJACK Преглед на мнение
                        Здравей. Благодаря за включването. Прав си, няма евтина поддръжка на джип. Всичко на всичко в 7000 лв. трябва да се вложа. Дискавъри 2 съм карал у нас и от БГ до Париж и околностите и обратно. Не ми харесва. Малък и тесен. Но ...проходим, негомата кожа. Чак да не повярваш. Чести проблеми с компресорите имаше и си спомня, че бяха сменени с пружини. Дано не ми се наложи да чакам толкова бъдещият автомобил, че ще втасам.
                        Щом Диско 2 е малък и тесен значи остават само хамериканзи фулсайз


                        Land Rover Discovery II, V8 4.0
                        VW Golf VI variant
                        Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                        Коментар


                        • #57
                          От: Започва търсенето на джип за полето

                          Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
                          ....ще има някои непредвидени разходи, както и предвидените разходи при каране по черно, ще надхвърлят доста тези на паджерото и тераното.
                          Съглъсен съм с тази констатация. Разходите трябва да са ниски, а този избор ми се чини скъп.

                          Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
                          Впрочем що направо не му препоръчаш един Унимог, хем ще си оре с него.
                          Ох, знам ги тия Баби Яги аз... Скъпи са пущините, иначе щях да яхна една такава без да се замисля.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Започва търсенето на джип за полето

                            Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                            А по темата, Кията явно е малка, а за всичко с размери над нея, щом ще е бензин и ще има и магистрали, си трябват поне 150к.с и мотор над 2,5. Бавните и рамата са препоръчителни за да е нещо по-сериозно, но и да е достатъчно просто и непретенциозно.
                            Кия - НЕ!!! (дано не обидя някой), а мотор 3000 има спорт-а. Но не знам за останалото, дали и двете (спорт-а и тераното) се вреждат...

                            Коментар


                            • #59
                              От: Започва търсенето на джип за полето

                              Първоначално публикуван от Jimm Преглед на мнение
                              За селски джип, аз лично бих избрал японски пикап с двойна кабината, но ако задължително ще е бензин , то няма много опции.
                              В тази връзка, най голям избор на джип с бензинов мотор има между американските Jeep - grand Cherokee например или Dodge, моторите са мощни и доказани, харчат повече наистина, но и дават повече
                              Здравей. Пикап е също добро решение, но бензиновите не са много. L200 ги гледах, ама те са май като спорт-а...?! Старите хай-луксчета не са лоши, но за тази цена няма такива или са десен волан (това не е голям проблем). ISUZU ми се струва добре, MAZDA - също не е лош вариант. FORD Ranger ми се струва много афиф.
                              Карал съм два Grand Cherokee - 4 и нещо и 5 и нещо. Големи двигатели, комфорт, но проходимост не забелязах. А и честно казано не съм ги карал извън асфарта. Дъжд, сняг и това е. Мой познат ми каза, че черокито било като УАЗ-ка, ама какво искаше да каже....Дали, че е здраво или се чупи, че е евтино и лесно се поддържа...Не разбрах. Той се занимаваше с дърводобив и бая беше карал такова животно.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Започва търсенето на джип за полето

                                Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                                Успешната покупка на кола според мен е съчетание от няколко фактора.
                                Състояние, цена и ресурс. Всяко си тежи по малко в крайната сметка. Колко е убито, колко струва и (поне приблизително) колко му остава. Балансът е някъде между трите.
                                Така е, да му се невиди. Едното да скочи и при другите веднага се усеща

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X