Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Започва търсенето на джип за полето

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Започва търсенето на джип за полето

    Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
    Сега ако кажеш, че и МЛ може да се закърпи с подръчни материали баш колкото и Пенчовата Кия...
    Иначе може да ги има и за 1000лв, ама като недвижимо имущество, а тук все пак се иска нещо в движение и да не си търси диагностична апаратура и за най-дребното.
    Аз не бих.
    Обаче гледам виладжиите по дефилето - сега хит е мл и х5.
    Демек, явно стават някак си.
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • #32
      От: Започва търсенето на джип за полето

      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
      Аз не бих.
      Обаче гледам виладжиите по дефилето - сега хит е мл и х5.
      Демек, явно стават някак си.
      Значи ще има хляб за подходяща пътна помощ по тоя край... Рано или късно.
      Не заради проходимост, едва ли ходят където не може да стигне и Москвич, но тия могат да си оставят човек на пътя, където и да било. Особено евтините и занемарените от тях, не че и другите...нали.
      Но подозирам, че са тия виладжии, които ходят по вилите три пъти годишно...Демек съвсем основателно разчитат на късмета си.
      Щото тия, които от 52 седмици в годината, 30-35 си ходят на вилите, се съмнявам да са избрали такива возила.

      А по темата, Кията явно е малка, а за всичко с размери над нея, щом ще е бензин и ще има и магистрали, си трябват поне 150к.с и мотор над 2,5. Бавните и рамата са препоръчителни за да е нещо по-сериозно, но и да е достатъчно просто и непретенциозно.
      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

      Коментар


      • #33
        От: Започва търсенето на джип за полето

        Е да ама вече Москвич няма. Затова какъвто кенеф за 5к макс има - това се кара.
        Тия с 52 седмици могат да ходят и пеша. Или се борят с умрели 70тки и фруктиери. Щото другото скъпо. Който пази кара запотрошка с кални гуми отзад. Или жига.
        Смисъл нагоре като заледи и можеш основно да се хванеш за палците. И с четири вериги съм гледал като крава на лед
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • #34
          От: Започва търсенето на джип за полето

          Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
          Сега ако кажеш, че и МЛ може да се закърпи с подръчни материали баш колкото и Пенчовата Кия...
          Иначе може да ги има и за 1000лв, ама като недвижимо имущество, а тук все пак се иска нещо в движение и да не си търси диагностична апаратура и за най-дребното.
          Не исках да се намесвам, ама като ме споменахте -да взема да споделя.
          и на трите ми Кии, каквото и да е кърпене няма да се наложи в близките 7-8 години.

          Коментар


          • #35
            От: Започва търсенето на джип за полето

            За селски джип, аз лично бих избрал японски пикап с двойна кабината, но ако задължително ще е бензин , то няма много опции.
            В тази връзка, най голям избор на джип с бензинов мотор има между американските Jeep - grand Cherokee например или Dodge, моторите са мощни и доказани, харчат повече наистина, но и дават повече

            Коментар


            • #36
              От: Започва търсенето на джип за полето

              Понятието "рама" си отиде от европейската част на автомобилния свят преди около 10 години окончателно.
              За щатите не знам-там може и още да правят някакви неща на рама.
              Отбелязвам го просто. Идеята, че има 30-годишна ехника, на която може да се разичта повече, отколкото на 10-годишна е....груба заблуда.
              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

              Коментар


              • #37
                От: Започва търсенето на джип за полето

                Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                Понятието "рама" си отиде от европейската част на автомобилния свят преди около 10 години окончателно.
                За щатите не знам-там може и още да правят някакви неща на рама.
                Отбелязвам го просто. Идеята, че има 30-годишна ехника, на която може да се разичта повече, отколкото на 10-годишна е....груба заблуда.
                Има. Но струва повече от това от магазина
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • #38
                  От: Започва търсенето на джип за полето

                  Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                  ... Идеята, че има 30-годишна ехника, на която може да се разичта повече, отколкото на 10-годишна е....груба заблуда.
                  Дали? Един дърт предкамерен дизел, на който има само едно клапанче за горивото или нещо ново, натъпкано с електроника. Не може да се развали нещо, което го няма ...
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • #39
                    От: Започва търсенето на джип за полето

                    То ясно, че има, ама не са общодостъпна ширпотеба. Те и като нови обикновено са били поръчкови тия.
                    За педкамерния дизел...щото го карам чат-пат, е груба заблуда. Миналия месец започна да пали трудно. Уж всичко му е наред, върти....ама не пали. В сервиза го гледаха като голям камък-няма ли букса за диагностика, са безсилни. Тръгнаха от компресия, дюзи, помпа и стигнаха до "абе може и нещо по токовете да е".
                    Е...като спря и да върти, се разбра, че проблемът е бил заради умиращ стартер. Добре, че не им дадох нищо да пипат, че сигурно накрая щеше да свърши в Надин без да запали изобщо.
                    Последно редактирано от santaclash; 21-07-19, 19:19.
                    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Започва търсенето на джип за полето

                      Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                      То ясно, че има, ама не са общодостъпна ширпотеба. Те и като нови обикновено са били поръчкови тия.
                      Фащт
                      Останалото е подвижен скрап
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • #41
                        От: Започва търсенето на джип за полето

                        @santaclash
                        Колега, сигурен ли си, че си наясно с дизеловите агрегати?Щото по твои думи излиза, че доста поръчкови автомобили съм карал.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Започва търсенето на джип за полето

                          Успешната покупка на кола според мен е съчетание от няколко фактора.
                          Състояние, цена и ресурс. Всяко си тежи по малко в крайната сметка. Колко е убито, колко струва и (поне приблизително) колко му остава. Балансът е някъде между трите.
                          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Започва търсенето на джип за полето

                            Голямата част от въпросния подвижен скрап е по-надеждна от всичко 10 годишно у нас в момента.
                            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                            Коментар


                            • #44
                              От: Започва търсенето на джип за полето

                              Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                              Голямата част от въпросния подвижен скрап е по-надеждна от всичко 10 годишно у нас в момента.
                              Заеби ти.
                              Надеждно е ако се поддържа както трябва. Което не е така.
                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар


                              • #45
                                От: Започва търсенето на джип за полето

                                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                                Заеби ти.
                                Надеждно е ако се поддържа както трябва. Което не е така.
                                Да така е , но което се поддържа хората си му търсят парите .
                                И много са ми интересни някои като кажат , то 20-годишен барутник му иска 20 бона примерно...

                                Еми иска му човека , щот толкова струва !
                                Който търси , намира !
                                Човекът е човек, когато е на път !

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X