Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Започва търсенето на джип за полето

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Започва търсенето на джип за полето..

    Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
    Всяко от тези става за полето.
    Слагай му едни по-рошави гуми за дните в които вали, и няма спиране.
    Имах терано 2,4, откъм проходимост съм супер доволен.
    Но другите които си изброил не падат по-долу, всички стават.
    Най-големия проблем е ръждата, затова вземай кое да е от тези, но което е с най-малко ръжда.
    П.П. Нали знаеш, че разхода е два пъти колкото на кола, а при каране по черно се вдига още.
    За чупенето-ако се кара що-годе разумно, и почти само по път, макар и черен-не се чупят, тези машини са си проектирани за това.
    Много ти благодаря за отговора и подкрепата. Дай Боже да намеря читава машина. Твоето Терано как беше с поддръжката? Скъпи части, обслужване? Можеш ли да споделиш?

    Един познат ме посъветва, като ходя на огледите за джипките да си нося отвертка, за да поверявам шасито за ръжда...Това ме смути. Чак пък толкова ли ръждясват тия джипки и така ли ги прикриват, че като някой маниак с отвертка трябва да дупча насам-натам. Егати...
    За разхода - аз за това се насочих към бензин. Някъде бях чел коментари, че бензиновите агрегати са по-лесни за обслужване от дизеловите. А идеята с газовата е да понамаля харчлъка.
    Ще се кара по полета и често ходя от София до Пазарджик, Пловдив, а понякога и до полетата към Плевен. Карам бавно - 80-120 км. Внимателен съм по черните пътища и не юркам. Така че може и да се справя...

    Коментар


    • #17
      Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
      Напротив, именно в раздела "Какъв джип да си купя", темата ще бъде посетена и отразена от повече народ, защото в разделите зяпат обикновено само собственици и привърженици на дадената марка ! Не си посочил бюджет, колко багаж и колко хора ще пътувате обичайно, и колко животни. Ако газифицираш Тойота-та, ще бъдеш тотално без багажник. Успех !
      Ясно. Аз погрешно си мислех, че колегите не биха обърнали внимание, ако се сложи в общ форум, но ти благодаря за мнението.

      Бюджета е до 7000 лв. Багажа е екипировката за мен и животните, евентуално оборудване ще бъде палатка и аксесоарите за спартанско къмпингуване - само най-важното. Често ще има още един човек с мен - т.е. 2-ма човека, 2-3 кучета, още 4-5 животни - с две думи 300-400 кг. ще носи колицата, без газовата. Плюс това, че на по-късен етап и ако е технически изпълнимо, съм намислил да сложа за багажник скара по цялото протежение на покрива и над торпедото. Значи и тук са още...60-80 кг., може би?!

      Тойота май за сега няма да е. Иначе много я харесвам. Ако въобще се стигне до там да взема тойота задните седалки се махат.

      Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
      Моят отговор е:
      От изброените - каквото намериш без ръжди отдолу. Повечето от предлаганите джипки са дизелови. Бензинки излизат по-рядко и са по-скъпи.
      Има доста бензинови Great Wall Hover CUV и H5. Шаси и окачване на Исузу, двигател 2.4 бензин на Мицубиши, фабрична газ. Ако не те бърка, че са китайски, не са за подценяване. Повечето екземпляри от обявите, са сглобени в Италия, внесени пак от там, което предполага по-малко ръжда.
      Бензинови от този клас има и Опел Фронтера 2.2 и 3.2 V6.
      п.п. За ръждите - гледа се дъното и шасито, особено около задния мост. Задължително да НЕ Е "обработена" от джамбазите. Много обичат с един спрей за 5 лв да "обработват антикорозионно" гнилочите, които след първата зима цъфват в пълният си блясък !!!
      Благодаря ти за отговора. Твърдо против съм китайците - имам пресни примери със служебни автомобили на двама мои близки, за които автомобили не са пестени пари за поддръжка. За ръждата - много полезен съвет. Благодаря ти, много!

      Първоначално публикуван от snowblind Преглед на мнение
      Ето едно по- голямо бензиново Сузуки.
      Много добре изглежда. Това американско ли е?

      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
      Има, ама първо седни в някое и направи някое кръгче. може да е несъвместимо с твоите "висок и тежък съм". На мен ми е екстра (185/85), обаче съм бил свидетел как на други не е много по мярка. Паджерото е по-широко вътре.
      Друго 2.4 мотора е малко слабичък, но е единствения бензин за тераното. От друга страна да намериш бензиново (3.0 или 3.5) паджеро хич не е лесна задача, а масовата 2.5-ца дизел пак е слаба. И не мисли че газифицирането ще ти свали разходите спрямо дизел драстично. За един и същи вървеж поне терано трябва да похарчва доста - нещо като 17-18. Дизелово терано 2.7 нормално харчи около 11, само с всичката газ и 140 отива на 14. Трилитрово дизелово терано е със среден разход около и под 10, дори карано със 140, като последното върви ДРАСТИЧНО повече от бензиново терано както и от паджеро 2.5 и 3.0, обаче е малко късмет дали ще уцелиш читав мотор.
      Достъпния чук без дръжка е терано 2.7tdi. В такова механични проблеми са възможни само при крайна и упорите талибанщина от страна на задкормилното,
      Благодаря ти за отговора. Да ще послушам примера ти и ще опитам да намеря някое терано, за да седна и да видя как ще се чувствам. Иначе съм 190/115. Често колената ми опират във волана, при завиване ми е неудобно и др. такива.
      Понеже не знам как бъдещият автомобил е бил каран, за това няма да мога да проверя много неща. Но съм решил за горивото и последващата му газификация. Вярно, неудобна и голяма бутилка, монтаж, поддръжка и тн., но все пак разходът при дългият път си казва работата. Не искам никакъв комфорт от бъдещият автомобил, а да закара и върне безпроблемно мен и животните ми до и от полето, като по някога това ще бъде на стотици километри от София.

      Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
      При тези условия аз бих взел паджерото.Патрола не ти ли харесва?
      Другото за което се сещам е опел фронтера, двигателите и се понасят прекрасно с газта.
      Здрасти и благодаря за мнението ти.
      Фронтерата не ми харесва. Много харесвам патрола, но ми е скъп. За сега Спорт-а и Терано-то са фаворити. С още малко четене на обективни мнения и препоръки и то ще си дойде...

      Първоначално публикуван от dimkaraganchev Преглед на мнение
      Бре, работата трябва да е много на зор...
      Здравей. Не, не е много на зор, ама търсенето на подходящ автомобил за моите условия не ми се отдава много. За това търся мнение от хора с повече опит и наблюдения от мен. А къде другаде, освен тук мога да намеря това?! Плюс това има вариант до края на месеца да дойде момента за тази покупка и просто искам да съм готов.
      Последно редактирано от Чавдар (V93); 18-07-19, 21:36.

      Коментар


      • #18
        От: Започва търсенето на джип за полето..

        Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
        През 3 минути е много тъпо да пускаш тема!! Чак па толкова ли е належащ отговора?
        п.п. Четете правила бе!
        п.п.п. Не може ли модератор някак да ги обедини?
        Здравей. Обясних причината за темата и пускането й на трите места. Sonda сподели своето мнение, като за мен то е наистина резоно, а и както се вижда темата вече е преместена и изолирана. Извинявам се на всички, които са малко по-чувствителни към това мое "роене" на темата. Човек се учи в движение, благодарение на колегиални съвети и дружески препоръки.
        Благодаря ви.

        Коментар


        • #19
          От: Започва търсенето на джип за полето..

          Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
          Единственото, което реално е "джип" и се намира масово с бензинов мотор, е ML. Другите са предимно дизели.
          Здравей.
          Под "ML" мерцедес ли имаш предвид?

          Коментар


          • #20
            От: Започва търсенето на джип за полето

            Пуснах отговори към всички писали до момента, но нещо се случва и само някои са публикувани....

            Коментар


            • #21
              От: Започва търсенето на джип за полето

              Няма джип с евтина поддръжка. Тези 7000 само за покупката ли са или за регистрация, обслужване и гуми? Предвид иси поне едни 2000лв за привеждане на джипа в годно за ползУване състояние.
              Относно гнилите тенекета - това са машини навършили пълнолетие та гнилоча ти е най-големия проблем. Това с бензина не е лошо, но не разчитай, че ще получиш велика икономия.
              Можеш и дискавъри 2 да погледнеш, приятна джипка е.
              А що се отнася до избора - обикаляш, качваш се, правиш кръгче и преценяваш дали ти е удобно, като се спреш на най-удобната за теб машина вече почваш да търсиш най-малкото зло из обявите.
              Ние Диското го търсихме около година.... та зареди се с търпение.
              Късмет.
              I'm not Lost, I'm Discovering !

              088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

              Коментар


              • #22
                От: Започва търсенето на джип за полето

                Да, мерцедесите имах предвид под МЛ. Те са бензин/дизел горе-долу по равно. При другите марки бензинките на тия години са вече единични бройки.
                Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                Коментар


                • #23
                  От: Започва търсенето на джип за полето

                  Стига бе! И откога МЛ-а е "Джип" ? МЛ-а е SUV.
                  Your conscience is all you can take to your grave.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Започва търсенето на джип за полето

                    Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                    Стига бе! И откога МЛ-а е "Джип" ? МЛ-а е SUV.
                    Ако му бяха направили окачването малко по-дългоходово щеше да е джип та дрънка. Първата генерация има доста солидна рама и бавни 2.5:1 Само окачването му е по-магистрално от колкото трябва.

                    Nissan Terrano 2,7 TDI

                    Коментар


                    • #25
                      От: Започва търсенето на джип за полето

                      Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                      Стига бе! И откога МЛ-а е "Джип" ? МЛ-а е SUV.
                      Откакто ги има за 5 бона
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • #26
                        От: Започва търсенето на джип за полето

                        И по 3 съм виждал, с десен волан обаче.
                        Не знам какво не му харесвате. За черни пътища става.
                        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Започва търсенето на джип за полето

                          Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                          И по 3 съм виждал, с десен волан обаче.
                          Не знам какво не му харесвате. За черни пътища става.
                          Със сигурност повече от така любимата тук Кия
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • #28
                            От: Започва търсенето на джип за полето

                            Ако любимата му кия е спортидж, не си познал.
                            МЛ-а за 3 до 5 бона подозирам, че ще има някои непредвидени разходи, както и предвидените разходи при каране по черно, ще надхвърлят доста тези на паджерото и тераното.Впрочем що направо не му препоръчаш един Унимог, хем ще си оре с него.
                            Последно редактирано от Kirilpm; 21-07-19, 17:03.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Започва търсенето на джип за полето

                              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                              Със сигурност повече от така любимата тук Кия
                              Сега ако кажеш, че и МЛ може да се закърпи с подръчни материали баш колкото и Пенчовата Кия...
                              Иначе може да ги има и за 1000лв, ама като недвижимо имущество, а тук все пак се иска нещо в движение и да не си търси диагностична апаратура и за най-дребното.
                              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                              Коментар


                              • #30
                                От: Започва търсенето на джип за полето

                                Проблема с диагностиката наистина е сериозен при всичко с мерник отпред, както и производните им Smart. Така е-има го това.
                                Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X