Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Шлайфане и лакиране на беседка или ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Шлайфане и лакиране на беседка или ?

    Ааа, не знам, не съм дърводелец. Аз казавам, че телената четка на шлайфа върши добра работа за сваляне на лакови и бояджийски покрития.

    Но да поразсъждавам малко-ако само надереш стария лак-цвета ще си остане, ще се виждат и следите от шкурката.
    А при почистване до дърво-ефекта ще е много по-красив.

    Това според мен де, ти си решаваш, според това кое ти е важно-защита от атмосферни условия, или красив вид.
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • #17
      От: Шлайфане и лакиране на беседка или ?

      Първоначално публикуван от Mortos Преглед на мнение
      А ако надера малко с шкурка 100, за да хване новия лак и отгоре директно лакирам ?
      Ако направиш това,е най-лесно , но и си образуваш по-скоро във времето същата занимавка. За надирането по-бързо на ръка ще се справиш. Кой № се установява емпирично. Слагай 2 ръце водоразтворим оцветен лак с UV защита да не си личи отдолу положението.

      Коментар


      • #18
        От: Шлайфане и лакиране на беседка или ?

        Първоначално публикуван от ALEX_Z Преглед на мнение
        Ако направиш това,е най-лесно , но и си образуваш по-скоро във времето същата занимавка. За надирането по-бързо на ръка ще се справиш. Кой № се установява емпирично. Слагай 2 ръце водоразтворим оцветен лак с UV защита да не си личи отдолу положението.
        Повече от сигурен съм, че старият лак е на маслена основа и ако не го изчисти до дърво какво ще стане ако сложи на водна основа.
        ДИМИТЪР ВЪЛЕВ- ЧИЧО МИТКО /ОРИГИНАЛЪТ/
        ЛАНДРОВЪР ДИСКАВЪРИ-1
        0896 846 246

        Коментар


        • #19
          От: Шлайфане и лакиране на беседка или ?

          Първоначално публикуван от Mortos Преглед на мнение
          Добре де прочетох сто мнения за тоя безир и са много противоречиви. Hе е ли по-добре лак с импрегнатор в него ?
          Значи лаковете и маслата ,през определен период искат максимално сваляне на старите слоеве,става въпрос при маслата ,търпят няколко слоя ,лаковете най-много две ръце.Безира попива постоянно ,особено ако е разреден и първоначално нанесен за импрегнация с бензин,бързо прониква макдимално в дървесината ,бързо съхне и се обезмирисва,последната ръка само безир и може да е по гъст.Не става само за пейки.Дървена пристройка вкъщи е само по тоя начин и вече 3та година все едно съм я вапцал преди седмица и когато дойде за минаване ,няма да шлайфам ,карам отгоре и става още по-добро покритието .Няма да се разсъхва,да се цепят ламперии,греди,а е на пек и студ вече 3 лета.И гадините бягат ,от безира.Последната ръка може и да е с оцветител на растително-водна основа по желание и вкус.
          Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

          Коментар


          • #20
            От: Шлайфане и лакиране на беседка или ?

            Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
            Значи лаковете и маслата ,през определен период искат максимално сваляне на старите слоеве,става въпрос при маслата ,търпят няколко слоя ,лаковете най-много две ръце.Безира попива постоянно ,особено ако е разреден и първоначално нанесен за импрегнация с бензин,бързо прониква макдимално в дървесината ,бързо съхне и се обезмирисва,последната ръка само безир и може да е по гъст.Не става само за пейки.Дървена пристройка вкъщи е само по тоя начин и вече 3та година все едно съм я вапцал преди седмица и когато дойде за минаване ,няма да шлайфам ,карам отгоре и става още по-добро покритието .Няма да се разсъхва,да се цепят ламперии,греди,а е на пек и студ вече 3 лета.И гадините бягат ,от безира.Последната ръка може и да е с оцветител на растително-водна основа по желание и вкус.
            Точно маслото да трябва да се шлайфа , това за първи път го чувам. А пък това ,след две ръце безир да оцветяваш с нещо на водна основа е пълна глупост. И три години не са нищо , подбран материал без никакво покритие може да остане конструктивно здрав повече от 20 години на открито.
            В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

            Коментар


            • #21
              От: Шлайфане и лакиране на беседка или ?

              Нещо изобще не си разбрал или не разбираш !Маслото не се шлайфа,а се минава с водоструйка или по-добрепароструйка до максимално падане до основа.В безира ако си решил да оцветяваш пигмент се слага още от началото на нанасянето,разликата в ръцете на нанасяне е само в гъстотата при първите две ръце и последната.Разрежда се за ипрегниране,разреден с бензин прониква много.При греда 12см остават към 4 сантиметра непропити в средата.Изпробвано на цялата пристройка 37квадрата от греди до ламперия ,отвън и вътре.Технологии всякакви,това ми.свърши перфектна работа и не ме вкарва във филми с шлайфане ,независимо какви години ще минат.
              Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

              Коментар


              • #22
                От: Шлайфане и лакиране на беседка или ?

                Ти четеш ли това което пишеш?
                В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                Коментар


                • #23
                  От: Шлайфане и лакиране на беседка или ?

                  Арее поредния философ заядлица...!
                  Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                  Коментар


                  • #24
                    От: Шлайфане и лакиране на беседка или ?

                    Първоначално публикуван от ДСВ Преглед на мнение
                    Повече от сигурен съм, че старият лак е на маслена основа и ако не го изчисти до дърво какво ще стане ако сложи на водна основа.
                    Ако трябва да залагаме , ще заложа на алкиден да е старият. При добро матиране няма проблем с адхезията.

                    Апропо, колегата може да не се занимава с масла и лакове , а да сложи след матирането боя с качествата на Алкитон и най- издръжливо ще му се получи във времето/ ако го кефи визията/.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X