Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бормашинка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Бормашинка

    мАторя е реди! На празен ход - 0.6А!
    След 15мин става леееко ама съвсем леко хладък, нещо като 35*. Преди за това време ставаше горещ доста.
    Ами това е за сега, прибера ли железата ще пиша развитие

    Коментар


    • #77
      От: Бормашинка

      Такава ловешка дрелка за малко да ми потроши ръце и крака. Ползвах я да си бъркам теракол и една индустриална бъркалка, по бъркалката имаше стегнал теракол и от биенето тазхлаби патронника, абе добре., че я хвърлих бързо.

      Коментар


      • #78
        От: Бормашинка

        Първоначално публикуван от ak101 Преглед на мнение
        Такава ловешка дрелка за малко да ми потроши ръце и крака. Ползвах я да си бъркам теракол и една индустриална бъркалка, по бъркалката имаше стегнал теракол и от биенето тазхлаби патронника, абе добре., че я хвърлих бързо.
        Аз пък ги събирам. Имам 2, като наследство. Що дупки съм продупчил, предимно в метал и то често с диаметър 8-12мм. Имало е моменти да иска да ме завърти и мен, ама се удържа. Винаги когато едвам са я удържал, причината е била в мен. Най-често прибързване и недоглеждане на пробиване на материала, а в някои случаи и ахмашко поведение. Като пробиваш само с нея, започваш да се научаваш. Още преди да си сложил свредлото и си видял нещото за пробиване знаеш, че трябва да си внимателен, да не натискаш много и тн.
        Само като пример. Имам един съсед, дето всяко лято я ползва за направа на домати в шишета. Пада се 1-2часа въртене, почти нонстоп. Откак се помня е това. Разглобена не съм я виждал. А Райдера, който един приятел има, след 50отвора в бетон плюс 10-15 кофи лепило доби страхотен луфт отпред, на капак и самозатягащия патронник нещо се бъгна.

        Коментар


        • #79
          От: Бормашинка

          Тези дрелки са като колите-едно време ги правеха инжинери а не счетоводители.
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • #80
            От: Бормашинка

            Едно време не струваха 20лв. в магазина за вафли...
            Не чета коментари и не отговарям на такива.

            И коментаторите...

            Коментар


            • #81
              От: Бормашинка

              8-12мм си е за винтоверт, аз голямата я напъвах да пробия казан неръждавейка от стария материал 1,5 мм за тръба 3/4 цола и видях зор. Въртяхме се с казана, той 160л аз към 120 оки, после дойде комшията да озаптява казана и той от моя калибър.
              0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

              Коментар


              • #82
                От: Бормашинка

                Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                С регулатор за лампи пада въртящият момент в ниските обороти. Със същото количество чаркалък, но с малко по-различно свързване, се получава ОВ и въртящият момент става доста сериозен.
                Съгласен, но ми трябваше бързо и временно решение, което разбира се остана трайно. Не се усеща загуба на въртящ момент, защото я карам на бавната скорост. Даже меката характеристика понякога е предимство, предвид чудовищната сила на това съоръжение и склонността му да чупи свредла и каквото му попадне.
                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                Коментар


                • #83
                  От: Бормашинка

                  Има едни тиристорни схеми, които запазват въртящия момент, но нещата си се получават и с обикновен регулатор.Аз ползвам от прахосмукачка, защото копчето е голямо и удобно и лесно пасна в разклонителна кутийка, винаги ми е под ръка и ако усетя че под товар оборотите падат, леко корегирам.А ловешките дрелки наистина страдат от излишък на въртящ момент, бака с 20 и кусур килограма лепило я въртят като пумпал по земята.

                  Коментар


                  • #84
                    От: Бормашинка

                    Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
                    Има едни тиристорни схеми, които запазват въртящия момент, но нещата си се получават и с обикновен регулатор.Аз ползвам от прахосмукачка, защото копчето е голямо и удобно и лесно пасна в разклонителна кутийка, винаги ми е под ръка и ако усетя че под товар оборотите падат, леко корегирам.А ловешките дрелки наистина страдат от излишък на въртящ момент, бака с 20 и кусур килограма лепило я въртят като пумпал по земята.
                    Тя не е точно ловешка АЕГси е .
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • #85
                      От: Бормашинка

                      Първоначално публикуван от venkabg Преглед на мнение
                      Аз пък ги събирам. Имам 2, като наследство. Що дупки съм продупчил, предимно в метал и то често с диаметър 8-12мм. Имало е моменти да иска да ме завърти и мен, ама се удържа. Винаги когато едвам са я удържал, причината е била в мен. Най-често прибързване и недоглеждане на пробиване на материала, а в някои случаи и ахмашко поведение. Като пробиваш само с нея, започваш да се научаваш. Още преди да си сложил свредлото и си видял нещото за пробиване знаеш, че трябва да си внимателен, да не натискаш много и тн.
                      Само като пример. Имам един съсед, дето всяко лято я ползва за направа на домати в шишета. Пада се 1-2часа въртене, почти нонстоп. Откак се помня е това. Разглобена не съм я виждал. А Райдера, който един приятел има, след 50отвора в бетон плюс 10-15 кофи лепило доби страхотен луфт отпред, на капак и самозатягащия патронник нещо се бъгна.
                      Още си я ползвам, вече с едно наум. Тогава я метнах да не ми потроши ръцете.

                      Коментар


                      • #86
                        От: Бормашинка

                        Събрах и моята бормашинка. Направих нова стойка за мотора, възстанових ръждясалите чаркове, наварих и фрезовах подвижното плотче, а основата само я фрезовах.
                        Нов патронник и лагери навсякъде.
                        Нова боя, смазка и е копче.
                        Пробите показаха, че със свредло Ф16 без предварителен отвор в шина 20мм пробива като в масло. Оборотите в момента са около 250об/мин - 280об/мин.
                        Мотора изобщо не се замисля с такова свредло.

                        Машинката пее, изключително добре се помести там за където я бях замислил. Много по-добра от лидъло/олх - подобна такава машина.
                        Станьо, благодаря

                        Ето как се получи:


                        Изпратено от моят Redmi Note 4 с помощта на Tapatalk

                        Коментар


                        • #87
                          От: Бормашинка

                          Наваряването ти ми напомня на поправените японски съдове със златоНатиснете снимката за да я уголемите

Име:ncPMbsOJ3HSes0Xn9kE6_1065306615.jpeg
Прегледи:1
Размер:64.0 КБ
ID:5820784
                          Ако ти се налага и другаде пробвай със никел-железни електроди.Взех един пакет такива по съвет на колета aig и имам много ама много да го черпя, резултата е перфектен и цвета е почти същия като на основния материал, пробвал съм го на няколко отписани менгемета, носеща греда на трактор, и бормашина Б12, която би трябвало да е отлята от подобен чугун.

                          Коментар


                          • #88
                            От: Бормашинка

                            Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
                            Наваряването ти ми напомня на поправените японски съдове със злато[ATTACH=CONFIG]995893[/ATTACH]
                            Ако ти се налага и другаде пробвай със никел-железни електроди.Взех един пакет такива по съвет на колета aig и имам много ама много да го черпя, резултата е перфектен и цвета е почти същия като на основния материал, пробвал съм го на няколко отписани менгемета, носеща греда на трактор, и бормашина Б12, която би трябвало да е отлята от подобен чугун.
                            Има една подробност - последващото фрезоване!
                            Не твърдя че съм направил най-доброто, но технологията е пробвана вече и работи ако е необходима последваща машинна обработка.
                            Пробвах няколко видя електроди и добавъчен материал, включително и неръждаема тел 308, на ВИГ, РЕДЗ, МИГ/МАГ и с оксижена.
                            При всичките - освен добавъчен маетриал - мед/силиции или месинг обработването е комрометирано. Получава се зоново закаляване и много твърди участъци. Въпреки твърдосплавните пластини на главата фрезования участък не е с еднаква грапавост и равнинност!

                            Поздрави

                            Изпратено от моят Redmi Note 4 с помощта на Tapatalk

                            Коментар


                            • #89
                              От: Бормашинка

                              Първоначално публикуван от Emilppp Преглед на мнение
                              Аз да попитам - защо когато разбра, че първата отива при Ванката, не включи анекс в договора за покупко-продажба с клауза "Рециклиране на втората"?
                              Предрекох аз, че Станьо ще направи грешка, ама кой ме е`ава мене в калабалъка....
                              В миналото ще остане, каквито сме били...

                              Коментар


                              • #90
                                От: Бормашинка

                                Първоначално публикуван от Emilppp Преглед на мнение
                                Предрекох аз, че Станьо ще направи грешка, ама кой ме е`ава мене в калабалъка....
                                Прецака се той

                                Изпратено от моят Redmi Note 4 с помощта на Tapatalk

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X