Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бормашинка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Бормашинка

    Тази машинка е личната, с нея не съм правил изпълненията!!!!Натиснете снимката за да я уголемите

Име:по малка 2.jpg
Прегледи:1
Размер:343.9 КБ
ID:5818150

    Коментар


    • #32
      От: Бормашинка

      Имам го същия Елпром, в дълбок запас на тавана. Няма защита и си е направо опасен. На райдера при претоварване сработва защитата, та реално няма особено значение колко вата е. Определяща е силата, на която сработва защитата. Тя е доста под максималната мощност.
      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

      Коментар


      • #33
        От: Бормашинка

        Каква защита бе колега, райдерите поне бормашините спират при работа с по-голям диаметър свредло от 10 при държане с една ръка, или свредлото превърта в "патронника".Защита при тази "марка" имаха единствено леките и тежките перфоратори.

        Коментар


        • #34
          От: Бормашинка

          sek немската бормашина има ли възвратна пружина за шпиндела? Ако има би ли направил снимка на механизма.
          Последно редактирано от plamkata; 21-07-19, 20:57. Причина: правописна грешка

          Коментар


          • #35
            От: Бормашинка

            Първоначално публикуван от plamkata Преглед на мнение
            sek немската бормашина има ли възвратна пружина за шпиндела? Ако има би ли направил снимка на механизма.
            Няма . Има един детайл с една шайба и една врътка с която регулираш усилието на движение на шпиндела . То и на БК механизъм е силно казано една лентова пружина е. В общи линии не помня да съм виждал на някоя да не е счупена
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • #36
              От: Бормашинка

              Някой има ли представа елвктродвигател от типа който качих снимка вчера до колко трябва да загрява при работа на празен ход?

              Днес го извадих от кашона и го пуснах, мърка като коте, но след 20 мин работа (10мин в едната и 10мин в другата) посока стана бещо като 45-55* на корпуса, мерено с безконтактен термометър. На пипане - около 50 (държиш ръката спокойно отгоре).
              Мерих с Амперклещи - на всяка фаза симетричен товар от 2.07А!

              Та въпроса ми е, нормално ли е да загрее така без товар.
              Консултирах се с няколко приятели с по-голям опит от мен в областта и според тях е нормално. При все че мотора е на 940об/мин, чиато нов е, товара е симетричен и перката за охлаждането си е намясто .

              Но да попитам и тук

              Коментар


              • #37
                От: Бормашинка

                Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
                Абе на етикета пише нещо от рода на ф13, ама те пък в завода много разбират
                13 мм е максималния диаметър който може да влезе в патронника.
                Кой какво свредло е престъргал с опашка 13 мм в завода не могат да знаят.
                Има ли желание-има и начин!

                Коментар


                • #38
                  От: Бормашинка

                  Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                  Далече си ми иначе с моя текелаж мога струга зад джипа на Черни връх да ти го закарам Последно с него карах 6 тона гилотина на чакъл по ламарини .
                  Ако можех да вляза с джипа там, нямаше да пиша за тук . Трбват ми две П-та дълги колкото ширината на струга с колела до 200мм, може да са изцяло метални. Ако имаш нещо подходящо сред боклуците ще спести време и средства, иначе не ми е проблем да си купя нов материал и да си ги изработя.
                  0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                  Коментар


                  • #39
                    От: Бормашинка

                    Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                    Някой има ли представа елвктродвигател от типа който качих снимка вчера до колко трябва да загрява при работа на празен ход?

                    Днес го извадих от кашона и го пуснах, мърка като коте, но след 20 мин работа (10мин в едната и 10мин в другата) посока стана бещо като 45-55* на корпуса, мерено с безконтактен термометър. На пипане - около 50 (държиш ръката спокойно отгоре).
                    Мерих с Амперклещи - на всяка фаза симетричен товар от 2.07А!

                    Та въпроса ми е, нормално ли е да загрее така без товар.
                    Консултирах се с няколко приятели с по-голям опит от мен в областта и според тях е нормално. При все че мотора е на 940об/мин, чиато нов е, товара е симетричен и перката за охлаждането си е намясто .

                    Но да попитам и тук
                    На табелката пише,че номиналният ток е 1,8 Ампера.Това натоварен и свързан в звезда.
                    Да не е свързан в триъгълник?

                    Коментар


                    • #40
                      От: Бормашинка

                      Първоначално публикуван от plamenpe Преглед на мнение
                      На табелката пише,че номиналният ток е 1,8 Ампера.Това натоварен и свързан в звезда.
                      Да не е свързан в триъгълник?
                      Свързан е в звезда. Изрично проверих преди да го пусна..


                      Съгласно табелката и показаното на картинката в дясно :

                      Коментар


                      • #41
                        От: Бормашинка

                        Като температура нищо особено, но тока е прекалено голям.
                        Имате ли доверие на амперклещите?

                        Коментар


                        • #42
                          От: Бормашинка

                          Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                          13 мм е максималния диаметър който може да влезе в патронника.
                          Кой какво свредло е престъргал с опашка 13 мм в завода не могат да знаят.
                          13мм са еврогейщини по новите дрелки, тези си събират 16мм свредло без проблем.Друг е въпроса, че големите свредла с дрелка са трудна и мъчна работа, но зора какво не прави.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Бормашинка

                            Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
                            Ако можех да вляза с джипа там, нямаше да пиша за тук . Трбват ми две П-та дълги колкото ширината на струга с колела до 200мм, може да са изцяло метални. Ако имаш нещо подходящо сред боклуците ще спести време и средства, иначе не ми е проблем да си купя нов материал и да си ги изработя.
                            За да има смисъл от текелажа той трябва да е широк от около 1.40 до към 1.80 са да може да усигури стабилност на машината при транспорт . Струга е много шибана машина от към център на тежестта окантарва се напред към супортната кутия . Ще погледна какво имам .
                            Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                            Някой има ли представа елвктродвигател от типа който качих снимка вчера до колко трябва да загрява при работа на празен ход?

                            Днес го извадих от кашона и го пуснах, мърка като коте, но след 20 мин работа (10мин в едната и 10мин в другата) посока стана бещо като 45-55* на корпуса, мерено с безконтактен термометър. На пипане - около 50 (държиш ръката спокойно отгоре).
                            Мерих с Амперклещи - на всяка фаза симетричен товар от 2.07А!

                            Та въпроса ми е, нормално ли е да загрее така без товар.
                            Консултирах се с няколко приятели с по-голям опит от мен в областта и според тях е нормално. При все че мотора е на 940об/мин, чиато нов е, товара е симетричен и перката за охлаждането си е намясто .

                            Но да попитам и тук
                            Според мен не е нормално нито тока нито температурата на празен ход . Има нещо . Ако искаш натовари го като идваш насам да го мерне колегата с неговите амперклещи . Той е електроинженер и енергетик с много практика от 45 години и нищо в токовете не му се опира . Да не е със сухи лагери
                            Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                            13 мм е максималния диаметър който може да влезе в патронника.
                            Кой какво свредло е престъргал с опашка 13 мм в завода не могат да знаят.
                            Коле оригинално на тези български бормашини патронника е Б 16 на морзов конус . Такава бормашина с 16 мм свредло ми е превъртала ръцете с лекота като заклини а аз не съм от слабите . Сега като ми се наложи да пробия на ръка по голям от 13 мм диаметър ползвам лидълския перфоратор с адаптивния патронник защото машината има съединител и не ми къса ръцете .
                            Последно редактирано от sek.1; 22-07-19, 04:39.
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • #44
                              От: Бормашинка

                              Ще го метна, ако днес не мина през моя бобиньор.

                              Амперклещите им имам 100% доверие.
                              Лагерите ги гресирах наново, вътре мотора е перфектен. То и няма какъв да е де, чисто нов е мамиц@та му.
                              Последно редактирано от I.Stoyanov; 22-07-19, 07:10.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Бормашинка

                                И аз имам същата стара Тодорживковска дрелка.
                                Вярно, че къса ръце, даже в Sunsystem преди много години е потрошила ръцете на някакво младо момче-разпробивало отвори 14 мм на 16. И дрелката била без ключ. Само с щепсел... Ама е разговор за друга тема.

                                За 13-те милиметра-по-малките патронници си поемат толкова, този е по-голям, и естествено ще взема по-голям диаметър.
                                Аз съм пробивал с 16 мм, и верно-накрая си е доста гадно, но не съм се контузвал досега. Просто трябва много внимание, и готовност за реакция, ако захапе.
                                Има ли желание-има и начин!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X