Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бормашинка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Бормашинка

    Пише 1 кВ /240в
    По уред- 3 ампера.
    Както и да го смятам, не излиза. Само в Китай си знаят как са го смятали.
    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

    Коментар


    • #17
      От: Бормашинка

      Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
      Пише 1 кВ /240в
      По уред- 3 ампера.
      Както и да го смятам, не излиза. Само в Китай си знаят как са го смятали.
      За "енергоспестяващи" не сте ли чували -40% икономия!!!

      Коментар


      • #18
        От: Бормашинка

        Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
        Пише 1 кВ /240в
        По уред- 3 ампера.
        Както и да го смятам, не излиза. Само в Китай си знаят как са го смятали.
        Зависи как мериш? Ако е на празен ход долу горе е толкова...около 70%. Като се натовари дърпа 5-6 ампера! Та правилно мисля че е написано

        Коментар


        • #19
          От: Бормашинка

          Ето аз какво заприходих - чиатоновичък в кашонче. Каквото пише на етикета си го пише

          Остава да прEдвижа и прикачния инвентар.

          Мисля че ще е достатъчен, с оглед оборотите на които ще се ползва и редукцията която ще има
          Последно редактирано от I.Stoyanov; 20-07-19, 18:56.

          Коментар


          • #20
            От: Бормашинка

            Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
            Пише 1 кВ /240в
            По уред- 3 ампера.
            Както и да го смятам, не излиза. Само в Китай си знаят как са го смятали.
            Тая сметка не работи, тъй като факторът на мощността (косинус фи) не е 1, а по-малко.
            Не чета коментари и не отговарям на такива.

            И коментаторите...

            Коментар


            • #21
              От: Бормашинка

              Това ясно, ама пак не излиза. Обиконвено са около и над 0,8 косинусите на тая техника.
              Все тая де-моторчето върши работа както си е.
              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

              Коментар


              • #22
                От: Бормашинка

                Станьо, виж там из твоите боклуци дали не можеш да сглобиш две греди с колелца, трябват ми да местя един ц11 по кофти терен. Аз ще си взема П-та , да пусна като релси и струга да си мине с колелата по тях .
                0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                Коментар


                • #23
                  От: Бормашинка

                  Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
                  Станьо, виж там из твоите боклуци дали не можеш да сглобиш две греди с колелца, трябват ми да местя един ц11 по кофти терен. Аз ще си взема П-та , да пусна като релси и струга да си мине с колелата по тях .
                  Краси, струга е изключително гадна машина за местене ръчно, особено по гаден терен. С изключително висок център на тежестта.
                  Предполагам си го знаеш де, но аз брах много зор с местенето на моя струг. При все че никаква техника не може да влезне в двора.
                  Опитвах дори със специални транспортни колелца за местене на машини - е на идеално равен под са много добра идея, но на стар плочник с 100 различни нива на водосбор е абсурд да сработят.

                  Аз успях с палетна количка на която качих страната на скоростната кутия, супорта плътно в дясно до край и другият крак на тръбички 5 човека и много пот и мамата

                  След като го остегнах на двора в работилницата го вкарах пак така но вече със свален супорт и 3ма с лост повдигаха откъм страната на задното седло. Така палетната количка си го маневрира перфектно.

                  Успех и събери повече хора, че като се залюлее тва желязо и бяма удържане!


                  Поздрави

                  Коментар


                  • #24
                    От: Бормашинка

                    Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
                    Станьо, виж там из твоите боклуци дали не можеш да сглобиш две греди с колелца, трябват ми да местя един ц11 по кофти терен. Аз ще си взема П-та , да пусна като релси и струга да си мине с колелата по тях .
                    Далече си ми иначе с моя текелаж мога струга зад джипа на Черни връх да ти го закарам Последно с него карах 6 тона гилотина на чакъл по ламарини . Миналата седмица дойде и големия кран 60 тона на метър качен на Волво на 4 моста . Накрая на диаграмата на 14 метра вдига 4 тона
                    Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
                    А със сравнението ме изкефи и хвърли на дувара-успех!
                    Мисълта ми е че при китайците в повечето случаи написаното на табелката не отговаря на истината с много . При нашите няма мърдане каквото пише това е .
                    Последно редактирано от sek.1; 21-07-19, 06:43.
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • #25
                      От: Бормашинка

                      Краси дай снимка на терена.Врати, стълби, разстояние, наклон Борето

                      Коментар


                      • #26
                        От: Бормашинка

                        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                        Мисълта ми е че при китайците в повечето случаи написаното на табелката не отговаря на истината с много . При нашите няма мърдане каквото пише това е .
                        Аааа тая "мода" не я измислиха китайците ами европейците.Или "счетоводителите инженери" на европейците.И понеже аз доста страдам в моята си област от това долу горе ги понаучих.
                        Логиката е много проста.
                        Едно време 1 кW мотор примерно спокойно издържа киловат и нещо..Можеш да го товариш и с 2 даже...Сиреч презапасен е откъм топлинен режим и натоварване.Обаче производителите забелязали това и установили че просто не е необходимо да е толкова презапасен.И примерно като е 1 киловат нормалното му натоварване е 70% на около 500-700Вата и едва 10-15% от времето на пълна мощност.И се възползвали от това и са орязали желязо за охлаждане сечения и това онова.И се стига до сегашното положение че стария мотор 1к е равен на новия около 1.4 или там някъде...
                        Абе при моторите долу горе бива ама същия принцип прилагат и при тонколоните а там вече лъжат с много..Стар говорител 100 вата е новия 500 марков...Ужас ужас..

                        Коментар


                        • #27
                          От: Бормашинка

                          Аз имам две дрелки еплром, двускоростни, доста масивни.И на двете гордо се мъдри надпис 450W, на всяка една китайска въшка по магазините, включително и реномираните се мърдят надписи от рода на 500W, 600W.Като хвана да пробивам нещо по-тегаво спокойно си ги държа с една ръка, докато с дъртата дрелка никога не съм рискувал да работя без дръжка.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Бормашинка

                            Максимален диаметър на свредлото – ф32 и тръба на дръжката Натиснете снимката за да я уголемите

Име:по малка.jpg
Прегледи:1
Размер:376.0 КБ
ID:5818149 Борето / преди 89г. сега вече ми тежи/

                            Коментар


                            • #29
                              От: Бормашинка

                              Първоначално публикуван от mishomishev Преглед на мнение
                              Аааа тая "мода" не я измислиха китайците ами европейците.Или "счетоводителите инженери" на европейците.И понеже аз доста страдам в моята си област от това долу горе ги понаучих.
                              Логиката е много проста.
                              Едно време 1 кW мотор примерно спокойно издържа киловат и нещо..Можеш да го товариш и с 2 даже...Сиреч презапасен е откъм топлинен режим и натоварване.Обаче производителите забелязали това и установили че просто не е необходимо да е толкова презапасен.И примерно като е 1 киловат нормалното му натоварване е 70% на около 500-700Вата и едва 10-15% от времето на пълна мощност.И се възползвали от това и са орязали желязо за охлаждане сечения и това онова.И се стига до сегашното положение че стария мотор 1к е равен на новия около 1.4 или там някъде...
                              Абе при моторите долу горе бива ама същия принцип прилагат и при тонколоните а там вече лъжат с много..Стар говорител 100 вата е новия 500 марков...Ужас ужас..
                              При тия джаджи би трябвало да са по-интересни работни обороти и въртящ момент. Ако оборотите ще се регулират, как е разпределен въртящият момент спрямо тях. И прочие дреболии които обикновено липсват на табелата.
                              Щото тия киловати са малко като ватовете на светодиодите. Не носят директна информация какво е желязото, какво може и какво е склонно да даде.
                              Не чета коментари и не отговарям на такива.

                              И коментаторите...

                              Коментар


                              • #30
                                От: Бормашинка

                                Първоначално публикуван от boreto2 Преглед на мнение
                                Максимален диаметър на свредлото – ф32 и тръба на дръжката [ATTACH=CONFIG]993032[/ATTACH] Борето / преди 89г. сега вече ми тежи/
                                Абе на етикета пише нещо от рода на ф13, ама те пък в завода много разбират

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X