Страница 2 от 2 ПървиПърви 1 2
Резултати 21 до 25 от 25

Тема: Квадроцикъл от бицикли

Място
    Sofia de Janeiro
    Публикации
    3,104
    Точки (при гласуване)
    7

По подразбиране От: Квадроцикъл от бицикли

Проблемът идва когато трябва да го кара един човек. Конструкцията е много тежка. Съответно-налага се да се инсталира мотор и батерии....и влизаме у филма с фуражките и типовото одобрение, директно и с отскок.
    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

Място
    с Хераково, Софийско
    Публикации
    39
    Точки (при гласуване)
    8

Цитат Мнение на Кольо Преглед на публикациите
    Добре де, това четириколесно няли няма да се използва за поставяне на рекорди за скорост?
    Целта му е леко и лежерно обикаляне по равни алеи и пътчета.
    Рекорди няма да се гонят.
    Основната употреба ще е пътуване на 20-30 км и връщане с един човек, един човек + 100-150 кг багаж, двама (плюс някакъв багаж) по Е80 - западно от София и в града.
    След някоя година, когато се довърши АМ Европа изцяло, този участък ще се разтовари и движението ще олекне. Но към днешни дни, ако се движиш с 20-30 км/ч, то си просиш белята. Знам го от личен опит, когато пътувах с лека кола, на която се скъса платното на бензиновата помпа, и се движех на пресекулки със затихваща скорост по инерция. Масовите "водачи" на МПС не възприемат, че някой може да се движи бавно и силно се изненадват, че цял автомобил - видян на 500 м, "изведнъж" вече е на 30 м. Контролът последните години на практика е нулев - дори на бившия мотел Божур рядко има КАТ. В махалата ми, със знаци за населено място и още знаци за 50 км/час, средната скорост на движение е над 80 км. Тирове, тежковозни камиони, автобуси си пердашат с 90 км/ч по автопилота. За джигитите с мощни и не толкова мощни автомобили е обидно да минат през населено място с по-малко от 120-140 км/ч.
    Преди години по този участък спокойно си пътувах с колело. Сега нямам никакво желание.

За да бъде в закона, ще има педали - и за спорт, и за в случай, че батерията свърши. Засега съм предвидил и двете места да са с педали. Дори вероятно и PAS ще сложа - казват, че усещането, когато натиснеш обикновен педал на колело и общата мощност регира положително, е вълнуващо и запомнящо се.

NB
    Този autosave откъде се активира? Докато напиша 3-4 изречения, и системата ме изхвърля.

Място
    Варна
    Публикации
    943
    Точки (при гласуване)
    6

То според това условие, изглежда че една електрическа рикша ще свърши работа. Има доста обяви за двуместни и четериместни. Има двуместни с места за дечица отпред. Цената им побаче е прекалено европейска , по-добре да се взема някоя не електрическа със затихващи функции, да се постегне и да се добавят хъбови мотори.
    Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 163HP
    Ford Fiesta 1.4 Tdci

Място
    с Хераково, Софийско
    Публикации
    39
    Точки (при гласуване)
    8

Рикши има много. Даже ми попадна една красавица за без пари.
    Но няма как да се узаконят.

Място
    Варна
    Публикации
    943
    Точки (при гласуване)
    6

Цитат Мнение на Вискяр Градинаров Преглед на публикациите
    Рикши има много. Даже ми попадна една красавица за без пари.
    Но няма как да се узаконят.
    Те май не могат да се движат навсякъде, нямам никаква информация за тях. Иначе е ясно ,че се слага хъбов мотор на двете джанти, а може ина 4-те....
    Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 163HP
    Ford Fiesta 1.4 Tdci

Страница 2 от 2 ПървиПърви 1 2

Правила за публикация

• Вие не можете да публикувате нови теми
  • Вие не мжоете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да добавяте прикачени файлове
  • Вие не можете да редактирате собствените публикации
  •  
"); } else { document.write(""); } } // ]]>