Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Квадроцикъл от бицикли

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Квадроцикъл от бицикли

    Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
    Ако нещо коренно не се е изменило в двуколесните, до сега всички които съм притежавал са били с радиално аксиални лагери.
    Нормалноо е да са такива - никой не е казал, че няма аксиални натоварвания, но радиалните преобладават и то с доста.
    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

    Коментар


    • #17
      От: Квадроцикъл от бицикли

      Лагерите там даже не са основната интрига. Всичко - вкл. конструкцията на колелата и окачването, е съобразено с почти пълното отсъствие на аксиални (спрямо колелата) сили.

      При аксиално натоварване вилките на колелата ще работят на огъване, което нормално не им се случва и възможностите им са очевидно по-скромни.

      При леките и товарните автомобили, както и при АТВ, такова нещо също няма - рамената на окачването работят на натиск или опън, независимо от режима.

      На огъване в общия случай работят пружините на окачването, ама на тях това им е работата.

      Коментар


      • #18
        От: Квадроцикъл от бицикли

        Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
        Тази конструкция е
        След като толкова държиш да си прецизираш flood-а, това какво е - върху, в, над, извън, отзад?



        Да пофлудя и аз.
        Това е автомобил:

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4-8.jpg
Прегледи:1
Размер:82.8 КБ
ID:5817815

        Това също е автомобил:




        А което имах предвид (макар че тези само отпред имат независимо окачване, но не ми се рови повече):

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:18rf3xn5a8cxrjpg.jpg
Прегледи:1
Размер:50.0 КБ
ID:5817816

        Коментар


        • #19
          От: Квадроцикъл от бицикли

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          Лагерите там даже не са основната интрига. Всичко - вкл. конструкцията на колелата и окачването, е съобразено с почти пълното отсъствие на аксиални (спрямо колелата) сили.

          При аксиално натоварване вилките на колелата ще работят на огъване, което нормално не им се случва и възможностите им са очевидно по-скромни.

          При леките и товарните автомобили, както и при АТВ, такова нещо също няма - рамената на окачването работят на натиск или опън, независимо от режима.

          На огъване в общия случай работят пружините на окачването, ама на тях това им е работата.
          Това са сериозни аргументи, защо сдвояванията не са популярни, и там където ги има, да се използват при ниски скорости.

          Коментар


          • #20
            От: Квадроцикъл от бицикли

            Добре де, това четириколесно няли няма да се използва за поставяне на рекорди за скорост?
            Целта му е леко и лежерно обикаляне по равни алеи и пътчета.
            Какво пречи да се сдвоят по най-елементарен начин две колелета(велосипеди де), и да си джиткате?
            По разните курорти е пълно с такива, и тОристите си ги карат.
            Е, може би са фабрични, а не заварени в гаража, но си мисля, че е все тая.
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • #21
              От: Квадроцикъл от бицикли

              Проблемът идва когато трябва да го кара един човек. Конструкцията е много тежка. Съответно-налага се да се инсталира мотор и батерии....и влизаме у филма с фуражките и типовото одобрение, директно и с отскок.
              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

              Коментар


              • #22
                От: Квадроцикъл от бицикли

                Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                Добре де, това четириколесно няли няма да се използва за поставяне на рекорди за скорост?
                Целта му е леко и лежерно обикаляне по равни алеи и пътчета.
                Рекорди няма да се гонят.
                Основната употреба ще е пътуване на 20-30 км и връщане с един човек, един човек + 100-150 кг багаж, двама (плюс някакъв багаж) по Е80 - западно от София и в града.
                След някоя година, когато се довърши АМ Европа изцяло, този участък ще се разтовари и движението ще олекне. Но към днешни дни, ако се движиш с 20-30 км/ч, то си просиш белята. Знам го от личен опит, когато пътувах с лека кола, на която се скъса платното на бензиновата помпа, и се движех на пресекулки със затихваща скорост по инерция. Масовите "водачи" на МПС не възприемат, че някой може да се движи бавно и силно се изненадват, че цял автомобил - видян на 500 м, "изведнъж" вече е на 30 м. Контролът последните години на практика е нулев - дори на бившия мотел Божур рядко има КАТ. В махалата ми, със знаци за населено място и още знаци за 50 км/час, средната скорост на движение е над 80 км. Тирове, тежковозни камиони, автобуси си пердашат с 90 км/ч по автопилота. За джигитите с мощни и не толкова мощни автомобили е обидно да минат през населено място с по-малко от 120-140 км/ч.
                Преди години по този участък спокойно си пътувах с колело. Сега нямам никакво желание.

                За да бъде в закона, ще има педали - и за спорт, и за в случай, че батерията свърши. Засега съм предвидил и двете места да са с педали. Дори вероятно и PAS ще сложа - казват, че усещането, когато натиснеш обикновен педал на колело и общата мощност регира положително, е вълнуващо и запомнящо се.


                NB
                Този autosave откъде се активира? Докато напиша 3-4 изречения, и системата ме изхвърля.

                Коментар


                • #23
                  От: Квадроцикъл от бицикли

                  То според това условие, изглежда че една електрическа рикша ще свърши работа. Има доста обяви за двуместни и четериместни. Има двуместни с места за дечица отпред. Цената им побаче е прекалено европейска , по-добре да се взема някоя не електрическа със затихващи функции, да се постегне и да се добавят хъбови мотори.
                  Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                  Ford Fiesta 1.4 Tdci

                  Коментар


                  • #24
                    От: Квадроцикъл от бицикли

                    Рикши има много. Даже ми попадна една красавица за без пари.
                    Но няма как да се узаконят.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Квадроцикъл от бицикли

                      Първоначално публикуван от Вискяр Градинаров Преглед на мнение
                      Рикши има много. Даже ми попадна една красавица за без пари.
                      Но няма как да се узаконят.
                      Те май не могат да се движат навсякъде, нямам никаква информация за тях. Иначе е ясно ,че се слага хъбов мотор на двете джанти, а може ина 4-те....
                      Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                      Ford Fiesta 1.4 Tdci

                      Коментар


                      • #26
                        От: Квадроцикъл от бицикли

                        Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                        Проблемът идва когато трябва да го кара един човек. Конструкцията е много тежка. Съответно-налага се да се инсталира мотор и батерии....и влизаме у филма с фуражките и типовото одобрение, директно и с отскок.
                        'Маа нооо си черноглед ,може би ще е удачно да има още едно паразитно-централно място около центъра за самотният водач,който ще премята веригата(ремъци дали са вариант за задвижване).С 5-10 батериии от лидъло вградени в конструкцията и на стръмно ще върви! .
                        Гледам в ляво- няма нищо, гледам в дясно пак няма нищо и си викам: Аааааа тука има нещо!

                        Няма вече Диско,няма вече Pinz...

                        Коментар


                        • #27
                          От: Квадроцикъл от бицикли

                          Мноо съм реалист. Наясно съм с мантатлитета на местната милиция, не за друго. Една баба от село си взе такова скутерче, китайско. Има документи, че това е превозно средство за лице с увреждания. Официално си пише "electric tricycle for disabled", а бабата си има съвсем легален ТЕЛК. Т.е. води се инвалидна количка скутерчето.
                          Мислиш ли, че това спря местните куки да и обясняват как кара МПС без регистрация и как това било супер ужасното престъпление, за което щяла да отиде в затвора?
                          Всяко едно решение трябва да се отанся не само към към конкретен проблем, ами и към конкретната обстановка, в която ще се опитваме да го внедряваме. За бананови републики като тукашната е просто неизбежно.
                          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X