Обява

Свий
Няма добавени обяви.

w460 вода в купето, след всеки дъжд

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • w460 вода в купето, след всеки дъжд

    Здравейте колеги, от доста време се боря с един много неприятен момент с вода в купето, събира се на мястото за краката на шофьора и пасажера. Преди година колата е напълно изкърпена и боядисвана, съответно веднага съмненията ми паднаха в предното стъкло и уплътнението на предното стъкло, по-рано съм правил опити да слагам по малко силикон между прозореца и уплътнението и като че ли намаля, макар че като се замисля, може и да не е било от това. Както и да е, свалихме стъклото, рамката изглежда нормално, тръгнала е леко ръжда, но с една шкурка почистих всичко, минахме с преобразувател за ръжда, от фирмата за стъкла ми дадоха някакъв специален грунд, с който намазах рамката, купих ново уплътнение за 200 лв, сложихме нов прозорец и след първия проливен дъжд тази нощ резултата отново е на лице. Водата си е вътре отново в същото количество, както и по-рано. Почвам да се чудя дали там е проблема, не знам какво да си мисля, установил съм че капе зад самото табло, цялото табло е мокро и много често навлажнява цялата бушониера, в следствие на което ми пада акумулатора за броени часове. Казаха ми, че може да е от дупките за чистачките, свалих ги, развъртях гайките, мъчих се да слагам и там някакви уплънения, купих им даже от тия пластмасовите капачки, дето уж скриват там гайката... до момента успех няма. Някой да се е справил с подобен проблем и къде да търся причината?

  • #2
    От: w460 вода в купето, след всеки дъжд

    Виж си уплътнението на кутията откъдето смуче въздух. Също и дренажа отдолу
    През чистачките също може да тече.
    От кофти уплътнение също пропуска.
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • #3
      От: w460 вода в купето, след всеки дъжд

      До сега си играх да оливам с маркуча и да зяпам вътре, оказа се, че от дясната шофьорската страна влиза през уплътнението на вратата, стича се отвън и влиза. И самата врата даже като се напълни с вода вътре пак го пропуска навътре, от дясната страна ми влиза от една дупка зад акумулатора правихме, да влиза един голям сноп кабели, аз уж си играх доста да изолирам ама все пак си влиза, трябва да измисля някакъв начин да изолирам дупката за кабелите, макар, че трудна работа, щото все пак трябва да влезнат и кабелите, ама мисля, че май мога да измисля някакво капаче от външна страна... от къде се взимаха уплътненията на вратите, нещо dbk dimitrov ми се върти, ама точно кой модел бяха не помня?

      Коментар


      • #4
        От: w460 вода в купето, след всеки дъжд

        Въпреки всичко е влизало и през уплътнението и през стария прозорец, там по-рано имаше капки съм засичал и капеше върху бушониерата, сега поне това гледах през цялото време, доста вода се изля, там е сухо..

        Коментар


        • #5
          От: w460 вода в купето, след всеки дъжд

          ДБК, виж по картинка, продава на метър.
          От лада са същите (това старите, новите са по тънки)
          ДБК има и тапи за такива отвори
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • #6
            От: w460 вода в купето, след всеки дъжд

            Намажи с ПУ проблемните места.
            Sent from my Nokia s fenerche

            Коментар


            • #7
              От: w460 вода в купето, след всеки дъжд

              Да, благодаря за съветите, утре остана да пусна и останалите кабели за ел. стъклата до акумулатора и ще го оправя тоя сноп така, че и в басейн да я вкарам да не може да влезе повече от там, имам една идея... а относно уплътненията почвам да търся. От каква Лада стават, те на метър ли са или за конкретната врата, че може да излезе някъде по-късо?

              Коментар


              • #8
                От: w460 вода в купето, след всеки дъжд

                От ДБК са на метър.
                Могат да се наставят, не е драма
                Аз лично руско нищо не купувам.
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • #9
                  От: w460 вода в купето, след всеки дъжд

                  Провери и там, където стъпва акумулатора. Има едни странни дупки, които водят точно в купето. Трудно е да се хване, защото самия акумулатор пречи да се открие дупката, а водата много бързо се оттича от там. Също провери пак дупките на чистачките и ги гресирай хубаво. Този проблем с водата варира от 1979 до 2018г. За новия модел от миналата година видях, че го оправили най-сетне след 40 години.

                  Коментар


                  • #10
                    От: w460 вода в купето, след всеки дъжд

                    Ами така като гледам, мисля, че това е най-сходно:

                    http://www.m.dbk-dimitrov.com/dbk-di...D0%B8-kb-2201e

                    По колко влизаха на врата, 4 метра ли беше?

                    Коментар


                    • #11
                      От: w460 вода в купето, след всеки дъжд

                      Първоначално публикуван от Diliankors Преглед на мнение
                      Провери и там, където стъпва акумулатора. Има едни странни дупки, които водят точно в купето. Трудно е да се хване, защото самия акумулатор пречи да се открие дупката, а водата много бързо се оттича от там. Също провери пак дупките на чистачките и ги гресирай хубаво. Този проблем с водата варира от 1979 до 2018г. За новия модел от миналата година видях, че го оправили най-сетне след 40 години.
                      Точно от тази дупка влиза, при това направо си шурти буквално вътре, аз нямам спомен, ама все си мислех, че тая дупка сме я направили ние като прекарвахме инсталацията, а тя явно си е била фабрично... другото място от което забелязах, ама там е много слабо е от отводнението на този пластмасовия контейнер, за парното там, отдолу нали минава през купето и изтича отдолу, там по-рано ми беше счупено това и всичко изтичаше в купето, ама си играх да го оправям и сега само сълзи съвсем леко, още малко има.. ебаси влиза от 10 места...

                      Коментар


                      • #12
                        От: w460 вода в купето, след всеки дъжд

                        Този контейнер не се сещам къде е. Може ли малко насоки да проверя моя.
                        Благодаря.

                        Коментар


                        • #13
                          От: w460 вода в купето, след всеки дъжд

                          В средата
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • #14
                            От: w460 вода в купето, след всеки дъжд

                            на 463 има ли го ?

                            Коментар


                            • #15
                              От: w460 вода в купето, след всеки дъжд

                              Като отвориш капака отпред седи точно зад мотора, мисля, че го имаше и на 463. От него влиза въздуха за радиатора за парното, демек кутията за парното, под таблото. Долу в долната му част има направен един отвор, който извежда водата под купето, самия отвор минава през купето и седи в началото на тунела, малко над краката на пасажера. Там точно беше счупено моето и всичко, което се изтича от него се изтичаше в краката на пасажера. След смяна на предното стъкло, смяна на уплътненията на вратите и лека заигравка с дупката за кабелите зад акумулатора за сега течове няма. Ще чакам нов дъжд да потвърдя пак диагнозата, че на последния не бях затворил добре шофьорската врата и имаше съвсем малко пак вътре, те сега с тия уплътнения изобщо нямат затваряне, трябва да си поиграя да ги регулирам, че не става така...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X