Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Търся концентриран препарат против варовик за баня!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Търся концентриран препарат против варовик за баня!

    Въпросът е следният, преди месеци от Метро купих някакъв такъв на Horeca (тяхна си марка) в опаковка 2 или 3 литра ли беше не помня, много силен концентрат на много приемлива цена. Ползвахме го дълго време чрез разреждане и беше много ефективен за варовика в баните (водата ни е много варовита) като единствено не се търпеше миризмата му, тоест пръскаш бягаш и проветряваш, но чистеше много добре. Сега обаче вече го няма там. Дайте моля съвети в тази посока.
    Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

  • #2
    От: Търся концентриран препарат против варовик за баня!

    Всъщност тази миризма, ако не е била умишлена, то поне се е получило доста удачно. Според мен няма нищо полезно в дишането на киселина.

    Коментар


    • #3
      От: Търся концентриран препарат против варовик за баня!

      На какво миришеше?

      Иначе може да пробваш с фосфорна киселина. Не е силна, не е отровна (все пак трябва с ръкавици, нищо че се ползва като хранителна добавка), действа на желязо антикорозионно (преобразувател на ръжда), и е евтина.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #4
        От: Търся концентриран препарат против варовик за баня!

        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
        На какво миришеше?

        Иначе може да пробваш с фосфорна киселина. Не е силна, не е отровна...
        ... и не разтваря варовика.

        Солната киселина е техният човек.

        Не е отровна, силно дразнеща е и ще те принуди да внимаваш, а е разяждаща само в концентриран вид.

        Най-вероятно препаратът който са ползвали е точно това.

        Коментар


        • #5
          От: Търся концентриран препарат против варовик за баня!

          Прост оцет също върши работа . От всички препарати които съм ползвал за подобни цели , попаднах на Български такъв - антикалк . Колегата ми го донесе от Варна , някъде по борсата го купува . Туби по 5 литра , розов на цвят , без миризми и голям звяр в акция - около 30 лв. за туба . Ползва се дори за профилактика на кафемашини , перални и т.н. При стари и захабени плочки , потъмнели тоалетни чинии , пръскам направо пръскачка с помпа . Изплаквам с чиста вода след около 10 минути и всичко блести като ново , почиства варовик и ръжди .

          Коментар


          • #6
            От: Търся концентриран препарат против варовик за баня!

            Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
            Всъщност тази миризма, ако не е била умишлена, то поне се е получило доста удачно. Според мен няма нищо полезно в дишането на киселина.
            Защо си помисли че я дишам с удоволствие?

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            ... и не разтваря варовика.

            Солната киселина е техният човек.

            Не е отровна, силно дразнеща е и ще те принуди да внимаваш, а е разяждаща само в концентриран вид.

            Най-вероятно препаратът който са ползвали е точно това.


            Първоначално публикуван от Пламен Атанасов Преглед на мнение
            Прост оцет също върши работа . От всички препарати които съм ползвал за подобни цели , попаднах на Български такъв - антикалк . Колегата ми го донесе от Варна , някъде по борсата го купува . Туби по 5 литра , розов на цвят , без миризми и голям звяр в акция - около 30 лв. за туба . Ползва се дори за профилактика на кафемашини , перални и т.н. При стари и захабени плочки , потъмнели тоалетни чинии , пръскам направо пръскачка с помпа . Изплаквам с чиста вода след около 10 минути и всичко блести като ново , почиства варовик и ръжди .
            Хм, не искам да експериментирам с киселини и т.н. Аз като Ви чета оставам с впечатление че само в нас варовика е проблем. Във вашите бани не се ли налага махането му? Идеята ми беше ако някой знае готов читав и не безбожно скъп (каквито са повечето) препарат който ползва, да каже на всеослушание!
            Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

            Коментар


            • #7
              От: Търся концентриран препарат против варовик за баня!

              В София проблем с варовик нямам вече 60 години.

              Коментар


              • #8
                От: Търся концентриран препарат против варовик за баня!

                Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                В София проблем с варовик нямам вече 60 години.
                Няма да имаш и още 100. Ела да видиш на селото ми дали няма.
                Ford Maverick II 2.3 XLT
                Ford Mondeo MK5

                Коментар


                • #9
                  От: Търся концентриран препарат против варовик за баня!

                  Не схващам много идеята на темата (понеже препарати бол) ама да споделя. Тъй като варовика се появява първо по батерията на душа а по стъклото и плочките доста по-късно правя следното. Може би през къпане-две (водата ни е много варовита) пръскам батерията и душа с Медикс Рейзър. Оствям препарата в шкафа само изплаквам и варовик няма. Няма търкане, няма стъргане. На месец-два основно почистване, че тук там по фугите се появяват някакви точки, може би мухъл.Тогава наливам белина в едно легенче топя четката и минавам цялата баня. Изплаквам и после същата процедура с Рейзъра. За белината ползвам ЛПС че много мирише.

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20190715_57750.jpg
Прегледи:1
Размер:58.1 КБ
ID:5817729

                  Това от вчерашното чистене.
                  Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Търся концентриран препарат против варовик за баня!

                    Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
                    ...Аз като Ви чета оставам с впечатление че само в нас варовика е проблем...
                    В поне 2/3 от София проблем с варовик няма. Вкъщи съм го и мерил с лентички 2 или 3 пъти - няма изобщо. Нагревателя на бойлера си излиза на гол метал като го сменях. Сцепен, ама гол метал без никакви налепи.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Търся концентриран препарат против варовик за баня!

                      Софиянци сте за завиждане..

                      При нас на изток нещата са трагични направо.
                      Който търси , намира !
                      Човекът е човек, когато е на път !

                      Коментар


                      • #12
                        От: Търся концентриран препарат против варовик за баня!

                        Не безбожно скъп е кислола bg за основно чистене.Гръцкият бе една идея по скъп, но и още по-ефикасен.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Търся концентриран препарат против варовик за баня!

                          Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
                          ...
                          Хм, не искам да експериментирам с киселини и т.н.
                          Ми като не искаш, ще намериш препарат който се казва другояче (а вътре си е киселина) и пак ще си свършиш работата.

                          С оцет може ама отива много оцет.
                          С оцетна киселина може ама откакто я набедиха за прекурсор май не се намира тривиално.
                          Винена киселина (лимонтузу, да не си помисли някой че лимонтузу е лимонена киселина) става.
                          Лимонена киселина също става.
                          Солната киселина освен че става действа бързо. И смърди на повръщано (защото е неизменна съставка на стомашния сок).

                          Фосфорна и сярна киселина не стават. Мързи ме да обяснявам защо.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Търся концентриран препарат против варовик за баня!

                            Има гръцка мравчена киселина . Върши прекрасна работа. Има я във Варна , Аветисиян


                            Коментар


                            • #15
                              От: Търся концентриран препарат против варовик за баня!

                              И мравчена става. Смърди гадно обаче.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X