Страница 3 от 3 ПървиПърви 1 2 3
Резултати 41 до 47 от 47

Тема: 4X4 със специално предназначение

BENZBOSS е офлайн Старши участник | ОС || +ПЛ || ТП |
    | Модератор |
    Място
    San Diego CA
    Публикации
    13,367
    Точки (при гласуване)
    36

По подразбиране От: 4X4 със специално предназначение

Тя степенка не е ли добре да не е с тия остри ъгли и да е хваната малко по-сериозно към шасито та да може да я качиш на камък ако трябва?

Нещо такова

https://rcimetalworks.com/product/20...-rock-sliders/
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S500 '99
    W140 S420 '99
    W140 S320 '94

Публикации
    5,189
    Точки (при гласуване)
    24

Аз си направих труда да се поинтересувам какво точно на практика ще представлява машинката, и личното ми мнение е, че ще е прекалено преоразмерена, и леко усложнена за целите, за които ще се ползва.
    Трансмисията е интересна, има общи принципно неща при някои трактори. И по-скоро част от нея е хидростатична, с помпа и хидромотор. Тежи към 200кг, а доколкото разбрах при неработещ мотор иска сваляне на карданите за да се дърпа/бута превозното средство(вероятно сте го предвидили).
    Двигателят е към 400кг, а е 75к.с.(щото и трансмисията е до 110), към 400Nm.
    Мостовете са също прекалено масивни, слагат се на машини с тегло по няколко тона(без товар).
    Ок, ясно е, че ще е повече трактор, максимална скорост 45км/ч, но пак е преоразмерена, а и си мисля, че вероятно и с по-просто окачване(или без) би вършила работа.

Просто на хартия така ми изглежда, може да не съм прав. А може пък и да е нарочно търсено.
    Последно редактиран от Чавдар (V93) ; 24-07-19 в 23:03
    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

Място
    Пловдив
    Публикации
    3,416
    Точки (при гласуване)
    27

Колегата не го познавам, но съм чувал много добри отзиви за неговата техническа грамотност и умения!

Този проект вероятно се финансира от Дънди Челопеч. Те са червиви от пари, но така и не са наясно коя е колата за тях. Мъчат се с Хайлукси, които поддържат с цената на огромни разходи и труд, а има много по-подходящ автомобил за тях(Тойота разбира се).
    Или няма кой да им каже или работят други мотивации...С частите за Тойота е същото- купуват на тройни цени и много се пазят да не получат по-добра оферта.

С този проект ми се струва , че се търси начин да се трошат пари, но съм ЗА Гого да го прави, след като му се е отдала такава възможност. Концепцията с преоразмеряването е добра!!!

Само не ми е ясно за какво му е на Гого тази тема- всички знаем защо българина не е...е на площада!!!

Декларирам, че съм готов да помагам с каквото мога, но начина не е през интернет....
    Последно редактиран от Чавдар (V93) ; 24-07-19 в 23:03

Място
    Пирдоп
    Публикации
    207
    Точки (при гласуване)
    11

Руси и аз съм фен на тойота, но си представи какво ще стане с нея ако се стовари отгоре да кажем тежест под формата на снаряд с тегло 260 килограма от височина 7 метра. Всичко в кабината ще бъде сравнено със земята. В нашия случай ние ще правим FOPS тест и кабината ще трябва да издържи, а това се изисква по стандарт при проектирането на машини за работа в подземни рудници. Има в канада фирми които правят модификации на тойота с цел да отговарят на съответния стандарт, сменят мостовете с такива като нашите и правят втори таван отгоре, крайната цена след модификациите със сигурност ще надмине нашата.

Проекта не се финансира от Дънди, но се надяваме за в бъдеще и те да ни станат клиент.

Тук целта е да се получи изключително надеждна машина (изполването на индустриални компоненти ще ни осигури този надеждност), която да осигури безопасна работна среда на ползвателите съобразена с условията на подземните рудници и да отговаря на съответния европейски стандарт.

Крайната цел е да се реализира БЪЛГАРСКО производство на специализирано оборудване, което да се продава и извън границите на нашата родина за в бъдеще ако имаме късмет, но да се произвежда в БЪЛГАРИЯ. Много хора не вярват, че това е възможно но това не ни отказва, все пак имаме клиент за две машини.

Може би темата не е за тук, но се надявах да получа помощ за проблеми с които се сблъскваме при проектирането на машината.
    Последно редактиран от gogo_gda ; 27-07-19 в 20:24
    BJ73 + HDJ80 = HDJ73

Място
    Пирдоп
    Публикации
    207
    Точки (при гласуване)
    11

Цитат Мнение на rusev Преглед на публикациите
    Декларирам, че съм готов да помагам с каквото мога, но начина не е през интернет....
    Ще се възполвам от това при първа възможностм когато имам път през Пловдив.
    BJ73 + HDJ80 = HDJ73

Място
    Sofia de Janeiro
    Публикации
    3,104
    Точки (при гласуване)
    7

Баш за тука си е. Колко са превозните средства от последното десетилетие, проектирани в БГ и помирисали реален пазар....Май не са много.
    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

Венци- малкия е офлайн Старши участник | ОС || СзО || +ПЛ || ТП |
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    4,759
    Точки (при гласуване)
    44

По молба на автора, темата се заключва.

Страница 3 от 3 ПървиПърви 1 2 3

Сходни теми