Обява

Свий
Няма добавени обяви.

4X4 със специално предназначение

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: 4X4 със специално предназначение

    Първоначално публикуван от gogo_gda Преглед на мнение
    Благодаря,
    до къде докарах въстановяването на HDJ73?
    Отдавана е готова. Боядисан таван ,климатик ....
    Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
    New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

    Коментар


    • #17
      От: 4X4 със специално предназначение

      Първоначално публикуван от gogo_gda Преглед на мнение
      съобразно предназначението, няма да обсъждаме качеството, все пак говорим за машина която само ще изглежда като пикап, а по скоро ще бъде като бронирана машина...
      "Бронирана машина", която да устои на "1.2 тона полезен товар, в конкретния случай специализирано за превоз на взрив" - ммммного интересно! Ще има голям интерес от някои страни, даже може да ви финансират!

      Първоначално публикуван от gogo_gda Преглед на мнение
      ...говорим за собствено тегло 3 до 3.5 тона и ламарини на купето 3 милиметра, а на рамата 8 милиметра с характеристики 700 мегапаскала.
      Рейндж Ровър тежи толкова, без да е "брониран". Вашият прототип ще стигне поне 6-7 тона. Що не потърсите БТР или БРДМ? Поне е сигурно, че ще работи.
      Или има други интереси?
      ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

      Коментар


      • #18
        От: 4X4 със специално предназначение

        Машината ще се задвижва от двигател Deutz 3.6 TCD, като ще позваме четири скоростна кутия DANA T1200 и мостове DANA 211 за отпред и DANA 111 за отзад с мокри многодискови спирачки.

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:POWERTRAIN 00.01.08.jpg
Прегледи:1
Размер:270.9 КБ
ID:5817665

        това прави задвижването изключително надеждно дори при много тежки натоварвания и агресивна среда.
        BJ73 + HDJ80 = HDJ73

        Коментар


        • #19
          От: 4X4 със специално предназначение

          Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
          "Бронирана машина", която да устои на "1.2 тона полезен товар, в конкретния случай специализирано за превоз на взрив" - ммммного интересно! Ще има голям интерес от някои страни, даже може да ви финансират!

          Рейндж Ровър тежи толкова, без да е "брониран". Вашият прототип ще стигне поне 6-7 тона. Що не потърсите БТР или БРДМ? Поне е сигурно, че ще работи.
          Или има други интереси?
          Не напразно тази тема не попада в графа Рейндж Ровър! Финансиране има така че не се притеснявай.
          В руднична среда аналогични машини като тази която си снимал не карат много дълго и имат постояно проблеми със спирачки, раздатка, скорости и т.н. Като купето не гние но пък рамата изгнива на третата година. От къде между другото е снимката на стария дефендър?

          За теглото ще го знаем скоро след като приключим с 3D модела и ще го споделя дали е достигнало 6-7 тона.

          Пак да кажа че това е 4Х4 със специално предназначение а не джип или пикап! Нищо, че на външен вид изглежда като такъв.
          BJ73 + HDJ80 = HDJ73

          Коментар


          • #20
            От: 4X4 със специално предназначение

            Първоначално публикуван от New hope Преглед на мнение
            Отдавана е готова. Боядисан таван ,климатик ....
            Споделете някоя снимка за да я видим!
            BJ73 + HDJ80 = HDJ73

            Коментар


            • #21
              От: 4X4 със специално предназначение

              Молим за съдействие ако някой знае Български фирми занимаващи се с:
              - производство на рамки за стъкла, механизми и стъкла
              - цялостни климатични системи
              - механизми и оборудване за чистачки
              BJ73 + HDJ80 = HDJ73

              Коментар


              • #22
                От: 4X4 със специално предназначение

                Първоначално публикуван от gogo_gda Преглед на мнение
                Молим за съдействие ако някой знае Български фирми занимаващи се с:
                - производство на рамки за стъкла, механизми и стъкла
                - цялостни климатични системи
                - механизми и оборудване за чистачки
                Автомобилни(и не само) стъкла правят в Тракия глас Търговище, ама дали ще ти обърнат внимание не се знае. По-скоро не. Имаше май и някакъв завод за стъкло в Раград, но колко работи и какво точно не знам. За механизмите някой от многото заводи из БГ за авточасти може да прави, но пак стои въпроса колко ще се заинтересоват от единични бройки.
                Ford Maverick II 2.3 XLT
                Ford Mondeo MK5

                Коментар


                • #23
                  От: 4X4 със специално предназначение

                  Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
                  Автомобилни(и не само) стъкла правят в Тракия глас Търговище, ама дали ще ти обърнат внимание не се знае. По-скоро не. Имаше май и някакъв завод за стъкло в Раград, но колко работи и какво точно не знам. За механизмите някой от многото заводи из БГ за авточасти може да прави, но пак стои въпроса колко ще се заинтересоват от единични бройки.
                  За самите стъкла няма проблем завода в Нови Искър правят стъкла по чертеж и няма проблем дори за единични бройки, но ме интересуват рамките и т.н. Не знам кой прави стъклата и рамките на мотокарите в България.
                  BJ73 + HDJ80 = HDJ73

                  Коментар


                  • #24
                    От: 4X4 със специално предназначение

                    Специализиран контейнер за експлозиви съм виждал веднъж. Продаваше се. Изолиран, климатизиран, вътре облицован с дърво, с всичките му сертификати. Усилена рамка, по-дебела ламарина....По спомен 15-16 тона собствено тегло. Беше от Британската армия. Нищо чудно там и до сега да ползват същите. Пътува на най-обикновено тираджийско ремарке за контейнери-всичко е стандартно.

                    Интересно ми е в случая с тоя проект...кое налага разработването на цяло ново МПС с подобни цели и каква е идеята заедно с такъв товар да се возят толкова много хора.
                    И за изпускателната система също имам въпрос-разрешено ли е да минава под товара?
                    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                    Коментар


                    • #25
                      От: 4X4 със специално предназначение

                      Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                      Специализиран контейнер за експлозиви съм виждал веднъж. Продаваше се. Изолиран, климатизиран, вътре облицован с дърво, с всичките му сертификати. Усилена рамка, по-дебела ламарина....По спомен 15-16 тона собствено тегло. Беше от Британската армия. Нищо чудно там и до сега да ползват същите. Пътува на най-обикновено тираджийско ремарке за контейнери-всичко е стандартно.

                      Интересно ми е в случая с тоя проект...кое налага разработването на цяло ново МПС с подобни цели и каква е идеята заедно с такъв товар да се возят толкова много хора.
                      Товарния отсег ще е произведен съобразно изискванията по ADR и придружен с декрация за съответствие. За наш късмет има такъв производител в България който ще съдейства.
                      В случая машината е специално предназначена за работа в подземни рудници. Ще имаме различни работни модули и товарния отсег за превоз на взрив е една от възможните опции.
                      Имаме поръчка за такъв тип оборудвана машина и затова работим първоначално по тази опция. Ще имаме и други варианти на опции след това като: единична кабина с платформа, вишка, платформа триножник, сервизна машина, нафтовоз и т.н. както и електро версия по на там.
                      BJ73 + HDJ80 = HDJ73

                      Коментар


                      • #26
                        От: 4X4 със специално предназначение

                        Първоначално публикуван от gogo_gda Преглед на мнение
                        ... От къде между другото е снимката на стария дефендър?..
                        Не можеш да се сетиш ! От уики, четвъртата снимка.
                        ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                        Коментар


                        • #27
                          От: 4X4 със специално предназначение

                          Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
                          Не можеш да се сетиш ! От уики, четвъртата снимка.
                          Предположих да не е от рудник Асарел, Елаците или някоя от Мариците. Това, което аз качвам мисля, че е от моя компютър.
                          BJ73 + HDJ80 = HDJ73

                          Коментар


                          • #28
                            От: 4X4 със специално предназначение

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:mine-1.jpg
Прегледи:1
Размер:225.3 КБ
ID:5817693Натиснете снимката за да я уголемите

Име:mine.jpg
Прегледи:1
Размер:228.5 КБ
ID:5817694
                            Нещо такова ще е явно. Остава и да го съберете в 3,5 тона.
                            Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                            Коментар


                            • #29
                              От: 4X4 със специално предназначение

                              Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                              Нещо такова ще е явно. Остава и да го съберете в 3,5 тона.
                              Тази машина е австралийско производство и марката е Mine Drifter. Стара технология, на база шаси на камион с пневматична спирачна система. Много здрава но изглежда много грозно с много лоша маневреност и т.н. мисля че е спряна от производство от австралийците и в момента китайците правят копие на конкретната машина, което ще произвеждат в китай.

                              Нашата концепция е да имаме по скоро габарити на голям пикап и добра маневреност аналогична по теоретични сметки на Toyota Hilux. Странно е но ще се съберем в 3.5 тона със сигурност. Toyota Land Cruiser 79 серия с единична кабина тежи по спецификация 2140 кг, да кажем че имаме още 1300 килограма отгоре за да използваме по дебели железа и т.н. Към момента имаме и други машини аналогични на нашата и там теглото посочено от производителите е между 3100 и 3200 килограма така че мисля че ще сме там. Ако трябва след като завършим виртуалния модел на кабината и сметките не излезнат ще ползваме ламарина 2.5 мм вместо 3 мм както сме планирали в началото, това може да намали теглото примерно с около 200 килограма.

                              След като завършим проекта ще я премерим и ще пиша колко точно тежи.
                              Последно редактирано от gogo_gda; 14-07-19, 21:29.
                              BJ73 + HDJ80 = HDJ73

                              Коментар


                              • #30
                                От: 4X4 със специално предназначение

                                Тук във форума има(ше) един младеж който предо години е бронирал намнайсе Черокита, те имат стъкла доста дебели и може би имат тунинг рамки и механизми, това като вариант А.

                                Като план Б - според мен е несериозно да търсите рамки и механизми при факта, че правите автомобил от нулата, всеки трезвен и себеуважаващ си заварчик/железар ще ви направи (изкопира от нещо подходящо) рамки, може и ковач да удари рамо със сгъвките, после гумите и тефлоновите легла също не е "ракетна технология" да се набавят/изработят, има материали които не са стъкло но са много по-здрави и тънки та може и да се вместите в донорски рамки с механизмите(състезателни автомобили и поликарбонатни плоскости, подсказка).
                                Бъдете живи и здрави!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X