Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с КРАКРА Е 01 У?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с КРАКРА Е 01 У?

    Здравейте колеги!Имам следния проблем, ако може да се дефинира като такъв разбира се де - имам електрожен кракра е 01 У и при проверка с мултицет на омметър между металния болт на който пише "Не вкл. без зануляване" и кой да е край на вторичната намотка (разбирайте която и да е от ръкохватките) има почти 0 ома съпротивление?Това какво трябва да значи?Заземена намотка от пробив високо към ниско или просто попаднала стружка и верига между земя и намотката?Благодаря предварително за отговорите!

  • #2
    От: Проблем с КРАКРА Е 01 У?

    Предполагам че намотката опира в корпуса или е пробила. Имам стар електрожен с ламаринен корпус. Заварям и по едно време усещам как при закачане на масата започва да хвърчат искри. Само на едина позиция така, но без маса електрода преискрява на всички. Оказа се че намотката опира в корпуса и е протрила изолацията си. отделих я от корпуса и се оправи.

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с КРАКРА Е 01 У?

      Точно това се оказа.Явно този проблем го имат някои електрожени понеже говорих с един колега и при него беше така.Изовда на вторичната опира в гредата на магнитопровода и от там дава верига.Изолирах го с излорбанд и гредата и извода и сега няма верига.Благодаря за съвета!

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с КРАКРА Е 01 У?

        Ключа на тези зверове не превключваше ли вторичната намотка?Ако е така почни от него, за изолацията на намотките им знам, че е взета доста насериозно.

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X