Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Направи си сам - количка за заваръчен апарат

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Направи си сам - количка за заваръчен апарат

    Първоначално мислех да го правя с две задни колела и отпред да е на дръжка. После смених концепцията. Реално количката не е толкова тежка. Да, може да бъде и по-лека, но нямам намерение да я вдигам с една ръка. За момента ще се ползва на сравнително равен и гладък терен.

    Коментар


    • #17
      От: Направи си сам - количка за заваръчен апарат

      Първоначално публикуван от c0dy^ Преглед на мнение
      Да, търпя критика.
      Както са ти казали,колелцата са малки.

      Мястото на машината е на втория етаж.

      Във това положение е трудно да напипаш копчето за пускане отзад,трудно ще видиш и предния панел.
      Всъщност за да видиш предния панел,ще трябва да застанеш кучешката пред него на 4 крака.


      Евроконектора стърчи извън конструкцията и е кофти.

      Като цяло ,идейния проект не мисля че е правилен.

      Отделно че машината като стои толкова ниско,губиш цял метър от дължината на шланга.
      Не на последно място,толкова ниско ще смуче прах,пепел и всякакви други.
      Винаги съществува риск,да залееш машината с нещо,я вода,я масло или друго.

      Със наводненията това лято,във подземен гараж я пиши бегала.
      Последно редактирано от Roninn; 13-07-19, 19:22.
      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
      Анатолий Пейчинов o8875о9815
      https://dvrbg.com/

      Коментар


      • #18
        От: Направи си сам - количка за заваръчен апарат

        Благодаря за критиката! Напълно съм съгласен с теб.

        Да, копчето трудно се напипва, но вече съм му свикнал.

        За евроконектора се усетих в последствие, но не ми се променяше конструкцията. Като цяло ще се старая да го пазя.

        За боклуците и прахоляка също съм съгласен. Ще се наложи периодичо да го чистя.

        Концепцията на тази количка, колкото и абсурдно да звучи, е да затруднява при опит за кражба. Малка скоба ще отворя тук. Преди няма и половин година разбиха гаража. Разбиха и джипа. Явно са търсили CD-то. Явно е било някакво наркоманче, защото в последствие са го намерили. Поради тази причина смених ролетната щора с двукрила двупластова метална врата. Сложих и СОТ система. Поради тази причина се "презапасявам".

        Единственото, което не ми харесва на количките, където апаратът е на "втория етаж", е, че центърът на тежестта е по-високо, което от своя страна е предпоставка за по-лесно обръщане на машината, особено, ако не е обезопасена.

        Отново казвам - напълно наясно съм, че една количка за заваръчен инструмент не трябва да изглежда така, но моите съображения при проектирането и изграждането бяха други.

        П.П. Така намерих гаража въпросната сутрин.

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:133.2 КБ
ID:5817618

        Но нека не отклоняваме темата към това защо и как се е случило това деяние. Случило се е, след което съм взел необходимите мерки, за да намаля възможността да се случи отново. Надявам се и да не се случва.

        За наводненията - ако се случи, недай си Боже, наводнение, няма да е никак приятно не само заради заваръчния апарат, ами и заради всичко останало. Та, дано да не се случва, но всичко е Божа работа.

        Коментар


        • #19
          От: Направи си сам - количка за заваръчен апарат

          Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
          Както са ти казали,колелцата са малки.

          Мястото на машината е на втория етаж.

          Във това положение е трудно да напипаш копчето за пускане отзад,трудно ще видиш и предния панел.
          Всъщност за да видиш предния панел,ще трябва да застанеш кучешката пред него на 4 крака.


          Евроконектора стърчи извън конструкцията и е кофти.

          Като цяло ,идейния проект не мисля че е правилен.

          Отделно че машината като стои толкова ниско,губиш цял метър от дължината на шланга.
          Не на последно място,толкова ниско ще смуче прах,пепел и всякакви други.
          Винаги съществува риск,да залееш машината с нещо,я вода,я масло или друго.

          Със наводненията това лято,във подземен гараж я пиши бегала.
          Това си е твое мнение ...аз съм от останалите мързеливци които си разхождат телоподаващото на неговите си колелета вече повече от 15год.
          Много мъдрости ма с те това изби рибата "Всъщност за да видиш предния панел,ще трябва да застанеш кучешката пред него на 4 крака."
          А за протокола съм го чистил един път с компресора за няколко минути.

          Коментар


          • #20
            От: Направи си сам - количка за заваръчен апарат

            Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
            Както са ти казали,колелцата са малки.

            Мястото на машината е на втория етаж.

            Във това положение е трудно да напипаш копчето за пускане отзад,трудно ще видиш и предния панел.
            Всъщност за да видиш предния панел,ще трябва да застанеш кучешката пред него на 4 крака.


            Евроконектора стърчи извън конструкцията и е кофти.

            Като цяло ,идейния проект не мисля че е правилен.

            Отделно че машината като стои толкова ниско,губиш цял метър от дължината на шланга.
            Не на последно място,толкова ниско ще смуче прах,пепел и всякакви други.
            Винаги съществува риск,да залееш машината с нещо,я вода,я масло или друго.

            Със наводненията това лято,във подземен гараж я пиши бегала.

            Аз също ще правя скоро количка за телоподаващото, но мисля да е с регулиране наклона на плота, за да се променя според мястото на работа. Сега като правих барбекюто основно работех на земята. Машината беше на една детска масичка, да не дърпа боклуци от пода и шланга се сгъваше неестествено. После като работех прав беше малко по-добре. Работя основно на земя на колене и особено такава навирена нагоре мисля, че няма да ми върши работа.
            "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

            Коментар


            • #21
              От: Направи си сам - количка за заваръчен апарат

              Тези колички никога не са ми били приоритетни и макар да съм изработил няколко през годините ( и сега телоподаващото е в "количка)",най-удобно ми е преместването извън работилничката с количката за товари. С нея "разнасям" още големите бутилки за кислород , газовата смес (каргона) и тежкия електрожен.

              Коментар


              • #22
                От: Направи си сам - количка за заваръчен апарат

                Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
                Това си е твое мнение ...аз съм от останалите мързеливци които си разхождат телоподаващото на неговите си колелета вече повече от 15год.
                Много мъдрости ма с те това изби рибата "Всъщност за да видиш предния панел,ще трябва да застанеш кучешката пред него на 4 крака."
                А за протокола съм го чистил един път с компресора за няколко минути.
                Съгласи се че няма как да настроиш машината на пода,и да работиш на маса.Вчера сме прокарвали оптичен кабел по бетонна настилка,за да направя това,щото на мен се падна ,съм направил 600 отвора на пода през метър ,втори път съм сложил 600 дюбела,трети път съм сложил скоби със винт с винтоверта,четвърти път съм превързал кабела със свински опашки и пети път съм минал да окастря опашките ,това са грубо около 3000 бр.клякания след което отивам на плаж за седмица да си почина,снощи ми се схванаха мускули на краката ,за които не съм знаел че ги има .Да работиш на земята при условие че може на маса,мерси!

                За да не звучи тъпо,като се наложи и аз работя на земята,над земята,под земята,като няма начин.


                Ааа и като казваш на неговите си колела, вероятно имаш предвид трансформаторно Струна,харко и т.н Все китуци и те не са като инверторите.Близо до нас има една голяма фирма която прави само столове,работят със монофазни 200 и 250 амперови струни и те са качени на колички.

                Покажи едно предприятие на което машините стоят на пода,изключвам работата по големи детайли които не се побират на заваръчна маса

                https://youtu.be/kuWGcrclA6I

                Ето как почна на пода и какво се получи,като изключим че май работи с неръждаема стомана,простичко,прави ъгли и здраво.
                Последно редактирано от Roninn; 13-07-19, 22:01.
                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                https://dvrbg.com/

                Коментар


                • #23
                  От: Направи си сам - количка за заваръчен апарат

                  Първоначално публикуван от dido uzunov Преглед на мнение
                  Работя основно на земя на колене и особено такава навирена нагоре мисля, че няма да ми върши работа.
                  Направи каквото е необходимо за да се промени това!
                  По гадно и отвратителено нещо от това да работиш на пода няма!!!

                  ВИНАГИ има начин. Щом имаш мястото да работиш на пода, значи имаш и място да работиш на маса/тезгях.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Направи си сам - количка за заваръчен апарат

                    Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                    ... Щом имаш мястото да работиш на пода, значи имаш и място да работиш на маса/тезгях.
                    За съжаление, това не винаги отговаря на истината. Аз по принцип работя в гаража и за целта оставям колата на някое комшийско свободно паркомясто. Това автоматично ме ограничава да върша нещо само в рамките на работното време. С други думи, място за маса има, ама само на теория.
                    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                    Из "Златния телец"

                    Коментар


                    • #25
                      От: Направи си сам - количка за заваръчен апарат

                      Първоначално публикуван от c0dy^ Преглед на мнение


                      Концепцията на тази количка, колкото и абсурдно да звучи, е да затруднява при опит за кражба. Малка скоба ще отворя тук. Преди няма и половин година разбиха гаража.
                      .
                      С тая концепция не затрудняваш крадците а по скоро ги улесняваш!С това което си сътворил още по лесно ще ти откраднат и СО-то и бутилката в комплект!
                      Помисли да си направиш в гаража някой по стабилен метален шкаф,който да е закрит и с метални врати, и да не се вижда какво има вътре.
                      https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                      https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                      Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Направи си сам - количка за заваръчен апарат

                        Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
                        ...аз съм от останалите мързеливци които си разхождат телоподаващото на неговите си колелета вече повече от 15год.
                        Много мъдрости ма с те това изби рибата "Всъщност за да видиш предния панел,ще трябва да застанеш кучешката пред него на 4 крака."
                        .
                        Аз пък съм от тия които вече повече от 20год. си разхождам 10 килиграмовия ВИГ апарата по обекти.И в 99% от случаите апарата стои на замята а когато е там ,твърдението че "за да видиш предния панел,ще трябва да застанеш кучешката пред него на 4 крака."- е напълно вярно!Та затова и аз съм си направил специална стойка за апарата на която просто го поставям за да стои под наклон т.е. да му се навири предния панел нагоре, за да може да се вижда !
                        https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                        https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                        Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Направи си сам - количка за заваръчен апарат

                          Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
                          Та затова и аз съм си направил специална стойка за апарата на която просто го поставям за да стои под наклон т.е. да му се навири предния панел нагоре, за да може да се вижда !
                          Това предимство го виждам, само при много чести корекции. В количките които съм правил основната идея беше подреждането на необходимите инструменти и приспособления ,за да се спести разкарването. При дейност върху работна маса ,горното разположение е оправдано.При "транспорт" и работа на "земята"- машината е на долния плот.
                          (при равен под и добра "лагерна количка" сме издърпвали за шланга машината-мързел и удобство)

                          Коментар


                          • #28
                            От: Направи си сам - количка за заваръчен апарат

                            Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
                            Това предимство го виждам, само при много чести корекции. )
                            Интересно виждане !
                            https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                            https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                            Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Направи си сам - количка за заваръчен апарат

                              Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
                              Това предимство го виждам, само при много чести корекции.

                              Все едно,само с ключ 13 да правиш всички коли

                              Не си представям да сменя ролката тел в тая клетка.Я ще псувам,я ключа за катинара ще е в чистите дрехи а аз омазан до лактите.
                              Последно редактирано от Roninn; 14-07-19, 18:27.
                              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                              Анатолий Пейчинов o8875о9815
                              https://dvrbg.com/

                              Коментар


                              • #30
                                От: Направи си сам - количка за заваръчен апарат

                                Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                                Все едно,само с ключ 13 да правиш всички коли
                                .
                                Не ми изглежда адекватна "аналогията",но знам ли как и какво заварявате...........
                                При мен ,като започна "настройвам" върху непотребно парче метал и после не пипам нищо......

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X