Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Причина за симптоми, като от духнала гарнитура на главата, или крива глава(блок)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Причина за симптоми, като от духнала гарнитура на главата, или крива глава(блок)

    Здравейте,
    Искам да споделя с Вас за проблем, който с години не успях да открия, като се надявам да бъда полезен на някой.
    И така-от седем години карам едно старо(но инак много читаво) Рено-19 2-ра фаза на 27 години, с 1.8 двигател, моно-инжекцион, 73 к.с.
    Тествах колата преди покупката(беше регистрирана) около 100км. и всичко беше перфектно(почти), но малко след това рязко загря(добре, че се случи в града и близо до дома), веднага отбих, вдигнах капака и гледам казанчето на разш. съд се спукало! Криво-ляво се добрах до в къщи, купих ново, долях антифриз, запалих и се пуля какво ще се случи, като загрее? Като загря горния маркуч на радиатора бая се втвърди-брех....!Купих нова капачка, пробвам-същата работа! Купих още една(добре, че са евтини)-все тая! Викам си ясна е работата, ами колкото изкара-толкова, няма да свалям главата. Разглобих капачката, скъсих пружината, за да отваря по-рано, монтирах си ръчно вкл. на ел. вентилатора на охлаждането(без да елиминирам термо-шалтера) и така изминах над 100 000км., но в жегите и при продължително изкачване се налагаше да пускам парното на макс-голям кеф...!
    И така до преди седмица, когато изпарителя започна да върти номера и го смених най-накрая. И, о-чудо-всичко се оправи, направо заспа!
    Изпаднах в размисъл някой и друг ден на по чаша ракия(или повече ) що така и ми протече мисъл, че най-вероятно пътя, по който минава антифриза през старият изпарител(към 15 годишен) е бил задръстен от котлен камък и е намалил дебита на целият охлаждащ тракт-нямам друго обяснение, но добре, че не се хвърлих в излишни и скъпи процедури!
    М/у другото многократно съм свалял капачката на разш. съд и съм душил за газ, но изобщо не е миришело, така че газ в охлаждането не е влизал, а и някои казват, че само при наааай-старите изпарители е било възможно да се вкара газ в охлаждането. Старият беше Landi-Renzo.Тези дни ще го разглобя да го разгледам кво-що му е състоянието.
    Хубава вечер!
    Последно редактирано от mbenz; 12-07-19, 20:31. Причина: допълнение
    много автомати-слаби резултати!

  • #2
    От: Причина за симптоми, като от духнала гарнитура на главата, или крива глава(блок)

    Не си душил добре!На 73ката ми влизаше газ в системата и правеше газова тапа при термостата и той не отваряше и температурата скачаше.Устаноих го с запалката на гърловината-направо си пламна,като газов котлон.Обикновено изпарителя се връзва на маркучите на парното,дори и на100% да се запушат,това няма да сбърка охлаждането на автомобила.Поздрави!
    Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
    Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
    Враца

    Коментар


    • #3
      От: Причина за симптоми, като от духнала гарнитура на главата, или крива глава(блок)

      Не споря-душихме поне десет човека! Включително и двама-трима газаджии...
      Виж-със запалката не съм пробвал!
      Термостата отваряше надлежно(мерихме), смених го за всеки случай, но нямаше ефект. Парното беше малко слабо ми се струва-ще го видим зимата, живот и здраве.
      Наздраве!

      П.С. При мен отоплението на изпарителя се взимаше чрез един тройник зад главата, минаваше през изпарителя, ама после къде отиваше...?Ще огледам хубаво и ще споделя кое-как е с подвързването на отоплението на изпарителя. А и, заради "специалисти" може би влачих проблема толкова години. Хич ме няма по газта, ама колата си беше с такава и съм много доволен!
      Последно редактирано от mbenz; 12-07-19, 21:23. Причина: допълнение
      много автомати-слаби резултати!

      Коментар


      • #4
        От: Причина за симптоми, като от духнала гарнитура на главата, или крива глава(блок)

        Точно ланди ренцо не меша газ със охлаждането. Преградата е плътен метал.
        Масово са с гумени мембрани. Тоя филм го играх с Фрилендъра. Вдигнал съм капака и се занимавам с глупости и в един момент гледам нивото на антифриза се покачва. Запалих и след 5-6 мин. избълбука и нивито се нормализира. Угасих е и след 10+ мин. нивото взе да се покачва пак.
        Затворих крана от бутилката запалих колата и изчаках да угасне. 2-3 дни карах на бензин без проблем.
        Закупих си нов изпарител и така докато я продадох след 3-4 години никакъв проблем с нвото и маркучите.
        Ако можеш да помогнеш на един човек , направи го и веднага го хвърли в морето.
        freelander 1,8 2001g.

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X