Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Когато си купиш НОВ мотор, кои компоненти се водят "консуматив"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Когато си купиш НОВ мотор, кои компоненти се водят "консуматив"

    Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
    Е тва ми е любимата реплика...
    ПП.Трябва да сме "благодарни" на мадам Йес, господ сто години здраве да И дава!
    Единствения проблем е, че не е вярно за всичко, включая всичко /офроудово/ което ще бъде изложено на пряк тормоз Ако не съм прав искам хляб и кисело мляко с 2 години гаранция

    Коментар


    • #32
      От: Когато си купиш НОВ мотор, кои компоненти се водят "консуматив"

      Първоначално публикуван от AimeR Преглед на мнение
      ...че не е вярно за всичко...
      Не е вярно за нищо!
      Много по-справедливо и коректно(и за двете страни) беше формулирано в стария закон-гаранционен ремонт или подмяна (но НЕ и връщане на пари)се полагаше само при ЗАВОДСКИ дефект(дефект възникнал при произвеждането на детайл от машината или некоректен монтаж-шупла, прещипана гарнитура, "обърнат" семеринг, незатегнат крепеж, "мустак" и т.н. което е довело до последващо повреждане или разрушаване), но НЕ и в резултат на експлоатация.Кво значи "ЕС признава две години гаранция"(примера с хляба е много на място)?
      ПП.Като знам какви вандали има и къде и как се карат тия мотори, да се търси гаранция(в следствие на експлоатация) конкретно при леко ендуро, си е направо безочие...Аз лично не бих си помислил дори да питам дилъра(ще ме срам).
      Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


      "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
      Джон Кенеди

      Коментар


      • #33
        От: Когато си купиш НОВ мотор, кои компоненти се водят "консуматив"

        В съзнанието на много хора гаранцията покрива всички дефекти на уреда. Даже и да си изтърве телефона-отива да го поправят ГАРАНЦИОННО...
        А всъщност гаранцията ти дава спокойствие, че стоката която си купил е без фабрични дефекти. Т.е.-купуваш това което конструктурът е измисли, произведено и сглобено с добро качество. И ако нещо от това не е както трябва-гаранцията го покрива.

        Ама, че веригата се била износила за Х време, а се очаква да издържи У(примерно, не визирам колегата от горните постове)-не е вина на производителя.
        Е, ако е сложил някаква много калпава верига-би трябвало да се смени гаранционоо, но нали уж фабрично машините излизат с добро качество, не би трябвало да се слага калпава част.
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • #34
          От: Когато си купиш НОВ мотор, кои компоненти се водят "консуматив"

          Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
          ...Даже и да си изтърве телефона-отива да го поправят ГАРАНЦИОННО...
          Гаранцията е някакъв вид застраховка - и може да покрива всякакви разнообразни рискове. Гаранцията на много коли по белия свят покрива и рискове, които са нормални за КАСКО. У нас чак за коли не се прави, но разни производители се пробват с телефони или компютри.

          Сигурно е, че за тези рискове някой по някакъв начин плаща и това е клиентът. Това не пречи тази практика да е полезна.

          Коментар


          • #35
            От: Когато си купиш НОВ мотор, кои компоненти се водят "консуматив"

            Може да е консуматив, но може да се предяви гаранционен иск за преждевременно износване. Всичко е според зависи от случая. Окотен съединител на нов мотор за мен си е "гаранционна" случка.
            Ако съединителя се запали щот приплъзва постоянно (начинаещ ездач може и да не обърне внимание)? Примерно от не добре регулирано жило при сглабянето на предницата от дилъра?

            За съжаление, мотоциклетните дилъри с квалифициран сервиз у нас са малко кът, особено при японските марки...

            Редакция: Сега чак за верига да се търси гаранция... не ми се струва политически коректно
            Калин - О88 б579I9I
            Обичам да пътувам, не обичам да пристигам.

            Коментар


            • #36
              От: Когато си купиш НОВ мотор, кои компоненти се водят "консуматив"

              Предполагам няма да ми стигне дебелоочие да предявя претенция за верига [emoji9]
              Още повече, че като гледам май ще добута до 8к.




              Враг усраине

              Коментар


              • #37
                От: Когато си купиш НОВ мотор, кои компоненти се водят "консуматив"

                Ако си на мнение, че отсрещната страна е адекватна, бих формулирал претенцията като въпрос. Мотора е в гаранция - можеш ли да си смениш сам веригата или трябва те? Нормално ли е веригата да изкарва по-малко от гумите (what the actual f*ck)? Да гледат там, докато мотора е в гаранция дали му няма нещо друго от което да се яде веригата. Никакво дебелоочие няма в такъв разговор. Същия разговор трябва да ти отговори и на всички останали въпроси.

                Виж, от друга страна, с изключение на 1 приемчик там където ще ходиш, аз не съм общувал с друг адекватен и затова не бих ги питал нищо точно тея. Имах/имам обратния проблем на твоя - мотора не иска да яде от задната гума. По данни отвсякъде трябва да и е останал минимален живот, а това което виждам аз е, че си е там и има да живее още толкова. Факт е, че не давам много газ, ама предната да се хаби по-бързо от задната не вярвам да е нормално. От случайно ровене/четене, добих акъла да натегна малко повече пружината на задния амортисьор. Може и при теб нещо което да трябва да се регулира да не е регулирано.
                Последно редактирано от AimeR; 07-08-19, 17:03.

                Коментар


                • #38
                  От: Когато си купиш НОВ мотор, кои компоненти се водят "консуматив"

                  Да, ще подпитам като му дойде времето но предполагам ще успее да избута до 8K.
                  Което предвид моят опит с малко по-голяма, 428 без принудително мазане може би е нормално.


                  Враг усраине

                  Коментар


                  • #39
                    От: Когато си купиш НОВ мотор, кои компоненти се водят "консуматив"

                    Отговорът на темата го има в една таблица в owner's manual. Нарича се таблица за поддръжката. Всичко, което е вписано за смяна в нея, е консуматив. Другото не е.
                    Разбира се, гуми и накладки също са в кюпа.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X