Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Когато си купиш НОВ мотор, кои компоненти се водят "консуматив"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Когато си купиш НОВ мотор, кои компоненти се водят "консуматив"

    Това говори добре само за търговецът.

    Специално за онда чета в advriders, че същите гаранционни условия са валидни дори за американският пазар.
    Съединител верига, накладки не се покриват от гаранционната подръжка и са консуматив.
    Тоест няма световна конспирация срещу българският потребител.



    Враг усраине

    Коментар


    • #17
      От: Когато си купиш НОВ мотор, кои компоненти се водят "консуматив"

      Аз така и не разбрах ква е драмата.
      Караш си мотора, той се трОши, и после си го ремонтираш. Ако е чужд - също, освен ако не искаш да се гледате накриво, или пък собственика е пич и е над нещата.

      P.S. Аз за това избягвам да карам чужди техники, че дори и да си оправиш проблема, "остава едно такова чувствооо ...".
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • #18
        От: Когато си купиш НОВ мотор, кои компоненти се водят "консуматив"

        Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
        Това говори добре само за търговецът.

        Специално за онда чета в advriders, че същите гаранционни условия са валидни дори за американският пазар.
        Съединител верига, накладки не се покриват от гаранционната подръжка и са консуматив.
        Тоест няма световна конспирация срещу българският потребител.
        Малко поредактирах, че светът е малък... Но се си мисля, че "добро отношение към клиента" е предварително заложено в продажната цена и т.н.




        Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
        Аз така и не разбрах ква е драмата.
        Караш си мотора, той се трОши, и после си го ремонтираш. Ако е чужд - също, освен ако не искаш да се гледате накриво, или пък собственика е пич и е над нещата.
        Доколкото разбрах, в случая става въпрос за чисто нов мотор, но това може да се случи само на брутален китаец, а такъв би си купил само човек който не е "над нещата", та си минАл метър.

        P.S. Аз за това избягвам да карам чужди техники, че дори и да си оправиш проблема, "остава едно такова чувствооо ...".
        А, драма няма. По чуждо не ходя и чуждо не карам (освен държавно и обществено).
        Публикувайте отговор

        Коментар


        • #19
          От: Когато си купиш НОВ мотор, кои компоненти се водят "консуматив"

          Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
          Чисто теоретично-консуматив е само горивото.
          Всичко друго са си авточасти, или течности при обслужването.

          На една копирна машина консумативите са само тонер и ток. Даже хартията вече не е консуматив.

          Това, че "консуматив" е станало доста употребяван лаф от джамбазите(не търговците, макар, че това е едно и също) не означава, че сегментите например са консуматив.

          Ама език мой-враг мой...
          Неее, не си прав ... неси прав... При копирни и печатащи устройства освен тонер консумативи са и девелопера, и барабана, и гумените ролки, валяци през целия път на хартията... Това, защото няма ограничение на килом...копията.
          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

          Коментар


          • #20
            От: Когато си купиш НОВ мотор, кои компоненти се водят "консуматив"

            Според мен всичко което се сменя често е консуматив. Защото има железа които ще надживеят много други неща преди да се счупят. Сега разбира се всичко е много относително и един може да смени накладки за 10К а друг за 1К защото всичко зависи от стила и мястото където се кара.
            А иначе всеки сам си решава на кое да даде гаранция и на кое да се прави на луд и да не я оважи.
            EXC TPI 2019

            Коментар


            • #21
              От: Когато си купиш НОВ мотор, кои компоненти се водят "консуматив"

              Аз не знам защо имам чувството че собственика на окотения мотор е жена!
              То да си караш чисто нов мотор с боксуващ съединител и да не се усетиш, ами и да тръгнеш да катериш яз. Калин, си е присъщо на онази част от човечеството за която счупения нокед и бримка на чорапогащника са по голямо бедствие от ядрена война.
              Според моето скромно мнение съединител може да се окоти за 15 минути при добро желание и повече старание от задкормилното устройство, поради което гаранция не му се полага!
              "Do not correct a fool, for he will hate you;
              Correct a wise man, for he will appreciate you."

              Коментар


              • #22
                От: Когато си купиш НОВ мотор, кои компоненти се водят "консуматив"

                Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
                Аз не знам защо имам чувството че собственика на окотения мотор е жена!
                То да си караш чисто нов мотор с боксуващ съединител и да не се усетиш, ами и да тръгнеш да катериш яз. Калин, си е присъщо на онази част от човечеството за която счупения нокед и бримка на чорапогащника са по голямо бедствие от ядрена война.
                Според моето скромно мнение съединител може да се окоти за 15 минути при добро желание и повече старание от задкормилното устройство, поради което гаранция не му се полага!
                Недей да подценяваш мъжете на две колела. Преди доста години , един крадлив боклук/открадна ми екипа/ , с нов мотор , направи съединителя на пюре. От касетата и феродовите дискове нямаше парчета по-дълги от два сантиметра , изреждаш от първа до пета и мотора не помръдва , нито се чува шум. А още по-интересно , че беше счупил и бутало. Представи си какъв олигофрен , да счупи съединителя и да продължи да дава газ докато счупи буталото. И това на състезание от състезател. Е , беше доста кално ,та карачите като него не можаха да минат по пистата , но това не го прави по-малък олигофрен.
                В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                Коментар


                • #23
                  От: Когато си купиш НОВ мотор, кои компоненти се водят "консуматив"

                  Аз се чудя как да си формулирам претенциите и дали изобщо да се правя на цинцар за веригата при следващото обслужване
                  До тук съм на почти 5к км а веригата я натягам вече няколко пъти.
                  Имам усещането, че се разтяга ненормално бързо.
                  Вярно, че е 420, нямам опит с такъв декоративен размер, може би е нормално.
                  Но не мисля, че ще доживее до 8к с тези темпове.
                  Пък я смазвам, освен това е в кожух!
                  На предишното ендуро беше 428, напълно отворена и без никаква поддръжка като чистене и мазане тотализирах всичко между 8 и 10к.
                  С ойлер последната за 24к беше в състояние, което не предполагаше и намерение за подмяна.
                  Мислех си, че протектора на новият около веригата ще я пази и няма да има необходимост от ойлер.
                  Явно не става така!
                  Че Бултрако няма да сменят верига в рамките на гаранцията е почти 100% сигурно (и нормално), обаче следващата верига задължително с ойлер!
                  Враг усраине

                  Коментар


                  • #24
                    От: Когато си купиш НОВ мотор, кои компоненти се водят "консуматив"

                    Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
                    Аз се чудя как да си формулирам претенциите и дали изобщо да се правя на цинцар за веригата при следващото обслужване
                    До тук съм на почти 5к км а веригата я натягам вече няколко пъти.
                    Имам усещането, че се разтяга ненормално бързо.
                    Вярно, че е 420, нямам опит с такъв декоративен размер, може би е нормално.
                    Но не мисля, че ще доживее до 8к с тези темпове.
                    Пък я смазвам, освен това е в кожух!
                    На предишното ендуро беше 428, напълно отворена и без никаква поддръжка като чистене и мазане тотализирах всичко между 8 и 10к.
                    С ойлер последната за 24к беше в състояние, което не предполагаше и намерение за подмяна.
                    Мислех си, че протектора на новият около веригата ще я пази и няма да има необходимост от ойлер.
                    Явно не става така!
                    Че Бултрако няма да сменят верига в рамките на гаранцията е почти 100% сигурно (и нормално), обаче следващата верига задължително с ойлер!
                    Макар аз да не го правя, но циганенето му е майката; питаш, мртънкаш, сравняваш, анализираш, ПСИХОАНАЛИЗИРАШ (!) опонента... За тия неща си требе "топки"...
                    Публикувайте отговор

                    Коментар


                    • #25
                      От: Когато си купиш НОВ мотор, кои компоненти се водят "консуматив"

                      'бе то някои предлагат и удължена гаранция срещу нек'ви допълнителни пари.....

                      Коментар


                      • #26
                        Когато си купиш НОВ мотор, кои компоненти се водят "консуматив"

                        Кои са тия? Дай някакво инфо от куФнята, де!
                        На мен нищо не са ми предлагали.
                        Не че съм си купил мотор точно, обаче за догодина ще питам повече [emoji1787]
                        Враг усраине

                        Коментар


                        • #27
                          От: Когато си купиш НОВ мотор, кои компоненти се водят "консуматив"

                          Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
                          Кои са тия? Дай някакво инфо от куФнята, де!
                          На мен нищо не са ми предлагали.
                          Не че съм си купил мотор точно, обаче за догодина ще питам повече [emoji1787]
                          надявам се да не "изплесвам" отново от темата. информацията е достъпна за всеки от сайта на официалния вносител на марката, та дано помогне...:
                          https://suzuki.bg/data/content/u/1/u..._book_2016.pdf

                          Коментар


                          • #28
                            От: Когато си купиш НОВ мотор, кои компоненти се водят "консуматив"

                            Не мисля, че има офтопик с този линк - в десетката на темата си е.
                            Дори не виждам разлики около непокритите неща от гаранцията на Сузуки и Хонда за мотоциклети.
                            Въпросът последно беше дали се предлага разширена гаранция за мотори.
                            В Бултрако не са ми предложили, не мисля, че има такава.
                            А и честно казано в момента за мен не е актуално, догодина надявам се да стане.
                            Такава възможност мернах само в BMW Motorrad но без подробности около цени.
                            Предполагам, че е нещо като удължената гаранция за бяла/черна техника.
                            Доплащаш нещо като застраховка само че не зная дали при коли/мотори само увеличава периода или променя условията на стандартната гаранция.
                            Враг усраине

                            Коментар


                            • #29
                              От: Когато си купиш НОВ мотор, кои компоненти се водят "консуматив"

                              аз доколкото знам удължената гаранция увеличава времето, като покритието е за същите детайли,части, възли,агрегати или всичко което е упоменато в стандартната такава. ако гаранцията ти е 1 година от завода, плащаш още малко пари и получаваш още 1 година. при всички случаи и марки разбира се- е необходимо добро проучване/четене на гореупоменатите условия.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Когато си купиш НОВ мотор, кои компоненти се водят "консуматив"

                                Първоначално публикуван от blago72 Преглед на мнение
                                ...Минималната ЕС гаранция е 2 години...
                                Е тва ми е любимата реплика...
                                ПП.Трябва да сме "благодарни" на мадам Йес, господ сто години здраве да И дава!
                                Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                                "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                                Джон Кенеди

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X