Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Едно софиянче на село.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Едно софиянче на село.

    Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
    Че то туй си е било винаги! Даже тука. Да продаваш алкохол в заведение трябваше лиценз, за бирата не тъй като не е алкохол! И правилно, бирата си е лекарство!
    Масовите купешки не са никакво лекарство, направо са си стрес за организма. То не, че истинската бира не го стресира, но поне го стресира както трябва.
    0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

    Коментар


    • #47
      От: Едно софиянче на село.

      Щом дават да се прави вино сей едно лозе и прави микро винарна.
      Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
      Ford Fiesta 1.4 Tdci

      Коментар


      • #48
        От: Едно софиянче на село.

        Първоначално публикуван от Juiced Преглед на мнение
        Щом дават да се прави вино сей едно лозе и прави микро винарна.
        С най-голямо удоволствие, ама кой сорт вирее на 20 градуса летни температури
        Това занимание съм го оставил за по-натам.. като се преместя в южна Франция или пък Гърция, ама за сега още не ме е ухапало пилето така.

        Коментар


        • #49
          От: Едно софиянче на село.

          Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение
          С най-голямо удоволствие, ама кой сорт вирее на 20 градуса летни температури
          Това занимание съм го оставил за по-натам.. като се преместя в южна Франция или пък Гърция, ама за сега още не ме е ухапало пилето така.
          Глобалното затопляне може да наклони везните в твоя полза. Аз имам един двор 5 декара на село и го глася за маслини
          Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
          Ford Fiesta 1.4 Tdci

          Коментар


          • #50
            От: Едно софиянче на село.

            Това с виното е умряла работа там. Една средна българска винарна вероятно произвежда повече вино, отколкото Белгия, Холандия и Люксембург взети заедно.
            Маслини са правени опити да се гледат в БГ като алтернатива на тютюна. На теория се е оказало възможно. На практика...интересът на местните е бил нулев.
            Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

            Коментар


            • #51
              От: Едно софиянче на село.

              Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение
              Питах как се садят домати.. казаха ми копваш лехички и садиш....
              Лехички ако ги поливаш на вадички - това е от миналия век обаче.
              Малко сили не ми остават да пиша, но като градско чедо израснало в Сф-то и аз нищо не можех, амъъъъ за сега доматите са на лехички ( леля Заяк така ги прави ) но въведох капково гравитачно напояване. Един бидон на метър над земята и малко разводки. След малко мъркане достигащо до ръмжане с леля Заяк вече доматите са на разстояние колкото на капковото дупките, пълниш бидона и забравяш за цял ден (може и да се автоматизира) За другата пролет парник (ако е рекъл Създателя) в мечтите " Kubota Aste a-14 " с целия инвентар.......
              0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

              Коментар


              • #52
                От: Едно софиянче на село.

                Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                Лехички ако ги поливаш на вадички - това е от миналия век обаче.
                Малко сили не ми остават да пиша, но като градско чедо израснало в Сф-то и аз нищо не можех, амъъъъ за сега доматите са на лехички ( леля Заяк така ги прави ) но въведох капково гравитачно напояване. Един бидон на метър над земята и малко разводки. След малко мъркане достигащо до ръмжане с леля Заяк вече доматите са на разстояние колкото на капковото дупките, пълниш бидона и забравяш за цял ден (може и да се автоматизира) За другата пролет парник (ако е рекъл Създателя) в мечтите " Kubota Aste a-14 " с целия инвентар.......
                Те така се садят. Значи първо си разкопаваш лехичката добре е на дълбоко колкото една права лопата, после го надробяваш с мотичката, в моя случай с фрезичка. След това копваш дупка колкото да се скрие в нея корена на разсада и малко повече, добре е на разстояние около 50-60 см. /на маркучите капковите отвори са на 30 см. но това е много близо и за домат не е добре/ а ако правиш два реда и между тях оставяй повечко разстояние. На дъното на ямката трябва да поставиш една шепа животинска тор за начално прихващане и развитие на растението, слагаш растението, по едно коренче в дупка и зариваш с пръст и притъпкваш пръста не много силно. На далавера си с конете около теб. Намираш изсъхнал конски тор и слагаш около доматките, пази от един куп вредители. За да няма плевели разни мулч фолио като на картинките като преди него тръбите за капково.

                Изпратено от моят Moto E (4) Plus с помощта на Tapatalk
                Последно редактирано от Венци- малкия; 18-07-19, 14:46.
                Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                Коментар


                • #53
                  От: Едно софиянче на село.



                  Изпратено от моят Moto E (4) Plus с помощта на Tapatalk
                  Последно редактирано от Венци- малкия; 18-07-19, 14:46.
                  Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                  Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                  В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                  Коментар


                  • #54
                    От: Едно софиянче на село.

                    Тук се позатопли и доматите тръгнаха като луди. Явно ще трябва парник.
                    То и липата цъфна тази седмица

                    Коментар


                    • #55
                      От: Едно софиянче на село.

                      Ще се оправиш с градинарството ,даже и декоративното озеленяване го докарваш арт!Може школа.да отвориш с тия зелени фигури след време!
                      Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                      Коментар


                      • #56
                        От: Едно софиянче на село.

                        Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение
                        Тук се позатопли и доматите тръгнаха като луди. Явно ще трябва парник.
                        То и липата цъфна тази седмица
                        Качи някоя и друга снимка на доматитО да ти кажа следваща стъпка.
                        Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                        Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                        В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                        Коментар


                        • #57
                          От: Едно софиянче на село.

                          Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
                          Качи някоя и друга снимка на доматитО да ти кажа следваща стъпка.
                          То...после е ясно Натиснете снимката за да я уголемите

Име:12.jpg
Прегледи:1
Размер:220.1 КБ
ID:5817972...наздраве
                          На нас клиренс ни трябва , не скорост

                          Коментар


                          • #58
                            От: Едно софиянче на село.











                            И първа реколта лавандула малко.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Едно софиянче на село.

                              Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                              Ще се оправиш с градинарството ,даже и декоративното озеленяване го докарваш арт!Може школа.да отвориш с тия зелени фигури след време!
                              Ходих да гледам какво правят профитата

                              Коментар


                              • #60
                                От: Едно софиянче на село.

                                Че аз не виждам особена разлика...
                                В миналото ще остане, каквито сме били...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X