Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Едно софиянче на село.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Едно софиянче на село.

    Част 1 ти е напълно по силите и ще си я работиш с удоволствие в тия 2 часа. Няма нищо по-хубаво от това да си легнеш вечер и отвън да влиза миризма на окосена тревица.
    От там нататък обаче става страшно.
    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

    Коментар


    • #17
      От: Едно софиянче на село.

      Хааха, бравос!
      Ам Кошерите къде са!?
      Забавлявай се на макс и да не ти пука. Ако може да влизат животни - ОК е. С мухите как сте у туй село? Иначе бурените на теб ако не ти пречат и ако не нарушаваш някакви местни разпоредби, кво ти пука. Само ги раздели на парцели както е на снимката горе и си цар. Около мене / на мойто село/ знаеш ли колко дворове са така от години? Голяма работа. Екосистема в натюр. Единствено с пожаробезопасността трябва да имаш едно наум...
      Това с животните и заробването дето те плашат отгоре, са глупости разбира се и те бъзикат. Аз ако съм ще го напълня това нещо с пернати, само да не преча на комшиите де. Преди 7-8 години развъдих японски кокошлета, напълниха двора ама проблем - научиха се да обикалят комшиите и да им ядат доматито /мойте също, ама ги търпях/ и накрая бързо ги отвъдих /кокошките това/.
      ЩОм си мераклия да се учиш от Ютуба, разгледай и т.нар. кокоши трактори - има като произведения на изкуството.
      Иначе тук в раздела сме ги говорили и конкретно нещата. Успех!

      Коментар


      • #18
        От: Едно софиянче на село.

        Купи си мотоблок с плуг и косачка, като гледам ще ти трябва. На ръка ще станеш роб и все ще имаш работа.

        Коментар


        • #19
          От: Едно софиянче на село.

          Евала
          В Бг вече всички софиянци станаха рентиери, там не бива ли?
          А тези простотии се правят от името на всички ни.
          Даника
          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

          Коментар


          • #20
            От: Едно софиянче на село.

            Това е огромна площ за сам човек.Ако само жънеш тревата,пак няма да смогваш на тази площ.Аз имам едни 500 квадрата райграс и ме мъчат ,не си представям 3 декара царевица за сам човек,който с два часа седмично разполага.

            Изпратено от моят Redmi 4 с помощта на Tapatalk
            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
            Анатолий Пейчинов o8875о9815
            https://dvrbg.com/

            Коментар


            • #21
              От: Едно софиянче на село.

              Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
              Хааха, бравос!
              Ам Кошерите къде са!?
              Забавлявай се на макс и да не ти пука. Ако може да влизат животни - ОК е. С мухите как сте у туй село? Иначе бурените на теб ако не ти пречат и ако не нарушаваш някакви местни разпоредби, кво ти пука. Само ги раздели на парцели както е на снимката горе и си цар. Около мене / на мойто село/ знаеш ли колко дворове са така от години? Голяма работа. Екосистема в натюр. Единствено с пожаробезопасността трябва да имаш едно наум...
              Това с животните и заробването дето те плашат отгоре, са глупости разбира се и те бъзикат. Аз ако съм ще го напълня това нещо с пернати, само да не преча на комшиите де. Преди 7-8 години развъдих японски кокошлета, напълниха двора ама проблем - научиха се да обикалят комшиите и да им ядат доматито /мойте също, ама ги търпях/ и накрая бързо ги отвъдих /кокошките това/.
              ЩОм си мераклия да се учиш от Ютуба, разгледай и т.нар. кокоши трактори - има като произведения на изкуството.
              Иначе тук в раздела сме ги говорили и конкретно нещата. Успех!
              Мухи и комари почти няма. Пернати.. трудно. Лисиците спокойно се разхождат из дворовете и улиците. Порове, белки и подобни гадове е пълно.
              Въпроса с разпоредбите ме притеснява, че всичко което го пише е на френски и холандски, а аз хич не ги разбирам.
              Тези хора които говорят английски не се занимават с земеделие и живoживотновъдство

              Първоначално публикуван от dragozow Преглед на мнение
              Купи си мотоблок с плуг и косачка, като гледам ще ти трябва. На ръка ще станеш роб и все ще имаш работа.
              Из обявите е пълно с каква ли не техника втора употреба на прилични цени. Та гледам за сега.

              Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
              Евала
              В Бг вече всички софиянци станаха рентиери, там не бива ли?
              Не е лошо като идея

              Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
              Това е огромна площ за сам човек.Ако само жънеш тревата,пак няма да смогваш на тази площ.Аз имам едни 500 квадрата райграс и ме мъчат ,не си представям 3 декара царевица за сам човек,който с два часа седмично разполага.

              Изпратено от моят Redmi 4 с помощта на Tapatalk
              Както казах.. само за кеф.. което значи 1 редица царевица, а не целият блок.


              Аз всъщност съм тук от 6 месеца и се занимавам с 1ва част около къщата.

              Коментар


              • #22
                От: Едно софиянче на село.

                Ъъъ таковата - успех. Бащами е агроном, много обичащ професията си, ако искаш мога да ти оредя вайбър среща за въпроси или ако се ориентираш какво ще правиш да спретнем колет със семена, торове и химии против демони?

                Поздрави

                Коментар


                • #23
                  От: Едно софиянче на село.

                  Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
                  ... Поне близо ли си до морето?
                  На около час и половина. Ама не е хубаво. Нито морето, нито плажната ивица.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Едно софиянче на село.

                    Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
                    Това с животните и заробването дето те плашат отгоре, са глупости разбира се и те бъзикат.
                    Не са глупости не се бъзикам.

                    Виж, ако човек си живее безметежно на село, и няма никакви щения да ходи поне за седмица нанякъде, и да остави къщата сама-няма нищо страшно, даже е приятно да се занимаваш с някакви животинки.

                    Обаче случая на Венци май няма да е точно такъв, та макар и една кокошчица да има-трябва да я мисли и обгрижи за периода в който няма да го има.
                    Ако пък къщата ще е със стаут почти на вила-съвсем не става с животни.

                    Варианта с естествената еко система е най-лесния, но на мен лично не ми е много проиятно да живея до бурени. Въпреки, че ми се налага.

                    Другия начин е да се наеме специален човек за поддръжката на площта. Не на постоянна заплата, просто да идва през 10-на дни с една косачка...
                    Има ли желание-има и начин!

                    Коментар


                    • #25
                      От: Едно софиянче на село.

                      Не бе, майтапим се само и темата е забавна все пак.
                      Значи за тревата най-добре е да се грижат тревопасни, от това по-хубаво няма. Понеже и в съседната тема колегата ги спомена тия коне и на мен ми стана интересно - какви са, що са? за кеф, за състезания, за месо, за работа? Ако са състезателни там си имат разни режими... Ако има вариант с пашуване и щом няма мухи, това е най-доброто.
                      Ако иначе тревата ще трябва да се обработва като трева и ако колегата има ресурс за това - малко тракторче косачка и да мулчира наред. Там мотоблокове, фрези, пак влиза в хиляди въпроси и отговори, има активни теми по темата. Някаква площ може да се обработва, бяха споменати картофи, царевица, /предполагам това е за собствена консумация/, може да се предвидят по стотина квадрата и толкоз. Комшиите ще помагат с техника или пък ако колегата го влече ще си купи нещо втора употреба и така. Една оранжерийка за зеленчук също може да се спретне, не се иска кой знае какво. Всичко е според конкретните условия и желания, опит ще се трупа с практиката, евентуално.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Едно софиянче на село.

                        Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
                        .. Понеже и в съседната тема колегата ги спомена тия коне и на мен ми стана интересно - какви са, що са? за кеф, за състезания, за месо, за работа? Ако са състезателни там си имат разни режими... ...

                        За кеф си ги гледат. Събота и Неделя е пълно в горите и парковете. Яздят си ги. Загледах в магазините цените на екипировката за конен спорт..
                        лошо ми стана.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Едно софиянче на село.

                          Така се почва филма с тази разлика че аз го започнах в почти пенсионна възраст. 6 декара двор-джунгла не му насмогвам, е почти до половината съм го докарал до някъде. Ха няколко норенчета еко-био зеленчук преди две години, сега 100 квадрата оранжерия щото на домашните им хареса истинският вкус на зеленчука, ама си е жива робия да знаеш. Прави са напред в темата, пазари се със съседите да пуснат няколко кончета да пасат и си гледай кефа.
                          Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                          Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                          В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                          Коментар


                          • #28
                            От: Едно софиянче на село.

                            Е значи тея хора са построили комунизма. Брях, че не съм ти комшия...
                            Хубавата амуниция от векове си е струвала пари. Въпрос на чест, на показност, на салтанатлък ако щеш е било. Занаят си е, от хубава кожа, с много ръчен труд и няма как да е евтино. Тука в България нищо чудно и да има по-евтино де. В края на краищата може и с изкуствени материали ако не се прекарват часове на седлото всеки ден.
                            Бе направо вкарвай конете в двора. И давай снимки насам да гледаме.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Едно софиянче на село.

                              В доста държави из ЕС масово се гледат коне. Не знам как го правят. Сигурно има някакви яки субсидии от типа на нашенските "къщи за гости". За друго обяснение не се сещам. За хоби да гледаш коне, та и няколко, трябва да си милионер. Ако не са спортни, са само разходи-една стотинка не се изкарва от тях.
                              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Едно софиянче на село.

                                Аз ли мисля различно???
                                Бих взел техника да кося и поддържам зелено цялата площ. После това в края на това зеленото една барака - баня и тоалетна, и ето ти къмпинг за пътешественици. Постоянно ще имаш интересна компания Няма и да скучаеш
                                о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X