Страница 6 от 8 ПървиПърви ... 2 3 4 5 6 7 8 ПоследенПоследен
Резултати 101 до 120 от 153

Тема: За джиповете, джетовете и джелезните батки, които винаги са прави.

Място
    София
    Публикации
    88
    Точки (при гласуване)
    12

По подразбиране От: За джиповете, джетовете и джелезните батки, които винаги са прави.

Цитат Мнение на biol Преглед на публикациите
    Закона е закон. Хубав, лош- закон трябва да се спазва, без значение с добър или лош мотив.
    Пичове, няколко пъти споменавате "ЗАКОН". Кой закон е това? Дайте линк или поне название, по възможност с член от него, където е забраната за джип на пясъка!
    Днес съобщиха, че парламентът е отхвърлил ветото на президента върху промени в ЗЧК, но какви са те, ще разберем чак като излезе в ДВ. И подозирам, че пак ще става дума за къмпингуване и то върху определени зони (дюни?).
    А за преминаване по плажа, с МПС, на кой закон се позовавате!?
    Последно редактиран от Absolut ; 10-07-19 в 11:38

Място
    Нови Искър
    Публикации
    4,231
    Точки (при гласуване)
    15

По подразбиране От: За джиповете, джетовете и джелезните батки, които винаги са прави.

Ебаси и циганията от видеото .На тая гнусна чалга съм запалил със 100 от место не в Гърция ,а и през море зад Гърция!Абе нема.ли да я забранят тая чалга некога.....?
    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

turtey е офлайн Старши участник | СзО || +ПЛ || ДВиП |* МСС *
    Място
    София
    Публикации
    21,852
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    48

Цитат Мнение на Ясен Преглед на публикациите
    тия дни и аз ще си купя такова.
    И задължително пимп май райд джанти си вземи и ланец.
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ:
    всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

Място
    София
    Публикации
    21,852
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    48

И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ:

Публикации
    1,589
    Точки (при гласуване)
    9

Цитат Мнение на Absolut Преглед на публикациите
    Кой закон е това? Дайте линк или поне название, по възможност с член от него, където е забраната за джип на пясъка!...
    Пишело го в концесионния договор. Ма батката е посадил секвоя на плажа, какво толкова?

П.С. Туй същият:

https://grajdanite.bg/signals/3oFS0nTXeB
    Как и полагается негру, Пушкин нигде толком не работал и писал рэп. Погиб в перестрелке...

Кольо е офлайн
    Цървул...
    Старши участник | Организатор |
    | ОС || +ПЛ || ДВиП |
    Публикации
    11,984
    Точки (при гласуване)
    37

А за преминаване по плажа, с МПС, на кой закон се позовавате!?
    Хи хи, аз съм карал отсечка от 7 километра по пясъка на състезание. Това само едната отсечка от няколко, една след друга по плажа. Тази съм я запомнил заради дължината, общо са били сигурно над 10 км.
    Та няма закон който да забранява карането по пясъка.

Ама нали станахме по-католици от папата, но пък продължаваме да сме си стадо-достатъчно е една католическа овца да блейне-и всичките в хор след нея.

Но пак казвам, че споделям мнението на Ясен, че тук има активно мероприятие.
    Може би от много по-малък мащаб отколкопто си мислех преди, но това за мен е най-вероятната версия.
    Има ли желание-има и начин!

Място
    София
    Публикации
    88
    Точки (при гласуване)
    12

Цитат Мнение на icos Преглед на публикациите
    Пишело го в концесионния договор.
    Предположих нещо такова и помолих един наш клиент да ми покаже неговия. Еми... няма подобно изрично условие. Има много обща формулировка, за осигуряване на опазването на обществения ред и спазване на общинските наредби (или нещо в този дух). Пък и ще е интересно дело, в което министерството ще трябва да защитава решението си да задължи концесионера (на когото е отдало правото за временно ползване на обществена недвижима собственост), да прилага рестрикции, нерегламентирани от действащите в страната закони.
    Разбира се, всеки подобен договор е различен, както и критериите може да се променят от година в година...
    Напълно подкрепям усилията подобен мераклия да кара сред чадъри и хавлии, да бъде нагазен (и то здраво, предвид написаното от Ясен), ама избраният начин е озадачаващ.

Място
    София
    Публикации
    88
    Точки (при гласуване)
    12

Цитат Мнение на Кольо Преглед на публикациите
    Хи хи, аз съм карал отсечка от 7 километра по пясъка на състезание. Това само едната отсечка от няколко, една след друга по плажа...
    Искам с Вас, някой път. Като зрител, де.

Място
    sf,sf
    Публикации
    5,994
    Точки (при гласуване)
    18

...
    Напълно подкрепям усилията подобен мераклия да кара сред чадъри и хавлии, да бъде нагазен (и то здраво, предвид написаното от Ясен), ама избраният начин е озадачаващ.
    Финансира се от кметството. Какъв да е начина? Ясен/неясен? Що не го финансира федерацията, министърката, задругата на хотелиерите?
    Последно редактиран от veskov ; 11-07-19 в 23:26
    А тези простотии се правят от името на всички ни.
    Даника

Публикации
    5,119
    Точки (при гласуване)
    24

Между другото...това, че може би няма закон, по който да го глобят..е предпоставка такъв да се измисли, и той да касае не само карането на джип по плажа, а примерно и в гората, нивата...
    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

Място
    sf,sf
    Публикации
    5,994
    Точки (при гласуване)
    18

Това поне у нас е отиграно- днес го измислят и приемат, утре го отменят.
    Даника

Място
    North Wales, UK
    Публикации
    5,600
    Точки (при гласуване)
    28

А всъщност какво толкова страшно и престъпно има във влизането на коли на пясъка? Аз откак се помня коли на плажа винаги е имало, даже съм вадил окопали се умници. Ама не е ставало национален проблем. За сравнение:
    Име:  IMG_20180708_151323540 2.jpg
Прегледи: 249
Размер:  649.0 Кб
    Няма драма .... 5 паунда е входа, независимо колко човека са в колата. Слагаш чадъри, маси, шезлонги .... абе каквото ти е кеф и където ти е кеф, стига да не пречиш на околните. Не, че е забранено, ма е неловко някак си ....
    "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
    Неизвестен мъдрец

Място
    sf,sf
    Публикации
    5,994
    Точки (при гласуване)
    18

Няма нищо страшно, престъпно пък съвсем. Просто поредната цел е постигната и ние участваме.
    Даника

Кольо е офлайн
    Цървул...
    Старши участник | Организатор |
    | ОС || +ПЛ || ДВиП |
    Публикации
    11,984
    Точки (при гласуване)
    37

Като ви казвам, че сме стадо и ни трябва само тон за блеене...
    Има ли желание-има и начин!

Място
    София
    Публикации
    6,119
    Точки (при гласуване)
    20

Цитат Мнение на veskov Преглед на публикациите
    ... Просто поредната цел е постигната и ние участваме.
    И тя беше? Защото клипът се въртеше из интернет пространството доста преди телевизията на Домусчиеви да го захапе.
    Искам винаги да съм най-бързия, дори и на паркинга!
    Колин Макрий

Място
    София
    Публикации
    88
    Точки (при гласуване)
    12

Ако ще търсим конспирации, то:
    https://www.dnevnik.bg/zelen/2019/07...zidenta_vurhu/
    Макар че силно се съмнявам двете събития да са свързани по какъвто и да било причинно-следствен начин. Ако не беше прогламираната глоба и всеобщия вой, че били нарушени всички закони на страната (някои по много пъти), вероятно изобщо нямаше да обърна внимание на подобен клип. Обикновено наглецът е достатъчно наказан със самото затъване.
    Иначе, бях свидетел на подобно демонстративно дефиле, баш пред чадърите, на плажа на станцията на МС на Слънчака (преди да я дадат на концесия). Едва изгониха "баровеца" от там.

Място
    Варна
    Публикации
    7,055
    Точки (при гласуване)
    24

Цитат Мнение на kuzdov Преглед на публикациите
    А всъщност какво толкова страшно и престъпно има във влизането на коли на пясъка? Аз откак се помня коли на плажа винаги е имало, даже съм вадил окопали се умници. Ама не е ставало национален проблем. За сравнение:

Няма драма .... 5 паунда е входа, независимо колко човека са в колата. Слагаш чадъри, маси, шезлонги .... абе каквото ти е кеф и където ти е кеф, стига да не пречиш на околните. Не, че е забранено, ма е неловко някак си ....
    Да бе, то и в Норвегия плажовете бяха пусти - можеше да слизам до тях дори безплатно Плажанти нямаше, щото водата Юли беше 4С, ама това са подробности
    Било блеене да кажеш, че е идиотия да се навреш със Секвоя на нашенски натоварен плаж (ама то не било съвсем плаж, нямало плажуващи и т.н. - те тези на снимката са само продавачи на сладолед навярно)?!
    То и аз искам с 'жипа да се навра на централния плаж във Варна между чадърите - хем ще ми е сянка, хем няма да си цапам краката с пясък - от багажника директно 'лястовичка' във водата Щом е нормално...
    След това ще извикам и някой пушещ трактор да ме издърпа, та да поизоре малко и чадърите - следващия път да ми е по-кеф
    Nissan Qashqai 2.0/140h.p/4x4/2008
    Jeep Grand Cherokee Overland 2014/3.0 CRD

Място
    North Wales, UK
    Публикации
    5,600
    Точки (при гласуване)
    28

Тоя плаж конкретно от снимката хич не е пуст, ами ние ходиме по-вкрая заради кучето за да не досажда на околните. Миналата година водата през юли беше около 20 градуса. Основния проблем там е, че за да се натопиш до кръста трябва да влезеш поне 50-100 м. навътре, иначе е до колене и можеш само да седиш и да се плацикаш. И прилива започва към 2-3 следобед и залива голяма част от плажа и трябва да се местиш назад. Примера ми беше всъщност, че няма проблем да се слиза с коли, стига да се прави цивилизовано и да се съобразяваш с околните. Тоя със Секвоята всъщност на никого не пречеше. За мен много по-дразнещи и опасни са джетовете, дето бучат цял ден и се стрелкат между плуващите. П.П. Да добавя, че на българското море никога през живота си не съм навлизал навътре на пясъка с МПС, освен няколко метра колкото да изтегля някой окопал се.
    "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
    Неизвестен мъдрец

Място
    София
    Публикации
    21,852
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    48

Тоя с дървената койота има джет. Дали го кара където и както трябва? Щото го видяхме как паркира като арабски селяндур.

Проблема ни е че много рядко се съобразяваме с околните.

Публикации
    1,218
    Точки (при гласуване)
    10

Нямам какво да добавя.Мога само да каже, че когато тона за блеене е във видео формат, а не някаква проста mp3-ка, блеенето е още по-силно.

Страница 6 от 8 ПървиПърви ... 2 3 4 5 6 7 8 ПоследенПоследен

Сходни теми

1. Търся човек от Варна който може да прави метални конструкции..
    От Traqn Savov във форум За дома и семейството
    Отговори: 2
    Последно мнение: 08-10-18, 23:05
  2. Отговори: 14
    Последно мнение: 17-07-10, 21:49
  3. Отговори: 0
    Последно мнение: 26-01-08, 23:45
  4. Седалките които тапицира и прави Димитър NEWS вече и PANTS
    От mitkov във форум Технически дискусии
    Отговори: 36
    Последно мнение: 30-07-07, 10:53

Правила за публикация