Страница 2 от 3 ПървиПърви 1 2 3 ПоследенПоследен
Резултати 21 до 40 от 59

Тема: Автомобил за лице с ТЕЛК - търси се подходящ, марка/модел.

Място
    София кв. Борово
    Публикации
    13,240
    Точки (при гласуване)
    30

По подразбиране От: Автомобил за лице с ТЕЛК - търси се подходящ, марка/модел.

Цитат Мнение на cecoa1 Преглед на публикациите
    Г-ето е извън бюдежетО (да има рима)
    А Кията даже не знам да има с автомат.
    https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cg...7&slink=bk470r
    Спортидж 2.0 ТДИ 2000г. Ceed 1,6 CRDI 2010г.Каравана Антарес 390 2015г.
    Карайте ПРЕДВИЖДАЙКИ!!!! Така и спирачки ще сменяте по- рядко.

Място
    София
    Публикации
    6,119
    Точки (при гласуване)
    20

Да метна и моите 5 стинки по темата - мисля, че трябва да се заложи като условие задължителното преустройство на шофьорска лява врата за отваряне нагоре и напред. Така ще остане за издирване само кола с подходящите вътрешни размери. Няма да е необходимо да се търсят екзотики с две врати, десен волан и съответните неудобства породени от това.

П.П. От опита, който имам по въпроса - по-старите модели в доста от случаите са много по-удобни за качване и слизане, защото седалките са доста по-високо разположени. В тях, както се казва влизаш а не падаш от високо на асфалта. Сегашната ми хонда е адски неудобна в това отношение за разлика от Фабията и Фаворита преди нея.
    П.П.П. Хонда Сивик от 2003-4та година с две врати е доста близо до търсеното мпс. Хонда ХРВ е също с голяма врата при двувратите модели.
    Последно редактиран от коко келеша ; 09-07-19 в 16:05
    Искам винаги да съм най-бързия, дори и на паркинга!
    Колин Макрий

Публикации
    5,119
    Точки (при гласуване)
    24

Точно. Вместо екзотична двувратка, нещо нормално за по-скромни пари, да има от бюджета и за преправяне на вратата.
    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

Място
    София кв. Борово
    Публикации
    13,240
    Точки (при гласуване)
    30

Точно. Вместо екзотична двувратка, нещо нормално за по-скромни пари, да има от бюджета и за преправяне на вратата.
    Не разбирам къде е екзотиката на Кията.
    80% от такситата с голямото село са кия или хуйдай.

Защо ли?

Място
    Ankh-Morpork
    Публикации
    272
    Точки (при гласуване)
    6

Моите 5 стотинки - Honda HR-V 1ва генерация - вратите са доста големи, има модели с автомат. Минуса е че почти всички горят масло и не се знае в какво състояние ще е автомата.
    По-високата кола наистина е по-удобна за качване/слизане.
    Още ми е прясно как като минах от Grand Cherokee-то на Golf-a се пльосвах в седалката при качване и как излизах издърпвайки се на дръжката на тававна.

п.п.
    Пробване му е цаката. Трябва да се пообиколят автокъщите, няма как.
    Последно редактиран от mokanina ; 09-07-19 в 16:18
    РенеГАД
    VW Golf V Variant 1.9 TDI
    Honda HR-V 1.6i 4WD
    "Of all the things I've lost I miss my mind the most."

Място
    София
    Публикации
    6,119
    Точки (при гласуване)
    20

Цитат Мнение на Пенчо Преглед на публикациите

Защо ли?
    Що не си отговориш сам на въпроса? Айде стига фенщина - да си купи камион щото е Кия. Тогава да лобирам за Чероки, защото в стоков вид отговаря на всички изисквания? Шофьорската му врата е колкото тази на двувратата Кия.
    Колин Макрий

Място
    София кв. Борово
    Публикации
    13,240
    Точки (при гласуване)
    30

Цитат Мнение на mokanina Преглед на публикациите
    п.п.
    Пробване му е цаката. Трябва да се пообиколят автокъщите, няма как.
    Така е, ама колегата да сподели за кое място в мамковината иде реч.
    Не ми е проблем да го разходя до набелязани автомобили в ПерниСофия.

Публикации
    5,119
    Точки (при гласуване)
    24

Защо ли?
    По принцип го казвам не конкретно.
    А и все пак тоя модел с автомат, не е баш много често срещан. Нищо против марката, просто обичам техниката да е добре позната, с известни плюсове и минуси.
    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

Място
    София кв. Борово
    Публикации
    13,240
    Точки (при гласуване)
    30

, просто обичам техниката да е добре позната, с известни плюсове и минуси.
    Един вид Жигули, Масквич, МАЗ И КРАЗ?

Място
    София
    Публикации
    6,119
    Точки (при гласуване)
    20

Минивановете като Опел Мерива и Рено Сценик също предлагат повече място и по-високо ниво на седалките. Както каза Пенчо, може да се направи една опознавателна обиколка из Горубляне или Дупница с пробване на различни марки и модели. Видях, че има комплекти от панти ала Ламбо болт-он, за доста марки и модели, та може да се включи и приблизителен списък с тях за евентуалните огледи и замервания.

Ако някой може да посочи тунинг-ателие, където биха могли да дадат консултация, също ще е от полза.
    Колин Макрий

Публикации
    5,119
    Точки (при гласуване)
    24

Един вид Жигули, Масквич, МАЗ И КРАЗ?
    Точно, и то понеже всичките са само с безпроблемни автоматици... Що се мориш да приличаш на оплютия от теб Гагич?! На него тия майтапи поне му отиваха...
    А кажи сега тогава, на въпросната Кия, какъв и е точно автомата, къде още се ползва, колко често се среща у нас, колко често и какво точно му дефектира, колко струва ремонта и къде би бил възможен, както и къде и каква диагностична апаратура може да се намери за да се тества при евентуални проблеми?!?!?!
    Ако отговора на всички тия въпроси е достатъчен и задоволява питащия, значи аз съм в грешка, че това е непознат модел с неизвестни кусури, поне в частност с автоматичната кутия.

turtey е офлайн Старши участник | СзО || +ПЛ || ДВиП |* МСС *
    Място
    София
    Публикации
    21,852
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    48

Кора от магазина която става за инвалид накратко няма.
    Има такива, които могат да се пригодят.
    Затова дадох пример с г, щото е идеална база.
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ:
    всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

Публикации
    10
    Точки (при гласуване)
    0

Цитат Мнение на bullet_pk Преглед на публикациите
    Типичните форумни простотии. Г-та, Кии, джипки...

Авторът спомена, че се качва по-лесно от дясната страна. За това питам - триврат автомобил с нормални врати и десен волан не е ли вариянт.

Предимствата са, че ще е по-евтин за закупуване, качването и слизането ще са от към тротоара, където е по-безопасно. И ако не се търси плъзгаща врата, то изборът ще е многократно по-голям. Защото аз, освен 1007 за друг автомобил с предна плъзгаща врата не сещам.

С десният волан се свиква и няма да е чак такъв проблем. Имам познати, каращи в БГ с десен волан и чак им е неудобно като се качат в кола с ляв.

Остава въпросът дали от ДАЙ ще позволят да се проведе курс на такъв автомобил.
    Име:  OK-PNG-150x116.png
Прегледи: 256
Размер:  33.4 КбДобави, че нямам предишен опит и на практика с това ще свикна така както вие с сте свикнали с левия волан.
    Да има някой от ДАИ тук? Изглежда ще се ходи на място.

bullet_pk е офлайн
    Павлин Кръстев
    Старши участник | +ПЛ |
    Място
    Пловдив
    Публикации
    2,422
    Точки (при гласуване)
    17

Цитат Мнение на mokanina Преглед на публикациите
    Моите 5 стотинки - Honda HR-V 1ва генерация - вратите са доста големи, има модели с автомат...

Вярно - доста широчка врата има... По-високо от лек автомобил, но не прекалено.

Хвърли едно око:

https://mobile.bg/21494404271255378

Nissan Terrano 2,7 TDI

Място
    София
    Публикации
    6,119
    Точки (при гласуване)
    20

И кой ще е инструктора, който ще си сложи главата в торбата, за да обучава курсист на кола с десен волан? А изпитващи от ДАИ, склонни към самоубийство дали ще се намерят?
    Колин Макрий

Публикации
    56
    Точки (при гласуване)
    9

Здравейте,

Като бивш собственик на Хонда, също първо се сетих за Хонда HRV (като показаното в линка). Автомобила е по-висок и това може би ще улесни влизането и излизането от него. Вярно е също и това което каза Коко, че двувратите хонди са с много големи врати, в това число и Харвито (HRV). За това, че горят масло съм склонен да поспоря, но да не бягаме от темата. Харвито е доста сполучлив, здрав и безпроблемен автомобил. Предлага се с 2/3 и 4/5 врати. Моторите са 1.6 - 105 коня и 1.6 - 125 коня VTEC. Има го както 4х4 AWD, така и само на предно предаване. Двигателите са икономикчни за времето си, здрави и безпроблемни. Обаче си мисля че автоматичните кутии на този модел бяха само и единствено вариатор или безстепенни, които не са най-читавия представител на автоматичната скоростна кутия.
    LSD (Lambo Style Doors) вратите ли са единствената опция? Удобно ли ще е обратното отваряне на вратата?

Мисля си, че един кадърен майсор лесно ще обърне пантите и механизма на заключване на която и да е кола/врата и няма да струва 1000лв колкото са китовете за врати "ножици".

Място
    София
    Публикации
    2,006
    Точки (при гласуване)
    13

Цитат Мнение на NGC 7092 Преглед на публикациите
    Име:  OK-PNG-150x116.png
Прегледи: 256
Размер:  33.4 КбДобави, че нямам предишен опит и на практика с това ще свикна така както вие с сте свикнали с левия волан.
    Да има някой от ДАИ тук? Изглежда ще се ходи на място.
    Е ,нищо общо с ДАИ нямам.
    По въпроса чл8 ал2
    https://rta.government.bg/images/Image/n_uredba/n37.pdf

ПП Прегледай я наредбата и чл 11те касае...
    Последно редактиран от ivo-police ; 12-07-19 в 19:19
    Л.Р. Дискавари 1

Публикации
    10
    Точки (при гласуване)
    0

Цитат Мнение на zarrick Преглед на публикациите
    Здравейте,

....................
    LSD (Lambo Style Doors) вратите ли са единствената опция? Удобно ли ще е обратното отваряне на вратата?

Мисля си, че един кадърен майсор лесно ще обърне пантите и механизма на заключване на която и да е кола/врата и няма да струва 1000лв колкото са китовете за врати "ножици".
    В действителност не съм твърдял, че LSD-Doors са единствената опция. Спрях се първо на плъзгащи, след това на горепосочените.
    Вариантът за обратно отваряне го разглеждах. Видях, че има такива автомобили, но не бях сигурен, и все още е така, дали ще са ми удобни.
    Трябва да направя от 3-4 слойно велпапе експеримент. Изглеждаше обещаващо решение, но също така не бях сигурен, може ли да се обръщат. Не съм експерт и не искам да се правя на такъв, но ми се струва, че работата е много трудна, а това оскъпява всяка услуга. От друга страна може би много зависи от моделът автомобил?! Във всеки случай е много добро решение. Бих казал вторито най-добро след плъзгащите. Но трябва да направя въпросния примитивен тест. Ще погледна и посчените модели.

Цитат Мнение на ivo-police
    Е ,нищо общо с ДАИ нямам.
    По въпроса чл8 ал2
    https://rta.government.bg/images/Image/n_uredba/n37.pdf

ПП Прегледай я наредбата и чл 11те касае...
    Благодаря за инфото. Не съм изненадан, но въпреки това ми подейства неприятно отрезвяващо.
    Чл. 11 се разминават с твърденията на няколко инструктори, но законът си е закон. За десния волан нямах никакви илюзии, бях тръгнал да питам с направо огромна доза песимизъм. Та значи изключения може да има (по същество), но не и за лице с увреждане. Дискриминация от стана на законодателя ли долавям?! По същество!

Публикации
    10
    Точки (при гласуване)
    0

Може ли да коментирате следните модели (2/3 врати, автоматик):

Nissan Terrano
    Land Rover Freelander
    Mitsubishi Pajero

Интересува ме как се държат на магистрала, градско и на селски черен път, стабилност на завои? Без офроуд!
    Как стои въпросът от към поддръжката и разход на гориво?
    Слабите им места или най-слабите?

Ако е необходимо мога да отворя отделна тема, само кажете. А интерсът ми е провокиран от едно Терано което видях. Видя ми се интерсно, може би дори подходящо, после търсачката показа и другите, и така.

Ясен е офлайн Супер Модератор | news |
    | ОС || СзО || +ПЛ || ТП |* МСС *
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    48,735
    Точки (при гласуване)
    60

Дебело задраскай Фрийлендър 1 (те малко остаряха и не се срещат често ама ако те привлече някое) - обширни теми в съответния раздел, проблеми и с двигател, и с трансмисия. Втората версия май става.

Терано, Паджеро - общо взето не те занимават със себе си, имат си особености, но не и изявени проблеми.

Но да разкажат препатилите.

Всички те са високи автомобили и от тях не могат да се очакват чудеса "в завои" или по магистрали. Из града заради височината имаш някои ползи.

Поддръжка и разход на гориво - очаквай 40-60% повече по всички пера, спрямо лека кола.
    IT security: ...I preached. They sinned...

Страница 2 от 3 ПървиПърви 1 2 3 ПоследенПоследен

Сходни теми

1. Отговори: 33
    Последно мнение: 07-10-14, 13:41
  2. Каква е тази марка & модел автомобил?
    От stefanof във форум Спам, чат дискусии, всичко което не е за останалите форуми!
    Отговори: 39
    Последно мнение: 28-01-13, 07:35
  3. Търсене на подходящ автомобил за метан
    От infineon във форум Газови и метанови уредби
    Отговори: 10
    Последно мнение: 30-04-11, 03:05
  4. Търси се подходящ мотор ???
    От Даниел Туйков във форум Избор на мотор
    Отговори: 16
    Последно мнение: 18-09-06, 19:56
  5. Автомобил, подходящ за постоянен живот в планината
    От melhaer във форум Какъв джип да си купя?
    Отговори: 15
    Последно мнение: 01-06-06, 21:57

Правила за публикация

• Вие не можете да публикувате нови теми
  • Вие не мжоете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да добавяте прикачени файлове
  • Вие не можете да редактирате собствените публикации
  •  
"); } else { document.write(""); } } // ]]>