Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Автомобил за лице с ТЕЛК - търси се подходящ, марка/модел.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Автомобил за лице с ТЕЛК - търси се подходящ, марка/модел.

    Първоначално публикуван от NGC 7092 Преглед на мнение

    NOTE:
    с окончателният избор на механизъм (Suicide Door Kit), който обръща посоката на отваряне на вратата, и отпадналия десен волан изборът става една идея по-лесен. Остава да се приемат необходимите компромиси и приключвам с този въпрос.
    Като гледаш вратите ,гледай и на кои МПСта колко се отварят.Не препоръчвам но на Диско 1 предните врати се отварят почти на 90градуса и тогава не виждам смисъл в смяна на пантите.

    ПП Ако искаш да пробваш Диско в профила ми е телефона и без да съм го питал Пенчо същото и за КИЯ.

    Коментар


    • #47
      От: Автомобил за лице с ТЕЛК - търси се подходящ, марка/модел.

      Малко каишки въпрос,но защо ще пригаждат свой автомобил като учебен,за да изкараш курса?Вече доволно се предлагат и учебни автоматици.
      Добре си се отказал от десния волан-бях със счупен ляв глезен,докато живяхме в Кипър и беше доста неудобно качването.Отделно няма много място за левия крак заради конзолата,а мисля ще ти е важно,особено на дълъг път.
      "Ob Arm, ob Reich, im Tode gleich“
      Русофилия: Тежка, наследствена незаразна болест, която не се лекува и от която за съжаление не се умира. Същата е дефиницията и за шизофрения.

      Коментар


      • #48
        От: Автомобил за лице с ТЕЛК - търси се подходящ, марка/модел.

        Щом си решил, че обръщането на вратата е твоето решение, би трябвало пак да насочиш търсенето в посока съобразена с това, за кои марки и модели се предлагат такива китове.

        П.П. Погледнах обявите и видях, че май се предлагат само универсални комплекти, което не е много обнадеждаващо. Ще ти трябва и човек, който е направил поне 4-5 такива конверсии,
        Последно редактирано от коко келеша; 15-07-19, 06:50.
        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
        Из "Златния телец"

        Коментар


        • #49
          От: Автомобил за лице с ТЕЛК - търси се подходящ, марка/модел.

          Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
          ..........на Диско 1 предните врати се отварят почти на 90градуса и тогава не виждам смисъл в смяна на пантите......
          Бях го споменал. Трябва да мисля за ситуации при които ще се наложи да спирам до обекти след което отварянето на вратата до 90° няма да бъде възможно. Следващия момент е след престой, някой е паркирал на 20-30 см от мен и тогава...... аз си знам.

          Първоначално публикуван от Dilyan Zagorchev
          ...... защо ще пригаждат свой автомобил като учебен..... предлагат и учебни автоматици.

          До момента не съм видял такъв с достатъчно пространство при вратата. Тоест някак ще вляза, въпросът е как ще изляза. Пробвал съм, нямате идея за какво става въпрос. Дано не прозвучи грубо (добре разбирам добрите намерения), но за мен тази част от дискусията е затворена за коментари. Моля всички участници да го имат предвид.

          Първоначално публикуван от коко келеша
          .....обръщането на вратата е твоето решение......май се предлагат само универсални комплекти..... Ще ти трябва и човек, който е направил поне 4-5 такива конверсии

          Вярно е, но в извънредни ситуации неволята учи.

          Коментар


          • #50
            От: Автомобил за лице с ТЕЛК - търси се подходящ, марка/модел.

            Обмислял ли си вариант за нещо като ван, с голяма задна плъзгаща се врата.Идеята ми е следната: Маха се задната седалка в частта й зад шофьора и се полага система с релси, по която шофорската седалка се изтегля назад до позиция на която ще е удобно влизането ти и после лесно се плъзга по релсите и се застопорява на шофорската позиция. По този начин губиш една задна седалка, но няма да преправяш врати, а релси могат да се приспособят от няколко модели ванове (например Мерцедес Виано и др.). Колата ще е по-голяма обаче. Може да погледнете Мазда 5 като модел.


            Или още по добре Ford B Max, който няма колонка между предна-конвенкционална и задна-плъзгаща врата:

            Тук само трябва да се приспособи релсова система за движение на седалката.
            Също мисля, че има някой модели баничарки (напр: Пежо Партнър), които също биха били подходящии удобни, като се има предвид и по-високия им таван.
            Ако се ползва инвалидна количка този вариант също е удачен но вместо релси трябва да се приспособи падаща рампа на задната плъзгаща врата и застопоряващ механизъм за количката.
            Последно редактирано от zarrick; 15-07-19, 13:00.

            Коментар


            • #51
              От: Автомобил за лице с ТЕЛК - търси се подходящ, марка/модел.

              И аз съм за b-max.
              С тази кола ще има минимално преправяне, само релси и седалка, като това са елементарни неща за всеки железар и монтьор.

              Само с бюджета как стои въпроса не знам.
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • #52
                От: Автомобил за лице с ТЕЛК - търси се подходящ, марка/модел.

                И аз си мисля, че нещо подобно на ван е по-добре от "джипоподобно". Според мен е по-гъвкаво за модификации поради по-голямото предлагано пространство, освен това джипоподобните са доста по-високи и не знам как това ще пасне на ограниченията с крака.

                Коментар


                • #53
                  От: Автомобил за лице с ТЕЛК - търси се подходящ, марка/модел.

                  Тоя без колонката може само една въртяща се седалка да му се сложи(има ги по доста ванове), и няма нужда от релси назад.
                  Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                  Коментар


                  • #54
                    От: Автомобил за лице с ТЕЛК - търси се подходящ, марка/модел.

                    Господа, забелязахте ли, че посочените модели са във вариант с механична трансмисия на цена не по-малко от 8-9К? Не откривам вариант с автоматик.
                    Трябва много да внимавам какво купувам, защото ако се наложи модификация - както се очертава, после няма продаване! Добре би било да помисля и за това.


                    Един технически/инженерен въпрос.
                    Понеже всички имате коли отдавна, вярвам ще разберете питанката от снимката. Интересува ме разстоянитео, ако го има, при затворено положение.
                    Имам идея за панта, но ми трябват поне 15 мм. Също така в самата врата обикновенно има ли налично свободно (пространство) и до колко самтиметра по посока на вратата? Да знам има ли смисъл да я мисля.

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:door.jpg
Прегледи:1
Размер:140.1 КБ
ID:5817809

                    NOTE:
                    първи и последен офтопик: това е врата мечта http://www.toxel.com/tech/2009/07/22...-door-concept/

                    Коментар


                    • #55
                      От: Автомобил за лице с ТЕЛК - търси се подходящ, марка/модел.

                      Първоначално публикуван от NGC 7092 Преглед на мнение
                      Господа===
                      Колега ,не знам от къде си и не ме интересува.Уточни кое трябва да е първо колата или книжката.Има значение.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Автомобил за лице с ТЕЛК - търси се подходящ, марка/модел.

                        Е той колегата е посочил първо колата,за да се модифицира като учебен и да си кара на него курса.Сега като се замисля....лицензи нещо като за школа???
                        "Ob Arm, ob Reich, im Tode gleich“
                        Русофилия: Тежка, наследствена незаразна болест, която не се лекува и от която за съжаление не се умира. Същата е дефиницията и за шизофрения.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Автомобил за лице с ТЕЛК - търси се подходящ, марка/модел.

                          Първоначално публикуван от NGC 7092 Преглед на мнение
                          Трябва много да внимавам какво купувам, защото ако се наложи модификация - както се очертава, после няма продаване!
                          Първата ти кола ще живее не повече от 2 години. После ще я продадеш на фирма за рециклиране.

                          Не защото си лош човек, просто така става с новите шофьори.

                          Разбираме, че искаш да си осигуриш някакви удобства с наличния бюджет, но -
                          Ако изобщо ти е възможно, влез в темата без големи разходи и без premature optimization.

                          После ще видиш, че много неща стават по съвсем друг начин.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Автомобил за лице с ТЕЛК - търси се подходящ, марка/модел.

                            Първоначално публикуван от NGC 7092 Преглед на мнение
                            Господа, забелязахте ли, че посочените модели са във вариант с механична трансмисия на цена не по-малко от 8-9К? Не откривам вариант с автоматик.
                            Трябва много да внимавам какво купувам, защото ако се наложи модификация - както се очертава, после няма продаване! Добре би било да помисля и за това.
                            Господине, приложените снимки са само за илюстрация на концепцията. Сигурен съм, че ако се разтърсите, ще намерите подобни в бюджета си, както и автоматици.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Автомобил за лице с ТЕЛК - търси се подходящ, марка/модел.

                              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                              Първата ти кола ще живее не повече от 2 години. ....... просто така става с новите шофьори.....влез в темата без големи разходи.....
                              Вярвам ти. Така и ще направя.

                              Искам да направя едно уточнение преди излизането от темата.
                              Обръщението "Господа" което използвах не е беше неуважително. Обмислях "колеги", но какъв колега съм ви аз, още курса не съм записал, накрая това измислих. По ясно и кратко не знам как да го обясня.

                              Колата, като модел, вече съм я избрал. Не ми допада особенно, но на този етап нямам голям избор, защото ще ми спести допълнителни разходи. През цялото време се надявах, че ще купя нещо по универсално което ще си пригодя и край за следващите поне 10 години, но с този бюджет и познания (не ме е срам да го кажа) толкова.
                              Пежо 1007 е колата. Е, друго няма.

                              Живи и здрави, аз бях до тук. Благодаря на всички които участваха.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X