Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Автомобил за лице с ТЕЛК - търси се подходящ, марка/модел.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Автомобил за лице с ТЕЛК - търси се подходящ, марка/модел.

    Според мен дискавъри не става. Там е много тяно мястото за краката и на широчина и на височина. Отделно не съм убеден че вратите са по широки. Според мен са стандартни. Мой приятел мина по този път. Курсовете изкара на москвич 12ка, след това се влюби в Ауди. От тогава 80, А6, Q7. Съвета ми към питащия е да се качи в колите, които отговарят на бюджета и да си избере най - удобната.

    Коментар


    • #17
      От: Автомобил за лице с ТЕЛК - търси се подходящ, марка/модел.

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      Впрочем, Търтей, станал си втори Пенчо. С тази разлика че в конкретната тема Кия може и да е по-удачна от Г.
      Ти явно не си сядал в Кия

      Г то съм го споменал по една причина - голям вътрешен обем и плосък под. Т.е. може да се преправи за да е удобно. И тая извивка заради калника я няма, от ляво място да си изпънеш крака бол
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • #18
        От: Автомобил за лице с ТЕЛК - търси се подходящ, марка/модел.

        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
        Ти явно не си сядал в Кия
        Сядал съм, животът не е идеален.

        Ама, гледам, Кия ги карат повече от Мерц Г, сигурно има защо.

        ---

        Изглежда, авторът на темата да няма никаква идея с какво се захваща, а върху здравните му проблеми се наслагва пълната липса на опит с автомобилите.

        Затова и някои странни идеи.

        Коментар


        • #19
          От: Автомобил за лице с ТЕЛК - търси се подходящ, марка/модел.

          Г-ето е извън бюдежетО (да има рима)
          А Кията даже не знам да има с автомат.
          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

          Коментар


          • #20
            От: Автомобил за лице с ТЕЛК - търси се подходящ, марка/модел.

            Типичните форумни простотии. Г-та, Кии, джипки...

            Авторът спомена, че се качва по-лесно от дясната страна. За това питам - триврат автомобил с нормални врати и десен волан не е ли вариянт.

            Предимствата са, че ще е по-евтин за закупуване, качването и слизането ще са от към тротоара, където е по-безопасно. И ако не се търси плъзгаща врата, то изборът ще е многократно по-голям. Защото аз, освен 1007 за друг автомобил с предна плъзгаща врата не сещам.

            С десният волан се свиква и няма да е чак такъв проблем. Имам познати, каращи в БГ с десен волан и чак им е неудобно като се качат в кола с ляв.

            Остава въпросът дали от ДАЙ ще позволят да се проведе курс на такъв автомобил.



            Nissan Terrano 2,7 TDI

            Коментар


            • #21
              От: Автомобил за лице с ТЕЛК - търси се подходящ, марка/модел.

              Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
              Г-ето е извън бюдежетО (да има рима)
              А Кията даже не знам да има с автомат.
              https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cg...7&slink=bk470r

              Коментар


              • #22
                От: Автомобил за лице с ТЕЛК - търси се подходящ, марка/модел.

                Да метна и моите 5 стинки по темата - мисля, че трябва да се заложи като условие задължителното преустройство на шофьорска лява врата за отваряне нагоре и напред. Така ще остане за издирване само кола с подходящите вътрешни размери. Няма да е необходимо да се търсят екзотики с две врати, десен волан и съответните неудобства породени от това.

                П.П. От опита, който имам по въпроса - по-старите модели в доста от случаите са много по-удобни за качване и слизане, защото седалките са доста по-високо разположени. В тях, както се казва влизаш а не падаш от високо на асфалта. Сегашната ми хонда е адски неудобна в това отношение за разлика от Фабията и Фаворита преди нея.
                П.П.П. Хонда Сивик от 2003-4та година с две врати е доста близо до търсеното мпс. Хонда ХРВ е също с голяма врата при двувратите модели.
                Последно редактирано от коко келеша; 09-07-19, 16:05.
                Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                Из "Златния телец"

                Коментар


                • #23
                  От: Автомобил за лице с ТЕЛК - търси се подходящ, марка/модел.

                  Точно. Вместо екзотична двувратка, нещо нормално за по-скромни пари, да има от бюджета и за преправяне на вратата.
                  Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                  Коментар


                  • #24
                    От: Автомобил за лице с ТЕЛК - търси се подходящ, марка/модел.

                    Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                    Точно. Вместо екзотична двувратка, нещо нормално за по-скромни пари, да има от бюджета и за преправяне на вратата.
                    Не разбирам къде е екзотиката на Кията.
                    80% от такситата с голямото село са кия или хуйдай.

                    Защо ли?

                    Коментар


                    • #25
                      От: Автомобил за лице с ТЕЛК - търси се подходящ, марка/модел.

                      Моите 5 стотинки - Honda HR-V 1ва генерация - вратите са доста големи, има модели с автомат. Минуса е че почти всички горят масло и не се знае в какво състояние ще е автомата.
                      По-високата кола наистина е по-удобна за качване/слизане.
                      Още ми е прясно как като минах от Grand Cherokee-то на Golf-a се пльосвах в седалката при качване и как излизах издърпвайки се на дръжката на тававна.

                      п.п.
                      Пробване му е цаката. Трябва да се пообиколят автокъщите, няма как.
                      Последно редактирано от mokanina; 09-07-19, 16:18.
                      РенеГАД
                      VW Golf V Variant 1.9 TDI
                      Honda HR-V 1.6i 4WD
                      "Of all the things I've lost I miss my mind the most."

                      Коментар


                      • #26
                        От: Автомобил за лице с ТЕЛК - търси се подходящ, марка/модел.

                        Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                        Не разбирам къде е екзотиката на Кията.
                        80% от такситата с голямото село са кия или хуйдай.

                        Защо ли?
                        Що не си отговориш сам на въпроса? Айде стига фенщина - да си купи камион щото е Кия. Тогава да лобирам за Чероки, защото в стоков вид отговаря на всички изисквания? Шофьорската му врата е колкото тази на двувратата Кия.
                        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                        Из "Златния телец"

                        Коментар


                        • #27
                          От: Автомобил за лице с ТЕЛК - търси се подходящ, марка/модел.

                          Първоначално публикуван от mokanina Преглед на мнение
                          п.п.
                          Пробване му е цаката. Трябва да се пообиколят автокъщите, няма как.
                          Така е, ама колегата да сподели за кое място в мамковината иде реч.
                          Не ми е проблем да го разходя до набелязани автомобили в ПерниСофия.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Автомобил за лице с ТЕЛК - търси се подходящ, марка/модел.

                            Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                            Не разбирам къде е екзотиката на Кията.
                            80% от такситата с голямото село са кия или хуйдай.

                            Защо ли?
                            По принцип го казвам не конкретно.
                            А и все пак тоя модел с автомат, не е баш много често срещан. Нищо против марката, просто обичам техниката да е добре позната, с известни плюсове и минуси.
                            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                            Коментар


                            • #29
                              От: Автомобил за лице с ТЕЛК - търси се подходящ, марка/модел.

                              Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                              , просто обичам техниката да е добре позната, с известни плюсове и минуси.
                              Един вид Жигули, Масквич, МАЗ И КРАЗ?

                              Коментар


                              • #30
                                От: Автомобил за лице с ТЕЛК - търси се подходящ, марка/модел.

                                Минивановете като Опел Мерива и Рено Сценик също предлагат повече място и по-високо ниво на седалките. Както каза Пенчо, може да се направи една опознавателна обиколка из Горубляне или Дупница с пробване на различни марки и модели. Видях, че има комплекти от панти ала Ламбо болт-он, за доста марки и модели, та може да се включи и приблизителен списък с тях за евентуалните огледи и замервания.

                                Ако някой може да посочи тунинг-ателие, където биха могли да дадат консултация, също ще е от полза.
                                Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                                Из "Златния телец"

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X