Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Парче закален метал на магнит при смяна на масло на преден диф WJ 2.7

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Парче закален метал на магнит при смяна на масло на преден диф WJ 2.7

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_20190706-192707_Facebook.jpg
Прегледи:1
Размер:126.8 КБ
ID:6158704

    Отварям си вчера дифовете и какво да видя на магнита....ааа



    От дифа няма шумове... уж си бачка както трябва...

    Пиньон корона сателити изглеждат мн добре-шах

    Някой по разбиращ от дана дифове ако може да сподели мнение.

    Благодаря

  • #2
    От: Парче закален метал на магнит при смяна на масло на преден диф WJ 2.7

    Drive или Track e?
    Над сателитите, между тях и корпуса на касетата има едни "шайби", леко конусни, нещо като лагер за тях. Ако всичко друго видимо изглежда наред - това е. Не е някаква драма, защото се отчупва периферията и по голямата част си остава на мястото, но трябва да се оправи. Тук в Бг няма да ги намериш, вариантът е поръчка на ремонтен комплект, но той не се води за нашите джипки.
    WG Limited 2.7 CRD 02
    WG Overland 2.7 CRD 04/05

    Коментар


    • #3
      От: Парче закален метал на магнит при смяна на масло на преден диф WJ 2.7

      Колко закалено е?
      На мен ми прилича на парче от шплент.
      Ако е така-другата половина би трябвало да си е на мястото, и да продължава да си върши работата.
      Не знам къде в тези мостове се слагат шплентове, и дали изобщо вътре има такива, но много силно ми прилича на такова.
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • #4
        От: Парче закален метал на магнит при смяна на масло на преден диф WJ 2.7

        И на мен ми заприлича на шплент, но такъв диференциал никога не съм отварял и не знам дали въобще има шплентове вътре.Като цяло колкото по-нов е автомобила, толкова по-малка е вероятността да се срещат шплентове по него.

        Коментар


        • #5
          От: Парче закален метал на магнит при смяна на масло на преден диф WJ 2.7

          Прилича също и на ламел от сепаратор на конусен ролков лагер.
          Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

          Коментар


          • #6
            От: Парче закален метал на магнит при смяна на масло на преден диф WJ 2.7

            Да не е "отмъщението на продавача"?Иначе не е толкова страшно ,ако знаеш кви "железца"съм.вадил от картери на мотори с верига и най-вероятно изпуснати през ангренажа и не хванати с магнит.
            Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

            Коментар


            • #7
              От: Парче закален метал на магнит при смяна на масло на преден диф WJ 2.7

              Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
              Колко закалено е?
              На мен ми прилича на парче от шплент.
              Ако е така-другата половина би трябвало да си е на мястото, и да продължава да си върши работата.
              Не знам къде в тези мостове се слагат шплентове, и дали изобщо вътре има такива, но много силно ми прилича на такова.
              Много е твърдо ...С 2 пръста го сгъ2ам 1-2 мм....

              Коментар


              • #8
                От: Парче закален метал на магнит при смяна на масло на преден диф WJ 2.7

                Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                Да не е "отмъщението на продавача"?Иначе не е толкова страшно ,ако знаеш кви "железца"съм.вадил от картери на мотори с верига и най-вероятно изпуснати през ангренажа и не хванати с магнит.
                Имам хо над 30 000 км....така че отпада варианта..2ро обслужване му правя аз

                Коментар


                • #9
                  От: Парче закален метал на магнит при смяна на масло на преден диф WJ 2.7

                  Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
                  И на мен ми заприлича на шплент, но такъв диференциал никога не съм отварял и не знам дали въобще има шплентове вътре.Като цяло колкото по-нов е автомобила, толкова по-малка е вероятността да се срещат шплентове по него.
                  И аз си го помислих....формата е странна за да е такъв ми се струва

                  Коментар


                  • #10
                    От: Парче закален метал на магнит при смяна на масло на преден диф WJ 2.7

                    Първоначално публикуван от Евгени Евтимов Преглед на мнение
                    Drive или Track e?
                    Над сателитите, между тях и корпуса на касетата има едни "шайби", леко конусни, нещо като лагер за тях. Ако всичко друго видимо изглежда наред - това е. Не е някаква драма, защото се отчупва периферията и по голямата част си остава на мястото, но трябва да се оправи. Тук в Бг няма да ги намериш, вариантът е поръчка на ремонтен комплект, но той не се води за нашите джипки.
                    Quadra drive е..До какво може да доведе това колега..?опасно ли е?

                    Коментар


                    • #11
                      От: Парче закален метал на магнит при смяна на масло на преден диф WJ 2.7

                      Както писах, "шайбата" е конусна и се къса парче от периферията точно като шплент. Като я захапят зъбите могат да я доведат до показаната форма.
                      Ако се счупи изцяло и изпадне на магнита, сателитът ще получи повече хлабина на мястото си. Доста е трудно при нормална експлоатация да счупиш планети и сателити, но не е невъзможно. Неприятното е, че трябва да разглобиш касетата за да стигнеш до изваждане на сателита. Отделно е нужно да си се снабдил с въпросната шайба.
                      Никъде не ги дават като резервна част. Поръчвал съм на късмет от ebay нещо, което по снимка прилачаше на това което търсех, но улучих. Даваха ги за някакъв форд и додж. Цената беше около 20$ там и 100лв. до тук.
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20161012_141616.jpg
Прегледи:1
Размер:195.1 КБ
ID:5817255
                      WG Limited 2.7 CRD 02
                      WG Overland 2.7 CRD 04/05

                      Коментар


                      • #12
                        От: Парче закален метал на магнит при смяна на масло на преден диф WJ 2.7

                        Евгени Евтимов,благодаря за инфото.Жив и Здрав да си!!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Парче закален метал на магнит при смяна на масло на преден диф WJ 2.7

                          И на мен ми прилича повече на парче шплент.
                          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                          Коментар


                          • #14
                            От: Парче закален метал на магнит при смяна на масло на преден диф WJ 2.7

                            Първоначално публикуван от lu4istiq Преглед на мнение
                            и какво да видя на магнита....ааа
                            .........и къде там магнит?
                            0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                            Коментар


                            • #15
                              От: Парче закален метал на магнит при смяна на масло на преден диф WJ 2.7

                              Аз залагам на сепаратор, нещо закалено не може да се сгъне с два пръста.
                              0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X