Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ с повдигане на фронтера

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Помощ с повдигане на фронтера

    Здравейте колеги знам че има доста теми за това но нещо се убарках тотално някой по компетентен да помогне натягам торсиона отпред и криви гумите горния край направо влиза в калниците промня ъгъла виждам в някакви чужди форуми за някакви като фланци на горния носач нещо от сорта не съм на ясно... кажете нещо преправя ли се или с реглаж може да се изправи Натиснете снимката за да я уголемите

Име:66370493_2405128156377859_4012930687890882560_n.jpg
Прегледи:1
Размер:180.5 КБ
ID:6158701Натиснете снимката за да я уголемите

Име:66476967_1105119629679570_5219949620578222080_n.jpg
Прегледи:1
Размер:200.1 КБ
ID:6158702

    Искам да го натегна горе долу на половината не до край но дори малко да я повдигна с крика и веднага променя ъгъла дайте мнения ако трябва с някакви фланци нещо искам да изравня задницата и предницата Натиснете снимката за да я уголемите

Име:61626835_1066540863535334_2772521859105685504_n.jpg
Прегледи:1
Размер:68.5 КБ
ID:6158703

  • #2
    От: Помощ с повдигане на фронтера

    понеже озад луфта ми е 19 см между гумата и калника отпред 12.5 искам примерно още ооколо 2 3 см да обера с торсиона и ако направя боди лифт примерно от средат напред да са примерно 5 см подложките озад 2 в средата прикмерно 3 3.5 катко дойде да изравня купето да стой право или не е добра идея някой който е на ясно да каже съгласен съм и ако някой му се занимава срещу заплащане да я откарам да я направи

    Коментар


    • #3
      От: Помощ с повдигане на фронтера

      Колега оправи малко правописа....
      Който търси , намира !
      Човекът е човек, когато е на път !

      Коментар


      • #4
        От: Помощ с повдигане на фронтера

        Наклона може да се оправи с реглажни пластини. Подложките трябва да са еднакви. За боди лифт ще трябва да си поиграеш и със спирачните маркучета и маркучите на радиаторите. Зависи колко вдигаш, но може скоростния лост да почне да опира в ламарината. Перката на радиатора вече няма да е в средата, та ще трябва да преработиш за електрическа. Обаче пък оригиналната шайба е на същия ремък с алтернатора и вакуум помпата. Вероятно ще изпокъсаш половината болтове, та се приготви с нови. Ако не си правил подобно нещо, по добре иди при някой, дето знае с какво се захваща
        Последно редактирано от kuzdov; 08-07-19, 23:18.
        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
        Неизвестен мъдрец

        Коментар


        • #5
          От: Помощ с повдигане на фронтера

          Тези реглажни пластини правят ли се или се купуват от някъде

          Коментар


          • #6
            От: Помощ с повдигане на фронтера

            Най-обикновени пластини с различна дебелина с изрязани отвори за болтовете. Би трябвало да ги има всеки реглажаджия
            "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
            Неизвестен мъдрец

            Коментар


            • #7
              От: Помощ с повдигане на фронтера

              Колега, аз нищо не разбрах от написаното, но интуицията ми подсказва, че когато натягаш торсионите ти се променя напречния наклон на търкалетата.Това няма защо да те плаши, просто това окачване така работи.Ако решиш да я дигаш само от торсионите после иди да ти регулират предницата, с подлагането на пластини зад носачите гарантирано няма да се справиш.

              Коментар


              • #8
                От: Помощ с повдигане на фронтера

                Зависи колко вдига. Старата Фронтера беше с ресори и правени обици отзад. Не помня точно колко бяха, ама примерно 5 сантима по-дълги от оригиналните. Отпред я натегнах докато изравни и беше се разкрачила доста. Подложиха пластини и си дойде в норми. Като цяло повдигането беше 2-3 сантиметра, нищо кой знае какво.
                "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                Неизвестен мъдрец

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X