Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мусала

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мусала

    Здравейте, никога не съм се качвал на Мусала и съм решил да поправя този пропуск.
    Някой качвал ли се е скоро и какъв маршута.?
    Четох Боровец, кабинков лифт и след това пеша.
    В кой хотел ще ми е най- удобно да отседна на Боровец?
    Кога тръгва лифта и има ли много хора и чакане?
    "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

  • #2
    От: Мусала

    На новата хижа Мусала още не съм ходил, може да хубаво.
    За изкачването чети тук.
    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

    Коментар


    • #3
      От: Мусала

      Качваш се с кабинковият лифт. От последната му спирка имаш два варианта към Мусала.
      1. По билото ( ще те пече през цялото време)
      2. Долу по царският път.

      Аз лично предпочитам по билото.

      Ако ходиш нормално и не се размотаваш може да направиш изкачването в рамките на деня ( плюс лифта)
      Опашка за лифта може да има голяма може и да минеш бързо. Зависи дали през седмицата или уикнда ще ходиш и колко хора са решили да го качват.

      Разписание на лифта
      https://www.borovets-bg.com/page/info/pisti-i-liftove/lifts


      Вземи си слънцезащитен крем и шапка. Ако уцелиш слънчево и топло време ще изгориш горе

      Това е гледка към билото.

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_6037.JPG
Прегледи:1
Размер:325.4 КБ
ID:5817411


      връх Алеко, който можеш да подсечеш.

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_6095.JPG
Прегледи:1
Размер:527.6 КБ
ID:5817412

      част от терена по билото.

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_6051.JPG
Прегледи:1
Размер:368.5 КБ
ID:5817413


      С червено е по билото
      С розово долу

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Untitled.jpg
Прегледи:1
Размер:593.0 КБ
ID:5817414

      Коментар


      • #4
        От: Мусала

        Последно се качвахме миналото лято.

        Тръгване от София с колата 7 - 7 и нещо ч. В 8,30 бяхме с билети на кабинката. До горе са 30-40 минути, после по пътеката към Мусала, за 2,5 до 3 часа бяхме горе. Починахме, хапнахме, малко снимки, печата в книжката и обратно.
        Примерно в 15,40ч чакахме на кабинката за надолу.
        Група: щерката на 9г, четирима възрастни пишман туристи и още две по-големи деца.

        Цялата разходка от долната станция на лифта, плюс разходки, почивки и обратно до началото на лифта, макс. 8 часа.

        Успех!

        Коментар


        • #5
          От: Мусала

          В събота бях там.
          Лифта е 15 лв. общо за двете посоки. Паркинга и на двете места, на които проверих беше 10лв. без значение от престоя.
          От крайната станция на лифта, до върха е около 3 часа нормално ходене. В добрите ми години съм го правил за три часа в двете посоки.
          Повечето ходене е по равно и леки наклони. След хижа Мусала има едно по-стръмно изкачаване. И след Леденото езеро е самото атакуване на върха, което е пак по-тегаво.
          Всеки може да се качи.
          Последен час за качване от Ястребец е 18:00.
          Тоест ако искаш да се качиш е хубаво да си на горната станция най-късно в 11:00 ч.
          Иначе в момента в сайтовете за ваучери можеш да си намериш нощувка в Боровец със закуска, че и с вечеря, за около 40 кинта. В хотел.
          За новата хижа Мусала. Не изглежда довършена, но от сега е ударено на печалбарство - 2 лева кебапче, три лева леща, 4 лева бира. В такава прогресия вървят нещата Хората масово отсвирват и си носят. В момента възстановяват и старата, горяла хижа.
          Човек е ~70% вода. Ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

          Коментар


          • #6
            От: Мусала

            Препоръчайте някой добър хотел в близост до лифта?
            Някъде срещнах, че лифта не работи в понеделник и вторник, вярно ли е?
            Последно редактирано от kra_kra; 16-07-19, 13:56.
            "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

            Коментар


            • #7
              От: Мусала

              По това време на годината хотели бол.Бил съм в тези отдясно под лифта /отивайки към него/и бяха доста добри и спретнати,то повече не ти и трябва.Горе е нещо незабравимо,въпреки че и там стана панаир.Колкото и пъти да се качвам ,всеки път съм като гръмнат от гледки там ,нищо че си е едно и също.Така е в планините..,красота!
              Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

              Коментар


              • #8
                От: Мусала

                Първоначално публикуван от kra_kra Преглед на мнение
                Някъде срещнах, че лифта не работи в понеделник и вторник, вярно ли е?
                Да така е , понеделник и вторник почиват.

                https://www.borovets-bg.com/news/rab...n-lyato-2019-1
                Който търси , намира !
                Човекът е човек, когато е на път !

                Коментар


                • #9
                  От: Мусала

                  Върха е покорен. Много красиво място и незабравими гледки.
                  Много хора, оживено, губи се част от емоцията.
                  Пътеките са маркирани и утъпкани, приятно е за ходене.
                  Боровец ми се стори много занемарен, празни рушащи се сгради, не окосено между сградите, малко неприятно.
                  Зимата може да е по подредено, незнам.
                  "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X