Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мек педал на съединителя

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мек педал на съединителя

    Проблема се състои в това, че педала на съединителя постепенно омеква, вече се натиска с усилие сравнимо с това на педала за газта.Съединителя е на около 2000 км,вилката също е нова, работния цилиндър и маркучето са нови, горната помпа е в изправност, спирачната течност е сменена.Съмненията ми падат върху въпросния демпфер.В тръбопровода за работния цилиндър има отвор, който подава спирачна течност към него, след смяната е обезвъздушен и демпфера и работния цилиндър.От демпфера тръгва една тръба,която не успях да проследя къде точно отива.Въпроса ми е за какво се бори въпросния демпфер и какъв му е принципа на работа, за да мога с чиста съвест да го изолирам.Карал съм същия модел с директен тръбопровод от горната помпа до работния цилиндър и съединителя се държи неразличимо от моя, то няма и как да е иначе при положение, че всичко останало е еднакво.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:e5f2ac999ba9eb1503016e752458c82f-972x520.gif
Прегледи:1
Размер:36.7 КБ
ID:6158688

  • #2
    От: Мек педал на съединителя

    В някаква генерална грешка си според мен, ама не познавам въобще устройството на въпросната машина и по тая схема ми е невъзможно да разбера кое къде отива. DAMPER не е демпфер или каквото и да е близко по смисъл. Damper се ползва най-често в смисъл на мембрана, мембранна помпа, изравнител и подобни. Damper са също разни тампони, виброгасители. Клапата в комина на котела за отопление също е damper.
    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

    Коментар


    • #3
      От: Мек педал на съединителя

      Наистина ми се струва, че съм в генерална грешка.Сега като се замислих на свежа глава логиката е следната горна помпа - тръбопровод - демпфер - тръбопровод - работен цилиндър.Явно съм приел на доверие това, че металната тръбичка от помпата на съединителя се завива директно в маркуча на работния цилиндър.Иначе това си е точно хидравличен демпфер и е точно с мембрана, но за какво са го добавили в толкова елементарна и работеща схема идея си нямам.Защо са го турили чак до кантара на задния мост също.На негов близък роднина си е сложен в двигателния отсек http://www.infamousnissan.com/forum/...ad.php?t=25801

      Коментар


      • #4
        От: Мек педал на съединителя

        Ако съединителят работи - хич не се впрягай.

        Иначе damper си е точно демпфер - в българския думата е влязла явно от немски.

        Коментар


        • #5
          От: Мек педал на съединителя

          Работи но имам навика преди да включа на задна, да включа на някоя скорост, която е синхронизирана и при мен не хърка.Когато го кара друг си включва задната директно и понякога има едно леко прихъркване, което едно че ме дразни, друго че пълни кутията със стружки.Явно мембраната се е сгъбясала и налягането към работния цилиндър не е постоянно, оттам и лекото увличане на съединителя.Абе решено е този механизъм ще напуска кораба, пък после ще споделя впечатления.

          Коментар


          • #6
            От: Мек педал на съединителя

            Демпфер е
            Най-често при неплавна работа го отнася той
            Като го елиминираш искаш нещо друго да се товари ли
            Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

            Коментар


            • #7
              От: Мек педал на съединителя

              Нищо не се товари в случая. Най-много да има повече вибрации на педала ако го махне.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #8
                От: Мек педал на съединителя

                Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
                Демпфер е
                Най-често при неплавна работа го отнася той
                Като го елиминираш искаш нещо друго да се товари ли
                Никак не ме влече идеята след пълното отпускане на педала още няколко секунди да съм в положение полусъединител.Не знам без демпфера колко ще се натовари и без друго здравата кутия, но ако го оставя определено скоро пак ще се видим със съединителя.

                Коментар


                • #9
                  От: Мек педал на съединителя

                  Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
                  Проблема се състои в това, че педала на съединителя постепенно омеква, вече се натиска с усилие сравнимо с това на педала за газта.Съединителя е на около 2000 км,вилката също е нова, работния цилиндър и маркучето са нови, горната помпа е в изправност, спирачната течност е сменена.Съмненията ми падат върху въпросния демпфер.
                  По скоро има промяна в характеристиката на притискателния диск. За проверка на "отделянето" може да подложите 4-5мм под тласкача в изпълнителния цилиндър и пак да проверите със "задната".
                  В тези хидравлични "буфери" не съм виждал да има мембрани (при обезвъздушаването са си проходни),а за избягване предаването на обратната вибрация от аксиалния лагер към педала на съединителя е достатъчно да има "снадка "от спирачен маркуч (гумената част обира пулсациите доста добре).

                  Коментар


                  • #10
                    От: Мек педал на съединителя

                    В конкретния има, линк съм пуснал по-нагоре към мястото където му намерих снимка разглобен,но в момента пише, че форума е спрян за поддръжка.Гумата на снимката се вижда,че е порядъчно разядена.Има го само при някои модели, при триврат никога не съм го виждал.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X