Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Атв без книжка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Атв без книжка

    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
    Колко отдавна?
    Има ловен раздел , питай там
    Иначе специално в Средна гора втора година надзирателите със сЕ милицията всеки излет са на пусията с дрегера . Равнис! Мирно! Оръжието за преглед ! С`я надуй !....

    ... на много хора им се струваше майтап тая работа . После нема накъде - свикнАха .
    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

    Коментар


    • #32
      От: Атв без книжка

      Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
      ... надзирателите със сЕ милицията ... са на ... Равнис! Мирно! Оръжието за преглед ! С`я надуй !....

      ... на много хора им се струваше майтап тая работа . После нема накъде - свикнАха .
      Ей тъй ще се оправи таз държава

      Горе дет са точките, трябва да е "...на всеки километър..."

      Коментар


      • #33
        От: Атв без книжка

        Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
        Има ловен раздел , питай там
        Иначе специално в Средна гора втора година надзирателите със сЕ милицията всеки излет са на пусията с дрегера . Равнис! Мирно! Оръжието за преглед ! С`я надуй !....

        ... на много хора им се струваше майтап тая работа . После нема накъде - свикнАха .
        Похвално.

        Даже и да е малко едро ситото (иначе няма как да си обясня нещата които АЗ съм виждал, както и новините за злополуки по медиите), има движение в правилната посока.

        Предполагам, че контролират само официалните ловни излети.

        Коментар


        • #34
          От: Атв без книжка

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          Колко отдавна?
          Преди половин година, защото тогава е приключил сезона.

          Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
          ...от 01.10 обикновено до 15.01 на следващата година .. .
          Карах нова година в едно село на 40 километра от града и се нагледах на движещи се в тъмното без фарове високопроходими машини, някои с ремаркета и вързани кучета вътре. Обикновено вечер след залез се прибираха по този начин, вероятно да не смущават хората по пътя.

          Коментар


          • #35
            От: Атв без книжка

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            ...Предполагам, че контролират само официалните ловни излети.
            Не е тука мястото , ама ... каиша се затяга доста напоследък . Не питай откъде знам .

            Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
            ...Карах нова година в едно село на 40 километра от града и се нагледах на движещи се в тъмното без фарове високопроходими машини, някои с ремаркета и вързани кучета вътре. Обикновено вечер след залез се прибираха по този начин, вероятно да не смущават хората по пътя....
            Не знам за коя година говориш , но ако става въпрос наистина за последната нова година : споко ! Дет се вика : " сега у нашто село, утре и при вас "
            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

            Коментар


            • #36
              От: Атв без книжка

              Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
              ...

              Не знам за коя година говориш , но ако става въпрос наистина за последната нова година : споко ! Дет се вика : " сега у нашто село, утре и при вас "
              Точно последната.
              Селото е Каран Върбовка, красиво и диво е, а ние решихме да спестим на нашия пес, пък и на себе си, новогодишните градски пукотевици. Е, натресохме се на други.

              Коментар


              • #37
                От: Атв без книжка

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                Колко отдавна?
                Има няма едни 20 години . Нещо нормално е вече преди излета да цъфне КОСаджията с още един - двама да проверят както оръжието и документите на ловците така и документите на МПСтата . Отдавна мина времето когато горе още по пусиите се надялваха като казаци . Сега в дружинката повече от половината са млади момчета които и после не мога да ги накарам една бира да изпият . Най старите сме около моите години 50 и сме въвели някакви правила които се спазват желязно . Естествено някъде има и отклонения но спазват ли се елементарните правила за безопасност да стане злоополука е много малко вероятно .
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • #38
                  От: Атв без книжка

                  На 14 години не можеш да имаш кавато и да е шофьорска книжка и ако караш в гората сам си носиш отговорностите, но моят съвет е да използваш максимално предпазна екипировка както някои колеги много правилно споделиха когато караш АТВ. От собствен опит мога да споделя, че съм имал не много тежки падания и по черен път и на съвсем равен асфалт с много ниска скорост и последствията не се много приятни.
                  Ако те хванат когато си извън гората и се движиш по улиците за да се прибереш до вкъщи (не вярвам да буташ АТВто незапалено до двора си) си в нарушение на поне два закона и по няколко параграфа, защото дори и улиците в населените места се причисляват към пътищата, а там е забранено да се кара нерегистрирано Пътно Превозно Средство ППС. Но понеже си само на 14 ще извикат родителите ти и там ти си знаеш какво предстои.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Атв без книжка

                    https://nova.bg/news/view/2019/08/21...E%D0%B2%D0%BE/
                    When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

                    Коментар


                    • #40
                      От: Атв без книжка

                      Жалко за момчето,ама ми се струва,че контролния орган се позовава на ЗДвП, а нещастието се е случило извън пътната мрежа.
                      0884 987 137
                      В българския език НЯМА дума, която в множествено число да завършва с "Й"

                      Коментар


                      • #41
                        От: Атв без книжка

                        Първоначално публикуван от zemooo99 Преглед на мнение
                        Жалко за момчето,ама ми се струва,че контролния орган се позовава на ЗДвП, а нещастието се е случило извън пътната мрежа.
                        Аз да напомня: ЗДвП важи с всичките си членове и алинейки извън пътната мрежа.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Атв без книжка

                          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                          Аз да напомня: ЗДвП важи с всичките си членове и алинейки извън пътната мрежа.
                          Не съвсем . Преди няколко години един отворко се натресе на вилиците на мотокара в двора на завода . Кат казаха че поради факта че той не е част от републиканската пътна мрежа те и съответно ЗДП нямат юрисдикция там . Правилата и реда за движение го определя собственика или упълномощен от него лице .
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • #43
                            От: Атв без книжка

                            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                            Аз да напомня: ЗДвП важи с всичките си членове и алинейки извън пътната мрежа.
                            Цъ!

                            Чл. 1. (1) Този закон урежда правилата за движение по пътищата, отворени за обществено ползване, ...
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • #44
                              От: Атв без книжка

                              Наистина жалко за момчето, ама аз да попитам независимо кой закон гледат, какво да направим тези на който се отказва регистрация на АТВ-тата. Защото органа на реда казва, че трябва да бъде регистрирано ( не коментирам възрастта на момчето, че няма право да го кара ), а реално отказват подобни регистрации на по-голямата част от подобни машини?

                              Коментар


                              • #45
                                От: Атв без книжка

                                Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                                Не съвсем . Преди няколко години един отворко се натресе на вилиците на мотокара в двора на завода . Кат казаха че поради факта че той не е част от републиканската пътна мрежа те и съответно ЗДП нямат юрисдикция там . Правилата и реда за движение го определя собственика или упълномощен от него лице .
                                Дворът на завода е частен път. Има си текстове в ЗДвП и за това.

                                Накратко - правилата пак важат, освен ако заводът не е определил други (и много заводи определят). Но с налагането на тия правила се занимава заводът, а не КАТ.

                                Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                                Цъ!
                                Цъ ама виж определението за път отворен за обществено ползване.

                                ВСИЧКО, по което се движат ППС, и което не е определено изрично като частен път, е път отворен за обществено ползване.

                                Първоначално публикуван от Asen_77 Преглед на мнение
                                Наистина жалко за момчето, ама аз да попитам независимо кой закон гледат, какво да направим тези на който се отказва регистрация на АТВ-тата.
                                Ами, например, да спазвате реда и изискванията за регистрация - или да развиете нужната обществена или политическа дейност, за да се промени редът и изискванията.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X