Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Атв без книжка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Атв без книжка

    Баси нелапата ситуация!
    Случки всякакви.
    Това като трупът на водолаз с екипировката на намерен насред планината след потушаването на голям горски пожар...


    Враг усраине

    Коментар


    • #17
      От: Атв без книжка

      Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
      Баси нелапата ситуация!
      Случки всякакви.
      Това като трупът на водолаз с екипировката на намерен насред планината след потушаването на голям горски пожар...
      Сега малко от малко нещата се нормализираха . Баш в бума на АТВтата преди десетина години колко пъти някой хлапак е прецепвал напряко събота или неделя през някоя от пусиите . Добре че сме се с повечко опит в лова иначе някой нервак като нищо ще му опере 2 цеви
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • #18
        От: Атв без книжка

        Мен пък ме провериха миналата седмица в трънския балкан насред чукарите с джипа... не беше кат а граничните ама то все тая... хората си искаха всичко без винетка.
        0-

        Коментар


        • #19
          От: Атв без книжка

          Граничните полицаи са си полицаи с всичките им произтичащи от това права и задължения .
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • #20
            От: Атв без книжка

            То по принцип книжката не кара колата, но е правилно всеки да има някакво обучение, колкото и "мижаво" да е то. Пък мо же и да си на 10 години. Колко виртуози музиканти има на тези години, ноо товае изключение което потвърждава правилото. Не случайно холндците които дълбоко уважавам са въвели израза "добрата морска практика" там е заровено кучето: Прави каквото трябва пък да става каквото ще. Не си ли оборудван с каска, протектори, не знаеш ли възможностите на машината и как да я управляваш резултатите са като на бившото транспортно министърче - гибел на синът му от простотия и самонадеяност/ даго прости Господ детенцето/. Не случайно големият Ники Лауда казваше: Побеждава се с главата, не с краката.....

            Коментар


            • #21
              От: Атв без книжка

              С ловците е опасно, защото и регламентацията е калпава-няма как да знам дали в някоя зона ще има лов, та да я избягвам, независимо дали съм пеша или с МПС. И до сега няма интерактивна карта, на която да се отбелязва в конкретния ден къде ще има лов. А не е толкова трудно технически да се направи.
              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

              Коментар


              • #22
                От: Атв без книжка

                Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                С ловците е опасно, защото и регламентацията е калпава-няма как да знам дали в някоя зона ще има лов, та да я избягвам, независимо дали съм пеша или с МПС. И до сега няма интерактивна карта, на която да се отбелязва в конкретния ден къде ще има лов. А не е толкова трудно технически да се направи.
                Не е толкова проблемно защото груповия лов на дива свиня е разрешен от 01.10 обикновено до 15.01 на следващата година само събота и неделя . По някога дават удължение с някоя седмица заради избори или нещо такова . Това време вече е почти извън сезона за каране на мотор/АТВ . Пилищарския е от 15 август ама той сам по себе си е по полето щото там е храната след жътвата и пилците са там .
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • #23
                  От: Атв без книжка

                  Аз бракониерите ги срещам целогодишно в горите.

                  Дружинките тръгнали за прасе в официалния сезон са опасни най-вече с това че са кьоркютук пияни - и са опасни не толкова с оръжието, колкото с колите си.

                  Иначе, ТЕОРЕТИЧНО, има регламентиран начин да се обозначава зоната на лов. Някои от табелките вече ги чувствам като стари приятели.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Атв без книжка

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    Дружинките тръгнали за прасе в официалния сезон са опасни най-вече с това че са кьоркютук пияни - и са опасни не толкова с оръжието, колкото с колите си.
                    Това при нас няма как да стане . Веселата част започва като приключи лова и всеки си остави оръжието вкъщи .
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • #25
                      От: Атв без книжка

                      Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                      ...Добре че сме се с повечко опит в лова иначе някой нервак като нищо ще му опере 2 цеви
                      Малко офтопик, истинска случка от Тюрингия. Насред гората малък курорт и в него почивна ...ъъъ..."станция" на Луфтвафе.(Къркали сме в пилотския бар там). Колеги на почиващите имаха табиет да минават ниско над хотела, за да ги поздравявали един вид. Докато един ден в търбуха на поредния приземил се изтребител техниците не намерили дупка калибър .30 оставена от изпуснал нервите си местен авджия. Как е уцелил дявол знае, вероятно случайно. Скандал(тихичък), щото едно наистина намирисва на тероризъм ама друго въпросният изтребител е нямал никаква работа на него място и височина, където е получил дупката
                      And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Атв без книжка

                        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                        Това при нас няма как да стане . Веселата част започва като приключи лова и всеки си остави оръжието вкъщи .
                        Това донякъде обяснява защо през ловния сезон жертви дават И прасетата.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Атв без книжка

                          Да не вкарваме темата в за и против ловците, но проблема с алкохола и по конкретно с голямото количество алкохол да се сгреят по време на зимния свински лов всяка година взема и по някоя жертва различна от дивеч.
                          Сблъсквал съм се с много агресивни и повярвали в правотата на своята кауза ловджии, че са си платили, за да отстрелват в даден район и всичко живо освен тях им пречи, насочвали са оръжие /радвам се, че не съм разбрал дали е заредено срещу нас/.
                          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                          Коментар


                          • #28
                            От: Атв без книжка

                            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                            ...Дружинките тръгнали за прасе в официалния сезон са опасни най-вече с това че са кьоркютук пияни ...
                            Отдавна мина това време . Поосведоми се малко
                            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Атв без книжка

                              Колко отдавна?

                              Коментар


                              • #30
                                От: Атв без книжка

                                Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                                Отдавна мина това време . Поосведоми се малко
                                Лошото е, че у наше село още си е така, по Шуменския край също ми се е случвало да се натъкна на пияна дружинка, а случая с насочената пушка е от Габровския балкан.
                                Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                                "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X