Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Да фрезовам или да напръскам с раундъп ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Да фрезовам или да напръскам с раундъп ?

    Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
    Това защо адаш?
    Ако питаш за селитрата -не знам,но от две агроаптеки ми го казаха и почва да действа на третия ден .

    Коментар


    • #17
      От: Да фрезовам или да напръскам с раундъп ?

      Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
      Препарата се нарича 2,4Д(две-четири де), и другите подобни нему, всеки един земеделец може да ти отсипе половин литър
      Да, това е добро, но в наше село се ползва на гранули (в комбинация с подхранващи поляната вещества), а течното е само за индивидуални бурени. Води се вредно, не трябва да се вдишват парите, да избягваш да не попадне по кожата, трябва да се пазят домашните любимции и т.н.

      Първоначално публикуван от Mortos Преглед на мнение
      Само се чудя като ги уморя с раундъпа има ли смисъл да фрезовам
      Може и само да добавящ още семена трева там където е нужно. Но ако започнеш от нулата, ще си насадиш каквато трева искаш, ще е само един вид и ще изглежда по-равно, иначе расте на туфи и трябва да косиш по-често за да е красиво. Въпрос на вкус.

      Ако прекопаеш мястото, старите растения стават тор, освен това ще се разроха почвата и тревата ще расте по-добре. Бодилите нали тази година не са хвърлили семена още? Каквото е падало миналата година вероятно повечето поне са изфирясали. На тазгодишните може да им кръцнеш главите, ако няма да ги обработваш веднага.

      Първоначално публикуван от Николай Кесов Преглед на мнение
      Ако питаш за селитрата - не знам,но от две агроаптеки ми го казаха и почва да действа на третия ден .
      Азотен тор? Поне за ливадите се прави такава комбинация от премахване на плевели и едновременно подхранване на тревата.

      Коментар


      • #18
        От: Да фрезовам или да напръскам с раундъп ?

        Първоначално публикуван от Николай Кесов Преглед на мнение
        Ако питаш за селитрата -не знам,но от две агроаптеки ми го казаха и почва да действа на третия ден .
        Ако се удвои дозата на селитрата ще започне да "действа" още по-бързо. Проблемът е, че крайният резултат всъщност ще е отрицателен. Амониевият нитрат "изгаря" надземната маса, до която се докосне, но не и корените, така че за едногодишните - да, вероятно ще изсъхнат, но за многогодишните по-скоро ще попречи на глифозата да си свърши работата.
        За наистина по-добро действие на глифозата се добавя 1-2% амониев сулфат, а не нитрат.

        Коментар


        • #19
          От: Да фрезовам или да напръскам с раундъп ?

          Първоначално публикуван от Mortos Преглед на мнение
          тъй като като в обърната земя отдолу пак може да има семена от магарешкия бодил, които да изкарам на повърхостта и на пролет с новия райграс да поникне и новия бодил ?
          Косенето отрязва бодилите още в зародиш и не могат да растат и да се размножават.

          Коментар


          • #20
            От: Да фрезовам или да напръскам с раундъп ?

            Първоначално публикуван от Asteri Преглед на мнение
            Води се вредно, не трябва да се вдишват парите, да избягваш да не попадне по кожата, трябва да се пазят домашните любимции и т.н.
            Да, води се.

            Но само да кажа, че такъв препарат ми е попадал в окото. При отварянето на една ламаринена опаковка се получиха пръски, и една от тях ми влезе в дясното око. Концентриран препарат, който са налива в пръскачката.
            Страшна болка, дотогава не бях изпитвал такава. Обилно промиване с вода, като с двете ръце си отварях клепача, защото спазъмът не позволява на мускулчетата да го отворят сами.
            И ей на-вече започнах да не вждам.
            Ама съм на 48, а това беше като бях на 24 или 25.

            Та вярно-не е като планинска водица, но вредността на повечето пестициди е силно преувеличена, не се шашкайте.
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • #21
              От: Да фрезовам или да напръскам с раундъп ?

              2,4д не е ли с вредността на вода с добавен ацетон за вкус? Въпреки това, не може ли просто да се окоси и да не се използват хербициди? Питането беше основно за тръни, те се премахват още на второто косене, което е само едно от многото редовни такива през кратък интервал време.

              Коментар


              • #22
                От: Да фрезовам или да напръскам с раундъп ?

                Първоначално публикуван от Stbd Преглед на мнение
                2,4д не е ли с вредността на вода с добавен ацетон за вкус? Въпреки това, не може ли просто да се окоси и да не се използват хербициди? Питането беше основно за тръни, те се премахват още на второто косене, което е само едно от многото редовни такива през кратък интервал време.
                2,4D се води карциноген, както и много други неща. И плодовият сок бил вреден, касовите бележки също и какво ли не . Тия неща са въпрос на личен избор, живота е лотария, навсякъде са "шансове", проценти, статистика.

                Косенето на тръните не е вариянт, ако после имаш намерение да тичаш бос из тревата . У съседите е като голф игрище в двора, гладко и равно, като стане тревата 3см висока пускат косачката, няма бурен. Аз в жегата не обичам да кося, пък и ми харесва да пусна тревата да порасне малко, сега цъфти, пуска едни такива стръкове с "опашка" и е красиво. Голям бурен като се пръкне го изкопавам и толкоз. Едни други си прекопаха двора три пъти и пак расте някаква упорита гад.

                Коментар


                • #23
                  От: Да фрезовам или да напръскам с раундъп ?

                  Косене, мачкане, поливане, косене, мачкане, поливане и така кой колкото му е кеф...
                  Има някои растения дето семенцата им запазват кълняемост десетки години. При подходящи условия тръгват нагоре. Бурени това, разбира се.
                  Темата иначе е интересна

                  Коментар


                  • #24
                    От: Да фрезовам или да напръскам с раундъп ?

                    Първоначално публикуван от Asteri Преглед на мнение
                    да пусна тревата да порасне малко, сега цъфти, пуска едни такива стръкове с "опашка" и е красиво. Голям бурен като се пръкне го изкопавам и толкоз. Едни други си прекопаха двора три пъти и пак расте някаква упорита гад.
                    Прекопаването убива многогодишните - това е тревата - и създава най-добрите условия за едногодишни - това са магарешките тръни.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Да фрезовам или да напръскам с раундъп ?

                      Относно торенето виждам мнения, които не отговарят на истината. След като се натори, трявата, топчетата от селитрата трябва да се стопят с поливането, иначе, дехидратират тревата и тя - пожълтява. Разтежа й се усеща след торене на 2-3 седмица в зависимост от количеството на селитрата. Правя го от 15г. години на две вили. Тревата е невероятна. Като отида в събота неделя ще Ви я снимам. Пролет се аерира, за да се извади мъртвата трева. После след всяко косене се валира. Всичко е свързано с бая време. Дай боже да го имате, но на мен ми действа успокояващо. Оце нещо препаратите на Монсанто за обезлистване и убиване на разстения са много токсични и водят до рак. Ще дам личното си мнение ,не ги използвайте, а прочетете за раковите заболявания на виетнамците от използването им във войната със САЩ.
                      Последно редактирано от белята; 11-07-19, 19:26. Причина: кривопис
                      Бизнеса е проста работа, ама не е за прости хора !!!

                      Коментар


                      • #26
                        От: Да фрезовам или да напръскам с раундъп ?

                        Айде пак еко меко забежки.

                        Ма както искате, щом ви кефи да си мислите цял живот, че някой ви трови-ваша воля.

                        Другите хора просто си живеят живота.

                        Ама както искате де.
                        Има ли желание-има и начин!

                        Коментар


                        • #27
                          От: Да фрезовам или да напръскам с раундъп ?

                          Загубите причинени от рака са значително по-големи от печалбите които глифозата носи. Отделно от това, рака не подбира... поразява и бедни и богати, включително и такива които печелят от глифозат. Ако той беше виновен за нещо - нямаше да го има.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X