Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Вентилаторите в купето се включват сами на паркинг.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Вентилаторите в купето се включват сами на паркинг.

    Автомобила е Volvo V70, 2001 2.4 бензин. Няколко пъти вече се случва при паркирана и заключена кола да намирам вентилаторите вътре в купето работещи на макс. Като завъртя ключа спират и после всичко си е нормално. При работещ двигател климатика си работи нормално. Идеи?

  • #2
    От: Вентилаторите в купето се включват сами на паркинг.

    Да не да е екстра това ?
    Има коли които точно в голяма жега включват вентилаторите сами.
    Който търси , намира !
    Човекът е човек, когато е на път !

    Коментар


    • #3
      От: Вентилаторите в купето се включват сами на паркинг.

      Абе, помислих си го и аз, но последния път бях спрял на сянка...

      Коментар


      • #4
        От: Вентилаторите в купето се включват сами на паркинг.

        Първоначално публикуван от solart Преглед на мнение
        Абе, помислих си го и аз, но последния път бях спрял на сянка...
        Търси жичкаджия, за да не стане да търсиш пътна помощ или пожарната да те търси.

        Коментар


        • #5
          От: Вентилаторите в купето се включват сами на паркинг.

          На предишната ми стара Лада 2103 и при Вектра А 2.0i, точно в жегите като паркирам и изключа всичко, заключвайки и вратите, вентилатора продължаваше да работи около минута след това и се изключваха това си е фабрично заложено, да не е такъв случая и при теб?

          Коментар


          • #6
            От: Вентилаторите в купето се включват сами на паркинг.

            Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
            На предишната ми стара Лада 2103 и при Вектра А 2.0i, точно в жегите като паркирам и изключа всичко, заключвайки и вратите, вентилатора продължаваше да работи около минута след това и се изключваха това си е фабрично заложено, да не е такъв случая и при теб?
            Не, ти говориш за вентилатора, който подпомага охлаждането на радиатора с антифриза. При мен се включва този, който духа вътре в салона през конзолите на таблото. Последния път, вчера, го намерих работещ половин час след като съм паркирал и съм сигурен, че не беше така, когато спрях и заключих.

            Коментар


            • #7
              От: Вентилаторите в купето се включват сами на паркинг.

              Първоначално публикуван от solart Преглед на мнение
              Не, ти говориш за вентилатора, който подпомага охлаждането на радиатора с антифриза. При мен се включва този, който духа вътре в салона през конзолите на таблото. Последния път, вчера, го намерих работещ половин час след като съм паркирал и съм сигурен, че не беше така, когато спрях и заключих.

              Вярно че пишеш за купето а аз си мисля за другия вентилатор, в такъв случай виж дали може да е автоматична опция на климатика с цел да изсуши изпарителя, така както го има и при домашните климатици като ги изключиш и продължават да обдухват още известно време?

              Коментар


              • #8
                От: Вентилаторите в купето се включват сами на паркинг.

                Провери дали работят преди да отключиш. Обилновено се чува навън като се заслушаш. Може да се включват в момента на отключването с цел докато отвориш и влезеш да изгонят горещия въздух. Ако така, значи е екстра. Ако си работят и преди да отключиш, има нещо гнило.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #9
                  От: Вентилаторите в купето се включват сами на паркинг.

                  Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                  Търси жичкаджия, за да не стане да търсиш пътна помощ или пожарната да те търси.
                  След жичкажия може да търси услугите на репатрак или пожарникари.

                  Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                  Вярно че пишеш за купето а аз си мисля за другия вентилатор, в такъв случай виж дали може да е автоматична опция на климатика с цел да изсуши изпарителя, така както го има и при домашните климатици като ги изключиш и продължават да обдухват още известно време?
                  Имаме почти познал правилния отговор.

                  При летни температури и ползване на климатик се образува конденз, процеса продължава доста време след гасене на мотора и заключване на колата.
                  Около 30-40мин след като колата е карана с включен климатик вентилатора тръгва на максимална степен исушава конденза и се изключва. Обикновено върти около 10мин.
                  Това е причината след като запалиш колата час два по късно да не мирише на блато от климатика.

                  Функция на модула за климатроника е.

                  Втория въпрос, който следва след този е защо тази кола щрака с бравите още веднъж след като съм я заключил.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Вентилаторите в купето се включват сами на паркинг.

                    и на мойта талига има такава опция "A/C rest". Трябваше книжката да чета да разбера как работи

                    Коментар


                    • #11
                      От: Вентилаторите в купето се включват сами на паркинг.

                      Първоначално публикуван от Tisho Преглед на мнение
                      ...

                      При летни температури и ползване на климатик се образува конденз, процеса продължава доста време след гасене на мотора и заключване на колата.
                      Около 30-40мин след като колата е карана с включен климатик вентилатора тръгва на максимална степен исушава конденза и се изключва. Обикновено върти около 10мин.
                      Това е причината след като запалиш колата час два по късно да не мирише на блато от климатика.

                      Функция на модула за климатроника е.

                      Втория въпрос, който следва след този е защо тази кола щрака с бравите още веднъж след като съм я заключил.
                      Благодаря, помислих си го, но ми се стори, че има нещо нередно в тая работа, все пак черпи ток от акумулатора...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Вентилаторите в купето се включват сами на паркинг.

                        Наскоро приятел ми сподели, че Пасата му е с такава екстра. Включва вентилатора в купето над определена температура.
                        Разликата е обаче, че черпи ток от един слънчев панел на покрива на колата.

                        П. П. Тва фабрична екстра било...
                        Който търси , намира !
                        Човекът е човек, когато е на път !

                        Коментар


                        • #13
                          От: Вентилаторите в купето се включват сами на паркинг.

                          Да, соларен шибидах. Аз съм го срещал на Ауди А8 и си мислех че е само за "намазани" лимузини....
                          Колкото до АС rest както спомена някой по-горе, това е зимата когато е загряла колата до работна температура можеш да се топлиш известно време при изгасен двигател.
                          подпис : Драги ми смехурко;))

                          Коментар


                          • #14
                            От: Вентилаторите в купето се включват сами на паркинг.

                            То...че има такива шукарийки по някои коли-има, ама във Волво от преди 18 години дали е реално да ги има? Налягат ме известни съмнения като се замисля...
                            Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Вентилаторите в купето се включват сами на паркинг.

                              Стандартно V70 си е висок клас, но ако е за Скандинавия даже климатикът не би трябвало да работи отдавна.
                              подаръци за мъже от FACOM
                              промоция на читави инструменти

                              и на хоби такива

                              тел. О879 Ч8Ч 2З5

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X