Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Honda CR-V 1, Subaru Forester 2.0T или Grand Vitara 1.9 d

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Honda CR-V 1, Subaru Forester 2.0T или Grand Vitara 1.9 d

    Здравейте приятели на високопроходимите машини. Предстои ми покупка на някое от горе посочените возила.

    Обосновавам се за какво ще се ползва автомобила - минавам доста километри на ден в София, градско/ междуградско, около 70 км.
    Колата ще е за ежедневна употреба, не съм фен на газта, но натам клоня с тези километри. Имам дете, трябва ми нещо просторно и с 4х4.
    Обичам да се разхождам извън пътя за гъби и ей така, няма да се кара " душманската " в гората.

    Знам, че е най-добре да се кача във всеки един автомобил и да покарам, но реших да попитам по-вещите. Мненията ми за автомобилите са:

    Хондата изглежда най-универсална, с евтина поддръжка, карал съм 147 коньовата, прилична е като автомобил. Познат има втора поред на газ, никакви грижи. Спъната ми е малко, не е чудо на пространството, но с тая резервна гума отзад и газова в легена си запазва товарното пространство.

    Форито се включва в играта като по-мощна ( обичам да настъпвам ) с по-добро 4х4, повече екстри, по-ниска ми се вижда, а не искам да я вдигам, че бих развалил стабилността й. По-скъпа поддръжка, по-трудно бих диагностицирал неправилна работа на някои от агрегатите, по-сложно откъм сервизи.

    И двата автомобила държат сравнително високи според мен цени спрямо конкуренцията като автомобили говоря, които са с далеч повече екстри и по-нови години.

    Гранд Витарката попада в играта просто защото ми е харесало едно Фори за 5900 лв, едно ЦР-В за 5500 лева, и ако ги превъзхожда ще прежаля някой лев отгоре.

    P.S. Дооста теми изчетох и за двата екземпляра, без Витарата.

    Благодаря за вниманието и коментарите.

  • #2
    От: Honda CR-V 1, Subaru Forester 2.0T или Grand Vitara 1.9 d

    Погледни тази тема.

    https://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=98504

    Освен това във форума на Субару и на Хонда също има подобни дискусии сравняващи двата модела.
    Напиши в Гугъл CR-V или Форестър и резултатите излизат.
    Който търси , намира !
    Човекът е човек, когато е на път !

    Коментар


    • #3
      От: Honda CR-V 1, Subaru Forester 2.0T или Grand Vitara 1.9 d

      Прочел съм ги всичките. Най-добре е да се видят няколко екземпляра от вид и на късмет. При Субито ме притеснява точно ако не е на късмет кой ще го съживява, иначе повече клоня към него.

      Коментар


      • #4
        От: Honda CR-V 1, Subaru Forester 2.0T или Grand Vitara 1.9 d

        Като човек който почти всяка година купува автомобил втора ръка, мога да ти кажа, че ще ти бъде много трудно да попаднеш на читав екземпляр от който и модел да бъде от трите.
        Много е тегаво в България да си търсиш 15 + годишен автомобил. Заминава много време и средства.
        Та съвета който мога да дам е да се оглеждаш в радиус максимум 100-150 км.
        Тогава по-неболи при поредното разочарование.

        Успех !
        Който търси , намира !
        Човекът е човек, когато е на път !

        Коментар


        • #5
          От: Honda CR-V 1, Subaru Forester 2.0T или Grand Vitara 1.9 d

          Първоначално публикуван от cnc82 Преглед на мнение
          Като човек който почти всяка година купува автомобил втора ръка, мога да ти кажа, че ще ти бъде много трудно да попаднеш на читав екземпляр от който и модел да бъде от трите.
          Много е тегаво в България да си търсиш 15 + годишен автомобил. Заминава много време и средства.
          Та съвета който мога да дам е да се оглеждаш в радиус максимум 100-150 км.
          Тогава по-неболи при поредното разочарование.

          Успех !
          Благодаря за съвета. Като фаворит имам едно Фори във Видин. Изглежда гледано, собственика си й е сложил ролбарче, заигравки с STI части. Има я в ОЛХ. До 2 седмици като имам парите ще го видя, както и едно ЦРВ от София. Наясно съм, че в период от година, година и половина макс ще се стигне до момента на голямо съживяване на доста от агрегатите, но ако една кола си заслужава, нищо не пречи освен парите.

          Изпратено от моят SM-J530F с помощта на Tapatalk

          Коментар


          • #6
            От: Honda CR-V 1, Subaru Forester 2.0T или Grand Vitara 1.9 d

            Гранд Витара, предполагам имаш предвид след 2005 година ? Само виж цените спрямо бензина и се прави изводи. Мотора не е много читав, пълно е с такива за части. ЦРВ 1, гният, гедай за ръжди. Субару е хубаво нещо ама си иска неговото. Може 2.0 атмосферен EJ20 здрави са, ама гледам че към турбо клониш, там една идея по сложно.

            Коментар


            • #7
              От: Honda CR-V 1, Subaru Forester 2.0T или Grand Vitara 1.9 d

              Първоначално публикуван от tabu_bg Преглед на мнение
              ... ЦРВ 1, гният, гедай за ръжди. Субару е хубаво нещо ама си иска неговото. Може 2.0 атмосферен EJ20 здрави са, ама гледам че към турбо клониш, там една идея по сложно.
              А то щото пък Субару-то е нещо много по-различно откъм ламарини. Субару без турбина е умрял кон.

              @SlaviZ0

              За Хонда-та добре си се ориентирал, че е най-непретенциозна и евтина откъм поддръжка.

              Форестър-а може би е златната следа за път и извън него ... от тия изброените де. Ходовете на колелата обаче са къси, а и е по-ниска от CR-V-то.
              Екстри много обаче не очаквай. Не обичат да слагат. Мотора не е нищо извънземно, но си има някои особености (недомислици), и на много майстори не им се занимава.
              Купето гледай да няма ръжди, почва да гние отзад покрай легена за резервната гума, задните бомбета също. Кофтито е ако почнат да гният гредите, а те гният отвътре навън. Гледай главите за течове, също така и семерингите на полуоските.
              Покарай колата поне 10-ина километра да загрее кутията. После си намираш голям равен плац и почваш осморки - пълен ляв и пълен десен. Слушаш за шумове и усетиш ли тътрузене на гуми значи виско-муфата, която заключва средния диф, е заминала и трябва да се прави.

              Каквото и да избереш вземи го ако можеш без газ и инсталирай ти газовото.

              Коментар


              • #8
                От: Honda CR-V 1, Subaru Forester 2.0T или Grand Vitara 1.9 d

                Здравей,

                Ако клониш към Субаруто, тогава задължително преглед в белите сервизи описани в един друг форум. Който си е купил Субару без преглед все е страдал. Ако някой търговец не дава да се гледа, бегай далеч.

                Всичко което колегата по-горе ти е казал е 100% вярно и трябва да го послушаш ако сам ще избираш. Само не мога да се съглася, че е по-ниско от CR-Vто. Няма да цитирам кой къде е закъсал и кой кого е вадил. Форестъра си е над средното офроудер.

                Всички атмосферни двигатели са с бавни, всички турбота - не. Ако ще караш повече градско не ти трябват бавни, а повечето турбо са автомат и трябва да се прегледа добре на студена и загряла кутия.

                Гледай в сервиз и няма да сбъркаш.

                Поздрави,
                Лазар

                Коментар


                • #9
                  От: Honda CR-V 1, Subaru Forester 2.0T или Grand Vitara 1.9 d

                  Благодаря на хората, изказали мненията си.

                  До този момент още не съм купил машина, но Форито и Сузукито отпадат. Вкарвам в играта Nissan X-trail 2.2, както и 2-ра генерация CR-V с дизелов двигател след 2004 година. Интересно ми е X-Trail-a как е спрямо Хондата, защото държат малко по-ниски цени, сигурно има защо де, този дизел предполагам е Пежо.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Honda CR-V 1, Subaru Forester 2.0T или Grand Vitara 1.9 d

                    На Рено е дизела

                    Envoyé de mon Redmi Note 6 Pro en utilisant Tapatalk

                    Коментар


                    • #11
                      Honda CR-V 1, Subaru Forester 2.0T или Grand Vitara 1.9 d

                      Забрави всички посочени дизели - ще се вкараш в продължително но за сметка на това доста скъпо приключение
                      Хтрейла е меко казано ненадежден сравнен с бензиново ЦРВ.


                      П.п. Аз лично не бих си взел умряла бензинова Хонда но всеки гледа различни неща.
                      Land Rover Discovery II, V8 4.0
                      VW Golf VI variant
                      Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                      Коментар


                      • #12
                        От: Honda CR-V 1, Subaru Forester 2.0T или Grand Vitara 1.9 d

                        Oт Хтрейла бягай възможно по-далеч! Огледай се за РАВ4 по-добре. От изброените има най-добро 4х4. Малко повече се доближава до джип.
                        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                        Коментар


                        • #13
                          От: Honda CR-V 1, Subaru Forester 2.0T или Grand Vitara 1.9 d

                          Първоначално публикуван от SlaviZ0 Преглед на мнение
                          ... Вкарвам в играта Nissan X-trail 2.2 ...
                          Сакън, недей. И аз не съм чувал добри отзиви за тоя ...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Honda CR-V 1, Subaru Forester 2.0T или Grand Vitara 1.9 d

                            Първоначално публикуван от royce Преглед на мнение
                            Сакън, недей. И аз не съм чувал добри отзиви за тоя ...
                            В гаража ми има красиво строшен двигател от такова съоръжение. Доста хора оттук са виждали защо трябва да се избягва.
                            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                            Коментар


                            • #15
                              От: Honda CR-V 1, Subaru Forester 2.0T или Grand Vitara 1.9 d

                              Ако концепцията на CR-V Ви допада, може да погледнете и Hyundai Tucson / Kia Sportage. Имат 4WD Lock и тракшън, добри дизелови и бензинови двигатели. Славят се като надеждни.
                              HONDA CR-V RD1 126 hp Auto JDM
                              Mitsubishi Pajero 2.5 intercooler turbo EX

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X