Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ЦРВ II 2.00 - 150 к.с - нова придобивка, въпроси

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: ЦРВ II 2.00 - 150 к.с - нова придобивка, въпроси

    Първоначално публикуван от rivan Преглед на мнение
    .От бултрако ако свършат работа, с кеф ще им дам петдесетачка!
    В английския ибей предлагат кодове за радио, трябва да знаеш първата буква на серийния номер, има поне за някои модели, излиза 3-5лв.

    Коментар


    • #17
      От: ЦРВ II 2.00 - 150 к.с - нова придобивка, въпроси

      Днес пътувах по магистрала Тракия Пазарджик - София.Вибрации от предницата почти нямаше.Дали не е било от ръждясалите дискове?Колата беше седяла доста и дисковете бяха тоталто ръждасали.Но спирачките не ми харесват. Колата спира добре, АВС - а се включва, но при задържане на педала максимално натиснат, пропада надолу до пода, при напомпване почти не се вдига Мисля си, че е спирачната помпа, някоя гумичка е изпуснала и върти течността вътре. Навсякэде е сухо, няма течове.Ще разберем утре.
      Разкодираха ми радиото. В Бултрако, 40 лв.Кодът е същият, който дъщеря ми свали от нета още първия ден, така и не разбрах, защо при мен не го прие.
      Ами това е засега.А, да, при "новата" Хонда скоростта се усеща повече.Мисля, че карам с 80, като погледна километража - 60
      Honda CRV-1998 г. 128 к.с. продадена
      Honda CRV- 2004 г. 150 к.с. бензин

      Коментар


      • #18
        От: ЦРВ II 2.00 - 150 к.с - нова придобивка, въпроси

        Честита машина и безаварийно!Следи си текущата подръжка,не прави компромиси и ще те слуша!Не бъди много самонадеян извън пътя ,за да не ходиш дълго в калта за помощ!Поздрави!
        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

        Коментар


        • #19
          От: ЦРВ II 2.00 - 150 к.с - нова придобивка, въпроси

          Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
          Не бъди много самонадеян извън пътя ,за да не ходиш дълго в калта за помощ!Поздрави!
          За извън пътя обмислям нещо по-сериозно, но засега само обмислям, напр. някоя тойота 2,4 дизел, 86к.с. на много години.
          Honda CRV-1998 г. 128 к.с. продадена
          Honda CRV- 2004 г. 150 к.с. бензин

          Коментар


          • #20
            От: ЦРВ II 2.00 - 150 к.с - нова придобивка, въпроси

            Честита придобивка! Освен това което са казали колегите, мога да добавя и качествено двигателно масло с вискозитет 0w20, 0w30, или при завишен разход на масло в краен случай 5w30. Да отговаря по API стандарт на SN, SM или по ILSAC на GF-4, GF-5.
            За безпроблемна употреба се придъжрай към това, не съм го измислил аз.
            Поздрави и безаварийни километри.

            Коментар


            • #21
              От: ЦРВ II 2.00 - 150 к.с - нова придобивка, въпроси

              Първоначално публикуван от rivan Преглед на мнение
              Колата спира добре, АВС - а се включва, но при задържане на педала максимално натиснат, пропада надолу до пода, при напомпване почти не се вдига Мисля си, че е спирачната помпа, някоя гумичка е изпуснала и върти течността вътре. Навсякэде е сухо, няма течове.
              Дано с грамотен човек извършите проверките.
              "Затапване" преди модула на ABS a ще потвърди (по скоро отхвърли тези съмнения) и ще ВИ подскаже къде точно е "проблема"!

              Коментар


              • #22
                От: ЦРВ II 2.00 - 150 к.с - нова придобивка, въпроси

                Днес ходих по майстори.Леко отворена предница, на границата на допустимото.Все пак я мръдна малко.Каза, че от това не може да тресе.
                Относно тресенето и двамата майстори, поотделно и независимо един от друг са категорични - дебалансирана гума.
                Honda CRV-1998 г. 128 к.с. продадена
                Honda CRV- 2004 г. 150 к.с. бензин

                Коментар


                • #23
                  От: ЦРВ II 2.00 - 150 к.с - нова придобивка, въпроси

                  Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
                  Дано с грамотен човек извършите проверките.
                  "Затапване" преди модула на ABS a ще потвърди (по скоро отхвърли тези съмнения) и ще ВИ подскаже къде точно е "проблема"!
                  Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
                  Първо да ВИ е честита "каручката" и безаварийно каране....
                  - За спирачката, проверете при работещ двигател да натискате спирачката и дали ще пропадне педала до долу. Пробвайте "упражнението" и след бързо неколкократно напомпване,че имам едно "съмнение"......
                  Колега, ако знаеш нещо конкретно, не ми го спестявяй.По-добре да го науча по лесния начин!
                  Honda CRV-1998 г. 128 к.с. продадена
                  Honda CRV- 2004 г. 150 к.с. бензин

                  Коментар


                  • #24
                    От: ЦРВ II 2.00 - 150 к.с - нова придобивка, въпроси

                    Първоначално публикуван от rivan Преглед на мнение
                    Колега, ако знаеш нещо конкретно, не ми го спестявяй.По-добре да го науча по лесния начин!
                    Лесен,колко да е лесен???
                    Врачуването от дистанция не помага много, затова казах ,че трябва грамотност и къде да се "затапи " за проверка. Ако педала след "затапването" не пропада(при упражнен натиск остава на постоянна позиция) -паразитния теч е в ABS модула в което се съмнявам, ако пропада -помпата!

                    Коментар


                    • #25
                      От: ЦРВ II 2.00 - 150 к.с - нова придобивка, въпроси

                      Отскоро с ГИ Оптима експерт obd II.Отзиви за монтажа и експлоатацията малко по-натам, че пътувам
                      Купих машинка за централното заключване на задната врата.Някой сменял ли е такова чудо?
                      Honda CRV-1998 г. 128 к.с. продадена
                      Honda CRV- 2004 г. 150 к.с. бензин

                      Коментар


                      • #26
                        От: ЦРВ II 2.00 - 150 к.с - нова придобивка, въпроси

                        За ГИ - малко ме попретупаха.Трябва да се донастрои!Разходът - 9,5 - 10 L/100 газ - при 130-140 км/ч.Колата е силно скопена и иска повече РАНЪ, оти ранътъ праи борбътъ.Даже ме е страх да я карам така.Освен това - поставиха ми 42 литрова бутилка, събирам 28-29 литра газ, мисля, четрябва да са поне 33-35 литра.Иначе за вървенето - не знам.Понякога я настъпвам - не ще да откине, друг път лекичко я галя, а тя лети, има нещо сбъркано. Газаджиите да си я оправят!
                        Единият фар свети малко по-високо от другия.Някой знае ли откъде се регулират фаровете?
                        Honda CRV-1998 г. 128 к.с. продадена
                        Honda CRV- 2004 г. 150 к.с. бензин

                        Коментар


                        • #27
                          От: ЦРВ II 2.00 - 150 к.с - нова придобивка, въпроси

                          регулирах фара
                          https://www.youtube.com/watch?v=-RzRrGshAC8
                          това ми помогна
                          а тук нагледно как се регулират клапаните на К20А
                          https://www.youtube.com/watch?v=PENTRwn2aT4
                          Последно редактирано от rivan; 19-07-19, 18:27.
                          Honda CRV-1998 г. 128 к.с. продадена
                          Honda CRV- 2004 г. 150 к.с. бензин

                          Коментар


                          • #28
                            От: ЦРВ II 2.00 - 150 к.с - нова придобивка, въпроси

                            още нещо интересно - 0-20 или 5-30
                            https://www.youtube.com/watch?v=NYiY2aQp-7Q
                            Honda CRV-1998 г. 128 к.с. продадена
                            Honda CRV- 2004 г. 150 к.с. бензин

                            Коментар


                            • #29
                              От: ЦРВ II 2.00 - 150 к.с - нова придобивка, въпроси

                              До къде стигнахте със спирачния проблем,че гледам минахте към фарове,клапани и масла.....

                              (само за информация,освен валовете пищят и биелните лагери, когато се хитрува,отделно трябва да се сменя не само масления филтър, а и "цедката" филтрираща маслото към променливото газорапределение.)

                              Коментар


                              • #30
                                От: ЦРВ II 2.00 - 150 к.с - нова придобивка, въпроси

                                да, спирачният проблем,
                                за да го реша смених помпата, педалът се вдигна малко, но потъването продължава!Искам да подчертая, че педалът потъва при зверско натискане, когато се изправя с всичките си 110 кг на него и държа така повече от минута!На практика такова натискане никога няма!спирачките са меки и приятни и държат с много малко усилие.ABS-ът работи коректно и не мисля, че в него има проблем.Все си мисля, че ако имаше някаква некоректна работа, щеше да запали чека на таблото поне... Течове няма отникъде.Но както и да е...Отпуската започна и сега нямам време за майстори.Въпреки всичко карам винаги нащрек и си имам едно наум. Наесен като свърши отпуската и се прибера в софия мисля да отида до някой сервиз на хонда, за да диагностицират проблема.Но не ми се играе на "тука има, тука нема" и да сменям всичко по спирачната уредба, докато намеря причината.Та в общи линии това е засега...
                                Honda CRV-1998 г. 128 к.с. продадена
                                Honda CRV- 2004 г. 150 к.с. бензин

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X