Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ЦРВ II 2.00 - 150 к.с - нова придобивка, въпроси

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ЦРВ II 2.00 - 150 к.с - нова придобивка, въпроси

    Здравейте, от днес съм собственик на ЦРВ - втора генерация, 2004 година. Както се казва, бръкнах в чувала, пък ще видим каква котка ще излезе.Колата е бензин, 2.0 литра, 150 к.с. Естествено имам някои въпроси.
    1.Има ли нещо по-специфично при обслужването?
    2.Ще поставям газова уредба - има ли нещо , което може да объркат газаджиите и за което да внимавам, какъв ГИ да монтирам и къде (от София съм и приемам съвети всякакви, засега съм се ориентирал към София газ комерс при мелницата)
    3.На огледалото на шофьорската врата се е разлепило стъклото и се е счупило.Попрочетох малко и останах с впечатлението, че е доста често срещан проблем, май е за хроничната тема.Та въпросът ми е продават ли се някъде само стъкла за огледалото или да грабвам от някоя морга комплект, че не ми се чака доставка от чужбина?
    4.Колата е с два ключа, но липсва дистанционното за отваряне на вратите - някъде могат ли да ми свалят кодовете и да ми обучат дистанционно или да тичам към алармистите(като им кажеш алармаджии и се сърдят) да оправят проблема
    Благодаря предварително на всички, които ще пишат!
    Honda CRV-1998 г. 128 к.с. продадена
    Honda CRV- 2004 г. 150 к.с. бензин

  • #2
    От: ЦРВ II 2.00 - 150 к.с - нова придобивка, въпроси

    Имам опит със същата генерация на Хонда, но с другия двигател - 2.4i - 163 к.с. Бих препоръчал да сложиш газов инжекцион със система за омасляване на клапаните. Също така редовно да ходиш на реглаж на клапаните (на около 20000 км.) По другите точки не мога да изкажа мнение.

    Коментар


    • #3
      От: ЦРВ II 2.00 - 150 к.с - нова придобивка, въпроси

      Реглажа на клапаните е ясен - аз го правя на всяка смяна на маслото, т.е. на всеки 10-12000 км.
      Относно системата за омасляване съм скептичен - нещо не мога принципно да си го представя като как работи, пък и на практика няма категоричто доказан ефект. Старото ми ЦРВ беше без такава система и изкара около 100 000 км до смяна на изпускателните клапани. Започнаха да пропадат откакто ми настроиха ГИ да е по икономичен, т.е. да работи с по-бедна смес.Но тази тема мисля достатъчно е дъвкана.
      Honda CRV-1998 г. 128 к.с. продадена
      Honda CRV- 2004 г. 150 к.с. бензин

      Коментар


      • #4
        От: ЦРВ II 2.00 - 150 к.с - нова придобивка, въпроси

        Да ти е честита!

        т.4
        Какво имаш предвид под кодове на дистанционното?

        Ако говориш за кодиране (препрограмиране, синхронизиране) на дистанционното, има процедура, която си я правиш ти. Не ти трябват аларм-там-някакви-си специалисти. При всяко изпълнение на процедурата се генерира нов код. Можеш да програмираш до 3бр. дистанционни. Дистанционните не е нужно да са чисто нови, може и от умряла Хонда да са. Процедурата всеки път изтрива стария и генерира нов код.

        Тук обаче идва по-важния код.
        На стикера, отзад на дистанционните има код. На моето е G8D-345H. Трябва да разбереш, какъв е кода на дистанционното за точно твоята кола и да си купиш такова. Аз се обърнах към дилъра на Хонда и платих една шапка пари за ново дистанционно и синхронизиране. Чак по-късно се светнах за далаверата със втора употреба дистанционно и начина за синхронизация. Пробвал съм да обуча дистанционно с различен от моя код (G8D-345H) и ядец, не става.
        Нямам идея, откъде може да научиш кода. Може и да го има някъде в оригиналните книжки с колата, ако имаш такива. Аз нямам. Не знам, кода може и да е еднакъв, да кажем за всички CRV-та произведени тази година.

        п.п.Във Хонда форума има едно момче, което е много навътре в тази материя (дистанционни, имобилайзери, ключалки).

        п.п.п. Иначе, от моя опит с 2бр. RD1, JDM, настоящото ми RD8 има само и единствено две предимства - няма ръжда, и двг е по-тих.
        Последно редактирано от krasi-mir; 03-07-19, 23:44.
        Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

        Коментар


        • #5
          От: ЦРВ II 2.00 - 150 к.с - нова придобивка, въпроси

          Малко развитие по темата - намерих стъкло за огледалото - 20 лв и доставка почти веднага, е , не е като оригиналното, но за толкова пари - толкова.Дистанционно за отключване на вратите с монтаж е около 60 лв - не си заслужава разправията да търся и настройвам оригинално.
          А сега добрата и лошата новина:
          добрата: под предна дясна седалка, в кутията намерих сервизна книжка, водена до 10 месец, 2018 година, за коато продавачът явно не е подозирал, иначе щеше да изкара още пари. Последен пробег 148 000 км
          Лошата новина: блокира ми се радиото и ми иска код, който аз не знам и никъде го няма записан.Не знам ,дали ако сменя апарата, няма да се бъгне нещо. Четох някъде за проблеми при разкодиран касетофон, не знам доколко може да им се вярва. Някой ако е имал подобен проблем да помага!!!
          Honda CRV-1998 г. 128 к.с. продадена
          Honda CRV- 2004 г. 150 к.с. бензин

          Коментар


          • #6
            От: ЦРВ II 2.00 - 150 к.с - нова придобивка, въпроси

            Честито !
            Ако решиш да повдигаш окачването мога да съдействам.
            0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

            Коментар


            • #7
              От: ЦРВ II 2.00 - 150 к.с - нова придобивка, въпроси

              Кода за фабричното радио е от 4 цифри.
              Провери да не е записан в сервизната книжка на колата която си намерил.
              От Бултрако ще ти го дадат, но ще ти искат 50-на лева и трябва да отидеш там.
              Ако не ти се дават пари обаче, в Хонда форума има една тема за един щатски сайт, където с малко чалъм ще разбереш какъв ти е кода.
              Ако не я намериш,ще я потърся и ще ти я кача.
              П.п. Ето :
              https://forums.hondabg.com/topic/106...=getNewComment
              Последно редактирано от emicha1; 05-07-19, 23:20.
              / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

              Коментар


              • #8
                От: ЦРВ II 2.00 - 150 к.с - нова придобивка, въпроси

                Провери да не е записан в сервизната книжка на колата която си намерил.
                Първо това направих, има доста полета с данни, които не са попълнени, вкл и кода на радиото.От бултрако ако свършат работа, с кеф ще им дам петдесетачка! Благодаря!
                Honda CRV-1998 г. 128 к.с. продадена
                Honda CRV- 2004 г. 150 к.с. бензин

                Коментар


                • #9
                  От: ЦРВ II 2.00 - 150 к.с - нова придобивка, въпроси

                  А те с кеф ще ти дадат 4 цифри за 50 кинта ( това са 50:2.80=17.8571428571 кг розов домат )
                  0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                  Коментар


                  • #10
                    От: ЦРВ II 2.00 - 150 к.с - нова придобивка, въпроси

                    Ако някой тук ми поиска 50 кинта за да ми даде кода на радиото, от утре ще го сърби задника по всички форуми на марката. Ама то и и ето им такова ... Бултрако...
                    https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                    Коментар


                    • #11
                      От: ЦРВ II 2.00 - 150 к.с - нова придобивка, въпроси

                      Днес в Пазарджик, на път към вилата спрях пред един сервиз на който пишеше "разкодиране на аудиотехника" Попитах момчето дали може да го разкодира и той ми отговори че трябва да свали касетофона, да смени някаква карта памет, която ако я няма налична щяла да дойде от китай за около две седмици и цената щяла да е между 20 и 60 лв.При това положение бултрако си е опция.
                      Honda CRV-1998 г. 128 к.с. продадена
                      Honda CRV- 2004 г. 150 к.с. бензин

                      Коментар


                      • #12
                        От: ЦРВ II 2.00 - 150 к.с - нова придобивка, въпроси

                        Преди време бяхме със CD двоен дин, което не ни харесваше особено. В последствие взехме единичен дин с флашка без самото CD. В пъти по-доволни сме.

                        Съвет - ако ти се слуша музика по съвременен начин, взимай едно устройство с флашка и си слушай музиката.

                        И все пак, не на последно място - честито и само безаварийни!

                        Коментар


                        • #13
                          От: ЦРВ II 2.00 - 150 к.с - нова придобивка, въпроси

                          Благодаря на всички за добрите пожелания!
                          Пробвах да получа кода на радиото по начина описан във хонда-форума, дава ми грешен вин. От старата кола имам едно сони с доста екстри, ще го сложа него.Не ми се слага мултимедия, само привлича лоши погледи, а качеството на звука не е кой знае какво.Синът ми си махна оригиналното радио на vw голф 6 и си сложи китайска мултимедия.Аз не бих го направил, оригиналното е в пъти по-добро, но пък цените са неоправдани. Напр. за да му сложат блутуут-модул, му поискаха 700 лв.
                          Във вторник ще карам колата на проверка - нещо вибрира при скорост над 130-140 км. сигурно е нещо разбито по предницата. Спирачките също не ми харесват - педала е мек и потъва доста надолу.Също при включен климатик се чува странен шум от таблото, като вибрация.Всичко това ще се проверява
                          Honda CRV-1998 г. 128 к.с. продадена
                          Honda CRV- 2004 г. 150 к.с. бензин

                          Коментар


                          • #14
                            От: ЦРВ II 2.00 - 150 к.с - нова придобивка, въпроси

                            Относно цената на оригинална мултимедия.

                            Когато съпругата ми си поръчва новата Хонда Сивик 9-а генерация, разликата със и без медия беше около 3000 паунда. Естествено си ги спести. Вграденото стерео беше с AUX и блутуут с опция телефон. Колата беше лимитирана Black Edition и имаше 7 (седем) високоговорителя, включая субууфър в багажника, и вадеше приятен звук. Със увеличаване на скоростта, респективно страничните шумове в купето, силата на звука се увеличаваше автоматично.

                            Викаш, има вибрации при 130-140? Дано диагностициращия е добър, за да ги "хванете". Причини много. При мен беше блокиращ преден сп.апарат и крив диск.

                            Сещам се за друга детска болест на 10+ годишните, свързана с вибрации. Вътрешните кормилни накрайници са монтирани към рейката в пластмасов водач, който се износва. При ниска скорост се чува и усеща тропане във волана, най-вече при каране по грапава настилка, павета например.
                            Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                            Коментар


                            • #15
                              От: ЦРВ II 2.00 - 150 к.с - нова придобивка, въпроси

                              Първоначално публикуван от rivan Преглед на мнение
                              . Спирачките също не ми харесват - педала е мек и потъва доста надолу.
                              Първо да ВИ е честита "каручката" и безаварийно каране....
                              - За спирачката, проверете при работещ двигател да натискате спирачката и дали ще пропадне педала до долу. Пробвайте "упражнението" и след бързо неколкократно напомпване,че имам едно "съмнение"......

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X