Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Вадене на кърлежи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Вадене на кърлежи

    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
    ...
    Никакви глупости не са. Поне един вид от нашите кърлежи го ползва като стратегия.
    Кърлежът е съвършен паразит и няма никакво основание да се крие по дърветата - там подходящи жертви няма. Може би някоя птица само. Обичайните жертви ходят. През тревата, покрай храстите...

    Коментар


    • #32
      От: Вадене на кърлежи

      Факт е че се катерят по дърветата и се спускат оттам върху потенциалните гостоприемници. Не съм вникнал в по-дълбоката им мотивация.

      Коментар


      • #33
        От: Вадене на кърлежи

        Първоначално публикуван от Rachido4x4 Преглед на мнение
        Да не се правя на доктор - ама тетануса сякаш няма общо с кърлежите.
        Не съм доктор.
        Не знам колко има . Последния дето си го извадих беше преди 4-5 години . Тогава звъннах на личния лекар и той ме извика да ми сложи такава ваксина . Само погледна мястото каза идеално си го извадил и ми би ваксината . Беше на крака точно на глезена как се е закачил там през работните обувки и чорапа нямам идея . Вероятно тия гадове имат нещо общо с кръвната група защото един колега някак си ги привлича един да има в двора на него ще се закачи мине ли през парка е събрал поне 3-4
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • #34
          От: Вадене на кърлежи

          Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
          Кърлежът е съвършен паразит и няма никакво основание да се крие по дърветата - там подходящи жертви няма. Може би някоя птица само. Обичайните жертви ходят. През тревата, покрай храстите...
          На село имам едно навесче където са ми една част от кошерите. Един ден както си вадех мед и пред мен на капака на единият от кошерите падна един екземпляр с добри размери. Падна от гредата, не знам как се е качил,но със сигурност няма кой да го качи там горе.
          Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
          Ford Fiesta 1.4 Tdci

          Коментар


          • #35
            От: Вадене на кърлежи

            Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
            Кърлежът е съвършен паразит и няма никакво основание да се крие по дърветата - там подходящи жертви няма. Може би някоя птица само. Обичайните жертви ходят. През тревата, покрай храстите...
            Крият се по ниските храсталаци това е факт!
            Лично съм виждал как пада върху детето пред мен при провиране в храсталаци.
            Вероятно дебнат дребни ходещи бозайници.


            Land Rover Discovery II, V8 4.0
            VW Golf VI variant
            Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

            Коментар


            • #36
              От: Вадене на кърлежи

              Някой да е чувал нещо по повод това,че преди 20-30 години е нямало толкова гадини заради някакви препарати,които масово са пръскали, нещо с буквата Д май започваше. Недоумявам как никога не ми се е забивал кърлеж(или поне не съм разбирал) при положение,че сигурно имам прекарани сумарно поне 2 години плътно само в гори,поля и по какви ли не диви места. Това преди 20-на години.
              Гледам в ляво- няма нищо, гледам в дясно пак няма нищо и си викам: Аааааа тука има нещо!

              Няма вече Диско,няма вече Pinz...

              Коментар


              • #37
                От: Вадене на кърлежи

                За храстите съм съгласен - катерят се по тях заради по-едрите бозайници като сърни, прасета, кози, крави, коне... Кого преследва като се похендри на дървото обаче ми е малко мътно. Не че не е възможно да се случи, но това не им е нормалното място за дебнене на гостоприемник. Личният ми опит показва че тръгват отдолу. Като се приберем с кучето и като му измия краката, плъзват нагоре към врата и главата. Там се забиват най-често. Подобна е ситуацията и с мен - ако не ги видя по краката си докато ходя и да ги съборя, стигат до малко над кръста най-много и се забиват. Със сигурност минават няколко часа преди да реши къде ще му е най-уютно, не се забива като комар където намери. По мен обикновено са или по прасеца, или зад коляното, понякога на задните" бузи", топките, по корема или гърдите. По главата и ръцете нямам попадения.
                Най-стресиращо за мен лично беше когато в просъница, изливайки изпитата през деня бира, го видях забит най-отгоре и най-отпред миналата година.

                Коментар


                • #38
                  От: Вадене на кърлежи

                  Първоначално публикуван от gucko Преглед на мнение
                  Някой да е чувал нещо по повод това,че преди 20-30 години е нямало толкова гадини заради някакви препарати,които масово са пръскали, нещо с буквата Д май започваше. Недоумявам как никога не ми се е забивал кърлеж(или поне не съм разбирал) при положение,че сигурно имам прекарани сумарно поне 2 години плътно само в гори,поля и по какви ли не диви места. Това преди 20-на години.
                  Това с Д-то най-вероятно е ДДТ и не съм сигурен дали не е по-голямо зло от кърлежа.Иначе преди години животните се къпеха с разтвор или направо ги пръскаха с ОВТтата и имаше ефект, а те са най-масовия преносител.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Вадене на кърлежи

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    Дали ще го наречеш повръщане - важното е че на някой етап малко от изпитата от кърлежа кръв се връща обратно в раната. Заедно с всякакви микроби, които ползват кърлежа за ракета-носител.

                    Мазнини, нафта и всякакъв тормоз върху кърлежа повече от няколко секунди увеличават вероятността да се случи това. Механичното изваждане носи най-малки рискове.
                    .....
                    .

                    Напълно правилно.
                    Technical Rescue Direct - life lies in courage
                    http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                    Коментар


                    • #40
                      От: Вадене на кърлежи

                      Само да вметна, че мита за изследване за Ламска болест и един месец чакане е ТЪПОТИЯ, просто отнема няколко дни резултата защото пробите се пращат в специалзирани клиники а такива по света не са много.

                      Ранните симптоми на Лаймска болест и своевременно лечение именно са козовете заради които съвременните лекари НЕ предписват АБ, българските масово предписват защото.... за всеки 30-40 курса предписано лекарство пращат я в Турция на почивка я до Египет и т.н. една леля в плод зеленчука на опашката ми каза, че така правели лекарите в БГ, а лелята познавала тъщата ми, която е ДжиПи и сега е в Майорка на почивка ... от предписани хапове за кръвно, и те така те.
                      Бъдете живи и здрави!

                      Коментар


                      • #41
                        От: Вадене на кърлежи

                        Много ми е любопитно какво точно изследване ще покаже инфекция с лаймска болест на 3-тия ден от заразяването, че и на 10-тия? Може примерно да се докаже причинителят в кърлежа ама това е друго нещо и даже и от заразен кърлеж има някаква вероятност да те зарази и някаква - да не те зарази.

                        Иначе доксициклинът е дженерик и трудно ще заработиш с него за почивка.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Вадене на кърлежи

                          https://nauka.offnews.bg/news/Biolog...-z_132661.html

                          Ей тука една умна глава е написала какво се прави и какво - не.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Вадене на кърлежи

                            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                            https://nauka.offnews.bg/news/Biolog...-z_132661.html

                            Ей тука една умна глава е написала какво се прави и какво - не.
                            Много вярна и точна информация, миналата седмица имах забит кърлеж като косях с храстореза, отидох до лекарски кабинет, сестрата извади пинсета приличаща на крокодилска глава, ама много тънка, дълга и леко извита под формата на Г, извади я без въртене и точно както жената от клипчето го извади, имал съм късмет че съм попаднал на сестра която е знаела точната процедура, само час след ваденето нямаше и помен от зачервяване.

                            Даде ми някакъв антибиотик 2 хапчета наведнъж с удължено действие 24 часа и това е.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Вадене на кърлежи

                              Много отдавна повечето лекари и сестри знаят,че кърлежа не се маже с нищо и не се върти.Хваща се възможно най-ниско долу до главата с пинсета.
                              По принцип се бие и тетанус след изваждане.
                              Grand Cherokee WJ
                              Dodge Caliber
                              E 430 4-matic-T(S210)
                              GLK

                              Коментар


                              • #45
                                От: Вадене на кърлежи

                                Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
                                ...
                                Най-стресиращо за мен лично беше когато в просъница, изливайки изпитата през деня бира, го видях забит най-отгоре и най-отпред миналата година.
                                Ааа, това е като по сюжет от Хичкок
                                Продължавай. Със "щангата" ли го обезвреди

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X