Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Питане за телевизор Сони, установен проблем, неясен ремонт?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Питане за телевизор Сони, установен проблем, неясен ремонт?

    Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
    Абе аз пак да питам.... Как го бутате да нараства тоя ток, като диодите се управляват по ток, демек са стабилизирани....?
    Имам такъв колега който точно това прави.На практика лед драйвера стабилизира тока.Но този стабилизиран ток конструктора го е избрал.И се задава по различен начин на драйвера- най често чрез RC верига или съотношение на резистори включени накъде по краката на драйвера. Та въпросния колега може да променя тока - по точно след ремонта прави проверка дали като усилиш всичко е в режим. Като за целта трябва да има пълна информация за драйвера разбира се.

    Коментар


    • #62
      От: Питане за телевизор Сони, установен проблем, неясен ремонт?

      Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
      Абе аз пак да питам.... Как го бутате да нараства тоя ток, като диодите се управляват по ток, демек са стабилизирани....?
      Съвсем опростен пример - имаш някакво захранване и група последователно свързани светодиоди. Последователно на светодиодите си свързал потенциометър (реостат). Променяйки съпротивлението му, се променя и тока във веригата, респективно през светодиодите.
      Не чета коментари и не отговарям на такива.

      И коментаторите...

      Коментар


      • #63
        От: Питане за телевизор Сони, установен проблем, неясен ремонт?

        Ахам, вденАх. Т.е. дори теоретично да допуснем, че има окъсили, няма да се промени работата на групата.
        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
        Неизвестен мъдрец

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X