Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Питане за телевизор Сони, установен проблем, неясен ремонт?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Питане за телевизор Сони, установен проблем, неясен ремонт?

    Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
    Тръгнахме обаче от там че при укъсяването на един два, другите духат супата.
    Възможно е и да духат супата. Всеки драйвер има диапазон от изходни напрежение, при които е в състояние да регулира тока. Дали заради самия драйвер, дали заради елементите около негг - без значение. Какво се случва извън тях - колкото схемни решения, толкова и варианти. Плавното променяне на яркостта става именно от тока. Пак-напрежението се променя от тока заради паразитни неща по платката и в самия диод. Затова и във всеки "чаршаф" на диода имаш под някаква форма яркост спрямо ток, а не спрямо напрежение. При една и съща яркост/ток и 20 градуса напрежението е едно, при 80 градуса - друго. При един ток ефективността е една, при друг - друга. Точно за намаляването на тия странични ефекти са всичките кинти, които се изляха в тая индустрия в последните години.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #47
      От: Питане за телевизор Сони, установен проблем, неясен ремонт?

      Повечето телевизори идват с поне един окъсил диод преди да прекъсне друг. Случаят с много последователни диоди без да бъдат контролирани по отделно е различен от този в който драйвер се грижи само за един.
      Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

      Коментар


      • #48
        От: Питане за телевизор Сони, установен проблем, неясен ремонт?

        Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
        ...Случаят с много последователни диоди без да бъдат контролирани по отделно е различен от този в който драйвер се грижи само за един.
        С какво конкретно е различен?
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #49
          От: Питане за телевизор Сони, установен проблем, неясен ремонт?

          Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
          Кой е производителя? LG?
          JVC. Чак нов телевизор заради това..... Питах информативно, защото ако е нещо, свързано с процесора хич няма да си правя труда да го отварям. Със захранването може и да си поиграя някой ден.
          Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
          Този закон няма нясто при диодите и другите полупроводници.
          Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
          Цитирания "Закон на Ом" е валиден за линейни съпротивления с линейни зависимости (които не си изменят съпротивлението в зависимост от напрежението). Диода е полупроводников елемент с нелинейна характеристика

          Цитираният закон на Ом никой не го е отменил и си важи с пълна сила, само дето проводимостта на PN прехода е нелинейна и от там и тока нараства по експонента при линейно нарастване на напрежението.
          Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
          Въпросът ти е малко странен... Не токът си прави каквото си иска, и се мени в големи граници, а тоя който "поръчва музиката" казва какъв да бъде. Ако не е такъв какъвто е указан, значи нещо е "гушнало букета" и има проблем.
          Погугли за VA характеристика на светодиод и ще ти се изясни за какво говорят съфорумците ни по-нагоре.
          Анджък де..... за това питам .... риторично .... Аз отговорът го знам, ама тука нещо се омотаха някакви теории, дето ме карат да се съмнявам в правилността на разсъжденията.
          Последно редактирано от kuzdov; 05-07-19, 16:24.
          "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
          Неизвестен мъдрец

          Коментар


          • #50
            От: Питане за телевизор Сони, установен проблем, неясен ремонт?

            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
            С какво конкретно е различен?
            Ами мисля че е очевадно с какво, след като не можеш да коригираш тока на всеки диод по отделно, при окъсяване другите ядат хурката.
            Нали точно това се опитвам да обясня.
            Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

            Коментар


            • #51
              От: Питане за телевизор Сони, установен проблем, неясен ремонт?

              Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
              Прочети ми първо по горния пост.
              Прочетох го.Лед драйвера има 6 независими изхода за всяка банка по отделно.
              Петна не се забелязват,гледах,проверих ,няма.Поне видимо няма.Всички светодиоди се управляват по ток,това се учи в момента в 9`ти клас.Големия ми син отговори правилно.
              Всъщност,преди 10 г.диодите пак се управляваха по ток.Невиждам защо тоя въпрос се коментира толкова.
              Последно редактирано от Roninn; 05-07-19, 18:38.
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • #52
                От: Питане за телевизор Сони, установен проблем, неясен ремонт?

                Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
                Ами мисля че е очевадно с какво, след като не можеш да коригираш тока на всеки диод по отделно, при окъсяване другите ядат хурката.
                Нали точно това се опитвам да обясня.
                Идеята на източника на ток е, токът да е константен независимо от товара. Разбира се, в някакви граници на напрежението. Ако генераторът на ток е читав, липсата на светодиод няма да промени тока във веригата, и "яденето на хурката" се отлага за неопределено време...
                Не чета коментари и не отговарям на такива.

                И коментаторите...

                Коментар


                • #53
                  От: Питане за телевизор Сони, установен проблем, неясен ремонт?

                  Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                  Разбира се, в някакви граници на напрежението.
                  А, добре, значи имало и условности освен теорията от 9-ти клас дето питащия я владее.

                  Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                  Прочетох го.Лед драйвера има 6 независими изхода за всяка банка по отделно.
                  Петна не се забелязват,гледах,проверих ,няма.Поне видимо няма.Всички светодиоди се управляват по ток,това се учи в момента в 9`ти клас.Големия ми син отговори правилно.
                  Всъщност,преди 10 г.диодите пак се управляваха по ток.Невиждам защо тоя въпрос се коментира толкова.
                  Човеко, действай си по натам както си учил в 9-ти клас. Аз съм казал каквото знам, грешно не-грешно това е.
                  Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Питане за телевизор Сони, установен проблем, неясен ремонт?

                    Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
                    А, добре, значи имало и условности освен теорията от 9-ти клас дето питащия я владее.



                    Човеко, действай си по натам както си учил в 9-ти клас. Аз съм казал каквото знам, грешно не-грешно това е.
                    Виж сега,телевизори не ремонтирам всеки ден,но електроника почти всеки ден.Та иронията ти е неуместна.

                    Справката с 9 клас е реална,а не за да ти се подигравам.
                    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                    Анатолий Пейчинов o8875о9815
                    https://dvrbg.com/

                    Коментар


                    • #55
                      От: Питане за телевизор Сони, установен проблем, неясен ремонт?

                      Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
                      А, добре, значи имало и условности
                      Еми в общия случай в чаршафът на такъв драйвер на схемичката има наредени между един и примерно 5-6 диода. И пак в общия случай или чипа спира веригата заради нещатно напрежение или останалите диоди продължават да си светят със щатната яркост и ток, без да ядят никви хурки.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Питане за телевизор Сони, установен проблем, неясен ремонт?

                        За другите диоди дето "ядат хурката" - има го този вариант, ама не знам колко често се среща. Като пример - няколко групи от последователно свързани диоди са свързани успоредно към изхода на LED driver-а. Тока го балансират с по един резистор на всяка група. Един диод прекъсва и на другите групи тока им нараства. В последствие прекъсва още някоя група поради по-големият ток и всичко се повтаря от начало.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Питане за телевизор Сони, установен проблем, неясен ремонт?

                          Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
                          А, добре, значи имало и условности освен теорията от 9-ти клас дето питащия я владее.
                          Не разбрах защо темата от техническа стана надприказване, но както и да е.

                          Ще го формулирам по друг начин. Ако имаш източник на напрежение с неограничено такова с който да захраниш генератора на ток, а също така и идеален генератор на ток, то ще можеш да работиш без ограничение на напрежението върху товара.
                          Ако някое от гореизброените не отговаря на заданието, то сори, но ще си лимитиран.

                          С горното лирично отклонение предлагам да спрем с дивотиите.
                          Не чета коментари и не отговарям на такива.

                          И коментаторите...

                          Коментар


                          • #58
                            От: Питане за телевизор Сони, установен проблем, неясен ремонт?

                            Разгледах конкретния чип по-подробно. При окъсул диод хурката я яде чипа, а не останалите диоди в линията. Източниците на ток за всеки канал са... линейни, а не импулсни. Чипът представлява boost converter (импулсен повишител на напрежение) + 6 канален линеен източник на ток, лато каналите се управляват с PWM, всеки отделно. При олъсил диод в мякоя група падът върху съответният линеен източник се увеличава, от там пропорционално се увеличава и греенето му. Чипът има защита за високо напрежение на изхода, защита за ниско напрежение на входа и термозащита, която според мен сработва в конкретния случай.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Питане за телевизор Сони, установен проблем, неясен ремонт?

                              Първоначално публикуван от brum Преглед на мнение
                              За другите диоди дето "ядат хурката" - има го този вариант, ама не знам колко често се среща. Като пример - няколко групи от последователно свързани диоди са свързани успоредно към изхода на LED driver-а. Тока го балансират с по един резистор на всяка група. Един диод прекъсва и на другите групи тока им нараства. В последствие прекъсва още някоя група поради по-големият ток и всичко се повтаря от начало.
                              И без резистор го балансират. Вкъщи си светя с такива от няколко години. Балансират прекрасно, докато са еднакви и с еднаква температура. И понеже ги пускам на между 1/2 и 1/3 от нормалния им ток, хем температурата не играе толкова, хем категорично живета МНОГО повече от драйвера.

                              В тоя случай хурка ядат останалите групи, когато я някоя прекъсне диод, или ако пък даде накъсо, хурка ядат диодите в групата с диод на късо. И то голяма хурка.

                              ...макар че лично до сега окъсил светодиод не съм виждал. Все прекъсват.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Питане за телевизор Сони, установен проблем, неясен ремонт?

                                Абе аз пак да питам.... Как го бутате да нараства тоя ток, като диодите се управляват по ток, демек са стабилизирани....?
                                "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                                Неизвестен мъдрец

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X