Обява

Свий
Няма добавени обяви.

питане за мобилен домашен климатик

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • питане за мобилен домашен климатик

    Здравейте!
    Някой ползва ли такова животно? Домашен мобилен климатик дето е като печка и с една тръба изхвърля топлия въздух.Уж...
    Та имам да охладя една стая която няма стени.Намира се в покрива и има само покривни прозорци.Монтажа на стандартен климатик е много трудна задача.И в същото време имам оставен вентилационен отвор на Ф110.
    Сиреч помещението е подходящо именно за такъв мобилен климатик.Но съмнението ми е дали изобщо върши работа...щото съм малко скептичен..
    Какво ще кажете? Има ли някой дето ползва такъв?

  • #2
    От: питане за мобилен домашен климатик

    Не става ...пробвано в канцеларията няколко години .
    На нас клиренс ни трябва , не скорост

    Коментар


    • #3
      От: питане за мобилен домашен климатик

      Един път съм пробвал такова чудо на техниката . Не охлаждаше , но си мислих че е от липса на фреон .
      Дали е било така , не разбрах...
      Който търси , намира !
      Човекът е човек, когато е на път !

      Коментар


      • #4
        От: питане за мобилен домашен климатик

        Не става това нещо, ама изобщо не става.
        יעבור
        «И това ще мине»

        Коментар


        • #5
          От: питане за мобилен домашен климатик

          Първоначално публикуван от aldr Преглед на мнение
          Не става ...пробвано в канцеларията няколко години .
          Какво точно не става? Не духа студено или малко духа? Няколко градуса да свали... все файда..

          Коментар


          • #6
            От: питане за мобилен домашен климатик

            Първоначално публикуван от mishomishev Преглед на мнение
            ....Намира се в покрива и има само покривни прозорци.Монтажа на стандартен климатик е много трудна задача.....
            Тези от фирмите за климатици са едни от най-големите магьосници и факири които съм виждал. Все ще намерят начин да го монтират...
            Който търси , намира !
            Човекът е човек, когато е на път !

            Коментар


            • #7
              От: питане за мобилен домашен климатик

              На това трябва да му осигуриш отвеждане на горещия въздух И приток на въздух отвън, че само с отвеждане не става.

              ... и да си непосредствено срещу струята, че иначе нищо няма да разбереш от охлаждането, защото като ефективност е гола вода. Отделно как бучи.

              Виж там с някакви триъгълни конзоли да се монтира нормален сплит климатик.

              Коментар


              • #8
                От: питане за мобилен домашен климатик

                Да не говорим,че дори осака преди 10 и повече години имаха климатици за монтаж в ъгъл.Та в общи линии стандартна машина се взима.Монтира се конзолно еди къде си и се облича в картон.И готово.
                Няма страшно в умирачката...
                Страшното е да си жив!...

                Коментар


                • #9
                  От: питане за мобилен домашен климатик

                  Моята информация за такъв е малко през двама човека, но в болнична стая в летни жеги е вършил много добра работа. Аз също съм се замисля за такъв, трябва ми 1-2 седмици в най-големите жеги за през нощта. Миналата година не ми е и трябвал, за тази ако изкара така още месец и няма и да ми трябва.
                  Ford Maverick II 2.3 XLT
                  Ford Mondeo MK5

                  Коментар


                  • #10
                    От: питане за мобилен домашен климатик

                    Моите родители с такова нещо си охлаждаха дома. Върши някаква работа, но КПД-то му е малко, защото горещия въздух, който изхвърля във вентилационния отвор се замества от същото количество горещ въздух от вън.
                    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                    Коментар


                    • #11
                      От: питане за мобилен домашен климатик

                      Един комшия си купи аварийно такова чудо по-миналата година.
                      Успя да го върне след няколко дни и да си вземе парите.
                      Впечатления:
                      1. Ужасен шум. В магазина му го бяха пуснали на някакъв нежен режим при който не е шумял. Но ако искаш все пак да духне пред себе си малко хлад, трябва да го набримчиш на макс и тогава става купона.
                      2. Символично охлаждане.
                      3. Огромно неудобство на изходящата тръба.
                      4. Заема доста място.
                      Георги Тонев

                      Коментар


                      • #12
                        От: питане за мобилен домашен климатик

                        Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                        Моите родители с такова нещо си охлаждаха дома. Върши някаква работа, но КПД-то му е малко, защото горещия въздух, който изхвърля във вентилационния отвор се замества от същото количество горещ въздух от вън.
                        Съвсем ме объркахте.По горе споменах че имам готова оставена тръба Ф110 и направо изхърлям горещия въздух.Но защо трябва да се вкарва отвън горещ?
                        Според мен горещия се изхвърля по тръбата а се върти въздуха от стаята..и респективо смуче малко от коридора през пролуката на вратата- да речем..

                        Коментар


                        • #13
                          От: питане за мобилен домашен климатик

                          Казахме ти че не става , но ти щом искаш да пробваш ...ок .
                          На нас клиренс ни трябва , не скорост

                          Коментар


                          • #14
                            От: питане за мобилен домашен климатик

                            Първоначално публикуван от mishomishev Преглед на мнение
                            Съвсем ме объркахте.По горе споменах че имам готова оставена тръба Ф110 и направо изхърлям горещия въздух.Но защо трябва да се вкарва отвън горещ?
                            Според мен горещия се изхвърля по тръбата а се върти въздуха от стаята..и респективо смуче малко от коридора през пролуката на вратата- да речем..
                            Ами не може да изхвърля голямо количество горещ въздух и само да върти този в стаята. Ще стане вакум в тая стая! Тегли отвън горещ въздух като прахосмукачка. Пробвано.
                            יעבור
                            «И това ще мине»

                            Коментар


                            • #15
                              От: питане за мобилен домашен климатик

                              Първоначално публикуван от mishomishev Преглед на мнение
                              Съвсем ме объркахте...

                              Сори, колега, ама 8ми клас завършихте ли го?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X