Обява

Свий
Няма добавени обяви.

питане за мобилен домашен климатик

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: питане за мобилен домашен климатик

    Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
    Сори, колега, ама 8ми клас завършихте ли го?
    Срам ме е да си призная ама да завърших го! Че и средно... Че и висше.. Че и на всичкото отгоре работя с едни уж най умните инжинери..Понякога се чудя как ме търпят
    Ама това не ми пречи да си призная когато нещо не разбирам или съм объркан..
    Просто обикновенно съм свикнал като ми кажат "не става" се аргументират що не става...

    Коментар


    • #17
      От: питане за мобилен домашен климатик

      Първоначално публикуван от mishomishev Преглед на мнение
      Срам ме е да си призная ама да завърших го! Че и средно... Че и висше.. Че и на всичкото отгоре работя с едни уж най умните инжинери..Понякога се чудя как ме търпят
      Ама това не ми пречи да си призная когато нещо не разбирам или съм объркан..
      Просто обикновенно съм свикнал като ми кажат "не става" се аргументират що не става...
      Като за начало -пише се инжЕнер.

      А не става, защото не се връзва с първия закон на термодинамиката.

      Коментар


      • #18
        От: питане за мобилен домашен климатик

        https://best-of-tech.com/lp29994696?...0aAjmfEALw_wcB
        Дизелов Jeep, не е Jeep.

        Коментар


        • #19
          От: питане за мобилен домашен климатик

          Първоначално публикуван от mishomishev Преглед на мнение
          ...Че и на всичкото отгоре работя с едни уж най умните инжинери..Понякога се чудя как ме търпят...
          Да ти кажа, и аз се чудя. То голям инжИнер, голямо чудо...
          HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

          Коментар


          • #20
            От: питане за мобилен домашен климатик

            Сега разбрах що се търсят все по- мощни абсорбатори и вентилатори за отдушник на баня.
            А тези простотии се правят от името на всички ни.
            Даника
            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

            Коментар


            • #21
              От: питане за мобилен домашен климатик

              Ами става, върши работа, но КПД-то е малко и е шумно.
              Сега продават сплит климатици на които вътрешното тяло е с форма на цилиндър свободно стоящо.
              Не може да няма начин да се монтира сплит система.
              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

              Коментар


              • #22
                От: питане за мобилен домашен климатик

                Прави сте бе хора прави сте...
                Инженер се пише... ама все го бъркам щото често пиша на английски а там е engineer
                Непрекъснато ми правят забележка за писането.Оня ден писах нотариален акт, ей скъсаха се да ми мърморят за правопис..Идваше ми да им хвърля документите и да ги оставя на юристите да ги правят.
                Иначе за Пенчо:
                Не си прав човек, като цитираш разни закони.Защото почти винаги хората питат за тълкуването им, а не самите закони.Уж всички закони са написани, пък що хората непрекъснато искат писмено тълкувание?
                И що тогаз торния бръмбар лети?! А? нали неговия случай е против физиката? Ама на... Лети урода...

                Братко Генчев - прав си че има такива климатици, ама не искам да слагам такъв.Реално външното тяло трябва да е върху наклонения керемиден скат.После дупката за тръбите между телата също ще е сериозен проблем, защото минава през керемиди, изолации, дървении...Не че няма решение но е трудно сложно и...абе не си заслужава.Наясно съм че КПД е доста по малко но идеята е че вече има оставена дупка за горещ въздух и няма да има никаква намеса.От друга страна под охлажданер искам просто от 37 градуса да го охладя до около 29-30 да речем.Сиреч поносимо.Ще смуче въздух от коридора, който също е относително горещ- да речем.И се надявам крайния баланс все пак да охлаждащ...

                Коментар


                • #23
                  От: питане за мобилен домашен климатик

                  Няма ли начин стандартно външно тяло да се монтира някъде по ниско по стените на сградата, мисля че максималната денивелация между вътрешното и външното тяло на масовите модели е 15 метра. Ако в стаята не може да се монтира "обикновенно" вътрешно тяло ще се вземе подов...

                  Коментар


                  • #24
                    От: питане за мобилен домашен климатик

                    @ mishomishev
                    Там, където ще го охлаждаш в кой град се намира?
                    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                    Коментар


                    • #25
                      От: питане за мобилен домашен климатик

                      Първоначално публикуван от mendi Преглед на мнение
                      Няма ли начин стандартно външно тяло да се монтира някъде по ниско по стените на сградата, мисля че максималната денивелация между вътрешното и външното тяло на масовите модели е 15 метра. Ако в стаята не може да се монтира "обикновенно" вътрешно тяло ще се вземе подов...
                      Има, разбира се. Изисква грамотен инсталатор, бутилка фреон и везна към обичайния монтаж.

                      Коментар


                      • #26
                        От: питане за мобилен домашен климатик

                        Да кажа моя опит:

                        Преди 20 години като бях мотокарист във Фикосота-склададжиите се помещаваха в един фургон. И през лятото като напече, и вътре станат едни градуси-компютъра спира. А без компютър-нанйси товарене, че всичко става през него.
                        Та домъкнаха едно такова подвижно чудо да охлажда компютъра. Собствениците на фирмата бидейки комунистически възпитаници си действаха в духа на добрите традиции-хората може да пукат от жега, ама на изродите не им се полага климатик. Щото тогава климатикът си беше гъзария. Как така цървулите ще се охлаждат с климатик, Положението е "Марш на тръстиката, ще ви дам аз един климатик"... Обаче щом е за компютъра-можееее, всичко може.
                        Та въпросното нещо си охлаждаше много добре, вътре беше голям кеф през лятото. Беше на принципа на изпаряване на вода, и тя дърпа топлината от въздуха, като по този начин го охлажда. Трябваше да се мъкне съдина с вода за да се зарежда. И сега ги има по магазините, май се водят "овлажнител за въздух".

                        Онова си беше марга Де Лонги, може и затова да е работило читаво, не знам. Обаче охлаждаше доволно.
                        Ако се пренебрегне носенето на вода-върши добра работа.
                        Има ли желание-има и начин!

                        Коментар


                        • #27
                          От: питане за мобилен домашен климатик

                          Здравейте,
                          преди около 15 години съм ползвал такъв климатик служебно.
                          Спомените ми са, че охлаждаше, но шумеше повече от нормалните климатици и всяка сутрин трябваше да се зарежда с вода.

                          Коментар


                          • #28
                            От: питане за мобилен домашен климатик

                            купуваш си ,решаваш нали върши работа или не ,и даваш мнение

                            Коментар


                            • #29
                              От: питане за мобилен домашен климатик

                              Виждам ,че доста хора са се изказали, затова като човек който е разглобил и използвал такъв "мобилен" климатик мога да споделя следното:

                              Климатика е съставен от компресор и два топлообменника с вентилатори Фреон - Въздух.
                              При нормалната "сплит" система единия топлообменник+вентилатор и компресора са навън , втория топлообенник+вентилатор е вътре в стаята.
                              В режим на охлаждане/само него ще разгледам/ външния топлообменник се нагрява и използва за охлаждане околния въздух, а вътрешния топлообменник се охлажда и
                              отново използва за затопляне околния в стаята въздух, което е свързано с отделяне на конденз.

                              1. При мобилния климатик цялата тази система е вътре в стаята, откъдето идва и основния недостатък , шума от още един вентилатор + компресор , който в 99% от случайте не е инверторен и шуми доста. В допълнение поради липсата на инвертор е и по ниския енергиен клас.

                              2. Мобилния климатик няма нужда от входяща тръба за въздух. Има само изходяща за изкарване на топлия въздух поради гореописаните причини. Използвайки околния въздух в стаята за охлаждане на първичния топлообменник , колкото по студено става в стаята толкова по ефективно работи той.
                              3. Има нужда от малък съд /повечето го имат вграден/ за събиране на конденза.
                              От личен опит, в стая около 25 квадрата, евтин мобилен китаец правеше хладилник, тъй че не е за подценяване.

                              Коментар


                              • #30
                                От: питане за мобилен домашен климатик

                                Едно важно предимство на мобилния климатик, напълно компенсиращо ниското му КПД-поддържа някаква циркулация на въздух в стаята. Това другите климатици не го могат-само въртят каквото има вътре и така до края на света. Това е много, ама много съществено предимство в някои случаи. Стандартния климатик с външно и вътрешно тяло, каквото и да филтрира- там нано, уптра-хипер филтри, активен въглен и не знам си какво, кислород няма от къде да докара.
                                Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X