Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Малък градски автомобил до 5000лв.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Малък градски автомобил до 5000лв.

    A защо се държи да е малка колата? Заради проблем с паркирането ли? При мен наблюденията са, че жена ми не можеше да паркира Тойота Ярис (уж купен за нея, защото е малък и лесно се паркира), но после като го продадох и отстъпих моето Subaru Outback да си го кара ежедневно се научи. Т.е. с по-голямата кола се справя по-добре с паркирането. Въпрос на навик. Имхме 1-2 драскотини и други дреболии, но нищо по-сериозно.
    Отделен въпрос е, че като пари 7/100 дизел/бензин = 15/100 газ, а разход е 7-8 е нормален за градско каране с която и да е малолитражка. Такива разходи от 4-5 л на 100 са химера за която и да е стара кола. Чисто нов хибрид може би, но не и 10-12 годишна кола.
    Комфортът и удобството на малко по-голямата кола е несравним. В мъниците все едно се возиш в леген, който се сурка по асфалта... Ако се возят и деца вътре съвсем не виждам смисъл особено с оглед безопастност.
    За същия бюджет и малко по-стара година има по-добри алтернативи в средния клас.

    Коментар


    • #32
      От: Малък градски автомобил до 5000лв.

      Първоначално публикуван от Squirt Преглед на мнение
      А според вас има ли смисъл с подобен бюджет да се търси нещо навън - Италия, Германия или е по-добре с тия 1000лв.+, който ще отидат по докарване, еко такси и тн да се вложат в ремонт на тукашен автомобил ?
      А защо реши, че в Италия, Германия и т.н. си продават колите след щателен преглед и ремонт в сервиз? Винаги ми е била интересна теорията за новият внос, дето бил по-добър от кола карана в БГ. Иначе към коментарите по-горе за конските сили - сравнявам коли от един клас и аналогични двигатели, но с разлика 8-10 години. Например Вектра А 2.0 115 със Волво В40 2.0 140. Ми вървят еднакво, даже Вектрата в някои диапазони по-добре. За 206 проблени не мога да кажа, карах го от 1800 км. до 35 х. и от 0 до 3 годишно. За тясно, ми аз съм 130 кила и ми е добре, не ви знам критериите. Говорим за возене на двама човека.
      Ford Maverick II 2.3 XLT
      Ford Mondeo MK5

      Коментар


      • #33
        От: Малък градски автомобил до 5000лв.

        Първоначално публикуван от Squirt Преглед на мнение
        А според вас има ли смисъл с подобен бюджет да се търси нещо навън - Италия, Германия или е по-добре с тия 1000лв.+, който ще отидат по докарване, еко такси и тн да се вложат в ремонт на тукашен автомобил ?
        Човека е казал, жената иска след 2007. Лично аз за градски автомобил всичко над 1500лв си е неприлично.

        Дилемите са следните - гъзарите със съвовете над 2 тона и неприличните разходи за поддръжка на такъв.

        В момента какичката кара Микра К11, която е редно да продам и да я заменя с дърто ръбато Волво номер 2. Като градска кола е супер, заедно с Корса Б, Хонда Лого/Джас и подобни... но милите носят душа на заем. Приличен автомобил е Корса Ц/Мерива А, това нещо въпреки че е малко тежи 1400 кила - има джелезо в него, това е автомобил номер 3 в къщи.

        Ако финансите не бяха проблем, всичкото жена дома, щеше да кара от ХЦ90 до ХЦ40 минимум... ама толкоз кинти няма.
        После смерти плохие десептиконы попадают в Автоваз

        Коментар


        • #34
          От: Малък градски автомобил до 5000лв.

          Основно защото е тепърва прохождащ шофьор и би било по-лесно да свикне с габаритите на малък автомобил. Имаме и два СУВ-а, но виждам, че когато ги шофира и е доста по-трудно на този етап. Иначе съм съгласен със всичко казано от вас. Особено с оглед безопасност.
          Онзи ден се возих в такси Фиат Панда и направо ми доопада косата

          Коментар


          • #35
            От: Малък градски автомобил до 5000лв.

            Хайде и моите 5стотинкки по темата: Мисля, че опел Мерива е добро решение от към качество, цена, здравина и подръжка. Мотора 1.4 бензин е с верига, а от Италия идват с монтирани газови инжкциони и се вместват в бюджета. Ходовата част е без проблеми, резервните части са цени на опел а не ауди а вътрешния обем е доста обширен въпреки, че отвън изглежда малка. Важно е обаче да се намери "читав" екземпляр. Пожелавам успех в търсенето!

            Коментар


            • #36
              От: Малък градски автомобил до 5000лв.

              Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
              А защо реши, че в Италия, Германия и т.н. си продават колите след щателен преглед и ремонт в сервиз? Винаги ми е била интересна теорията за новият внос, дето бил по-добър от кола карана в БГ. Иначе към коментарите по-горе за конските сили - сравнявам коли от един клас и аналогични двигатели, но с разлика 8-10 години. Например Вектра А 2.0 115 със Волво В40 2.0 140. Ми вървят еднакво, даже Вектрата в някои диапазони по-добре. За 206 проблени не мога да кажа, карах го от 1800 км. до 35 х. и от 0 до 3 годишно. За тясно, ми аз съм 130 кила и ми е добре, не ви знам критериите. Говорим за возене на двама човека.
              С оглед на това, че имам преки наблюдения върху 3 нови коли купени и карани тук, в Бъглария, и това как се отразява нормалната експлоатация по нашите пътища върху автомобила. И от друга страна скромен опит от десетина хиляди километра в Белгия и Германия - ами трудно ми е да си представя какво трябва да правиш там, за да и скапеш окачването и тн. Да, факт е, че навсякъде си опира до собственика и винаги е въпрос на късмет

              Коментар


              • #37
                От: Малък градски автомобил до 5000лв.

                А Опел Астра, 120/150/ к.с., дизел... Бензин - не!

                Коментар


                • #38
                  От: Малък градски автомобил до 5000лв.

                  Да се включа и аз по темата.
                  Въпросния Ярис, за който пише Dobs, кацна при мен преди няколко години по стечение на обстоятелствата. Въпреки тънките брони с него преживяхме нелеко ПТП- верижна катастрофа. Колата беше ударена отред и отзад и беше доста смачкана, но на нас ни нямаше нищо. След два месеца в бокса беше като нова.
                  Наистина мотор 1.0 65 коня е слабичък, но за града не ти трябва много. Скоростите са къси и набира нелошо. Наистина на 90 км/ч е на 3000 оборота на пета скорост. Разход чисто градско(никога не съм я карал извън София) 8-9 бензин.
                  Учудващо обемна и удобна кола, с много ниши за джиджавки(супер е за жените), в която спокойно могат да се возят четирима възрастни. Много маневрена и приятна за паркиране. Зимата, заради тънките гумета се справя много добре в снега и загрява бързо, заради малкия мотор.
                  Лоша шумоизолация, все едно двигателя е в купето.
                  Бих взел отново ярис, може би хибрид.
                  Човек е ~70% вода. Ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Малък градски автомобил до 5000лв.

                    Първоначално публикуван от Squirt Преглед на мнение
                    С оглед на това, че имам преки наблюдения върху 3 нови коли купени и карани тук, в Бъглария, и това как се отразява нормалната експлоатация по нашите пътища върху автомобила. И от друга страна скромен опит от десетина хиляди километра в Белгия и Германия - ами трудно ми е да си представя какво трябва да правиш там, за да и скапеш окачването и тн. Да, факт е, че навсякъде си опира до собственика и винаги е въпрос на късмет
                    Една кола не е само окачване, а то на тези коли е без пари. За сметка на това талибани има и там, та съединител, прегрят двигател и други екстри не са изключени. Читавите коли от там не са по Горубляне, за да е дошла тук нещо и се е случило, и са решили вместо да наринат една камара пари за ремонт, да я продадат и следващата. Тук някой сервиз ще я съберат за 2 дена, факирите от автомивката я правят по-добра от нова(винаги им се възхищавам). И двата варианта за покупка не са за изключване, има доволно читави коли тук, поне можеш да видиш собственика и да си направиш преценка. Мое мнение.
                    Ford Maverick II 2.3 XLT
                    Ford Mondeo MK5

                    Коментар


                    • #40
                      От: Малък градски автомобил до 5000лв.

                      Дупница става като дестинация, но с уговорката да знаеш конкретно какво търсиш и да си наясно как да разбереш състоянието на това, дето го търсиш. Виждал съм много читави коли за нормални пари. За разлика от Горубяле, където всичко е скрап, на цени х2 на дупнишките.
                      От това страдат дупнишките джамбази, защото им се заседяват колите и не взимат максимума пари, който могат да вземат от колата. За сметка на това- процъфтява бизнеса на прекупвачите.
                      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Малък градски автомобил до 5000лв.

                        Голф 5. От тия години всички мотори без бензина с директно впръскване и без дизел със 170к.с.
                        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                        Коментар


                        • #42
                          От: Малък градски автомобил до 5000лв.

                          И на Горубляне има изключения. Един VW Passat бях вземал от там. Отидох с нагласата че ще е пълен гробник, но се оказа, че няма грам проблеми. Това с уговорката, че ми е 2та от този модел и доста добре знаех какво да гледам. Сега я търкаля един приятел и твърди, че е доволен.

                          Но за едно са прави - избери какво търсиш, вземи си човек който е наясно с тях и шанса да избереш нещо рязко се покачва.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Малък градски автомобил до 5000лв.

                            Демек по-добре да се насоча към Дупница и да се надявам, че ще извадим късмет?
                            Гледам разни сайтове и доколкото разбирам около 1000 лв биха били достатъчни за прилична газова уредба ? Само не знам при 30-40км дневно изминати градско дали би си заслужавало.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Малък градски автомобил до 5000лв.

                              Първоначално публикуван от Дрон Преглед на мнение
                              206 и аз съм карал служебно, тва не е кола, а наказание. Вътре е на направена за малки гърбави човечета, на мен с моите 60 кила ми беше тясна. Отделно се саморазпада, проблемите с тоците, окачването от солети... а и на мен доволно си ми даваше 8-10 градски с 1.4 хди
                              Аз съм 105 кила и имам 5 години на Фиеста. Този разход не знам как си го постигал, отвори спринтмонитор. При Фиеста няма да имаш проблем с токовете или окачването, пътното поведение е доста по-добро от на 206. И интериора не се разпада.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Малък градски автомобил до 5000лв.

                                Ярис, поне такива имаше около мен, без проблеми. За разлика от Аурис.
                                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                                Даника
                                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X