Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Малък градски автомобил до 5000лв.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Малък градски автомобил до 5000лв.

    C1, Aygo, 107 ни идват една идея малки. Би било добре да има някакво що-годе нормално място за детско столче и все пак някакво място в багажника.

    Коментар


    • #17
      От: Малък градски автомобил до 5000лв.

      Фиеста търси, уникално здрава кола, добро пътно поведение. Имах такава 5 години, дори е продадена на съфорумец.

      https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cg...nk=bhi86e&f1=1

      Коментар


      • #18
        От: Малък градски автомобил до 5000лв.

        Един глас против Ярис. Или поне против малките им мотори. Карах за малко една 1.0 безин (2004 г.). Въпреки че беше в състояние като нова (на около 60,000 реални км.) беше абсолютен мъртвец. В града харчеше 7-8 бензин и не вървеше. Извън града е комфортно до 90 км/ч. При 100км/ч си на близо 4000 оборота и шума е адски неприятен.
        Не съм карал с по-големия двигател 1.3 или дизел, но тази кола успя да ме откаже от градските малолитражки завинаги... Освен това бронята и беше със здравина на черупка на яйце. Дебелина на пласмасата около 1мм. При едно съвсем леко допиране в бронята на паркирана кола се разпадна на 10 парчета. На другата кола нямаше и драскотина - буквално!

        Коментар


        • #19
          От: Малък градски автомобил до 5000лв.

          Мойте 5 стинки -
          1. Корса Ц/ Мерива А - един от най-дълго произвежданите модели на Опел, здрав и непретенциозен. Двигателя разбира се е на късмет, за кола 2-ра ръка независимо от марката. Окачването е здраво. Има изобилие от резервни части, нови и 2-ра ръка. При условие, че ще се кара от жена, цената и наличието на едрогабаритни е съществено. Не гние

          2. Тойота Ярис ген 2 - доста приятна и ремонтопригодна и здрава. Ядът я мишките откъм задните вежди (това го обсъждахме - има полиуретаново лепило върху гол метал, дори и на италианските, все пак е късмет а и проблема е козметичен) Друго важно да се гледа, е дали не е закачана по задните калници, че са лепени и ако е правена и не са били зелепени отново, цялата кал се набива в праговете)

          3. Нисан Микра, ама К11. К12 е по-нова, ама е голям отпадък. Старата е куче. Двувратите им гният праговете между колонката и веждата, заедно с подсилката вътре, ама са по 40-50лв. Като механика е чук.

          п.с. Хонда ДжасС държи неадекватно висока цена 2-ра ръка, като кола не е нищо особено. Форд КА(тастрофа) по-добре не го и гледай.

          п.п.с. Корсата е единственото дето става за извънградско, без да е някво мъчение или екстремно преживяване. Вариант е и Астра G - Полицейските, тва за мен е оптималният автомобил откъм цена-качество-поддръжка.
          После смерти плохие десептиконы попадают в Автоваз

          Коментар


          • #20
            От: Малък градски автомобил до 5000лв.

            Аз съм в подобна дилема, но се търси автомат. Не знаех, че дори и в момента почти всички малък клас автомобили са с 4!!! степенен автомат! :O Шок.
            До 8 няма адекватна кола автомат с 4 врати, малка. Кола в днешно време с 60 коня е несериозно.

            Коментар


            • #21
              От: Малък градски автомобил до 5000лв.

              Първоначално публикуван от Вико Преглед на мнение
              Аз съм в подобна дилема, но се търси автомат. Не знаех, че дори и в момента почти всички малък клас автомобили са с 4!!! степенен автомат! :O Шок.
              До 8 няма адекватна кола автомат с 4 врати, малка. Кола в днешно време с 60 коня е несериозно.
              Не знам как ги смятат тия коне последно време, но сегашни 100 вървят като старите 70-80. По едно време търкалях едно Поло 96-та, 1.4 60 коня, ми вървеше си доста прилично. В града съм правил стартове на доста по-коли. Ходил съм и на работа няколко месеца - по 60 км. на ден в двете посоки до съседен град, 4 човека, не ми е станало нищо. Сега имаме едно С2 служебно, 1,1 не го знам колко коня е. Градско си е доста пъргаво, извън града на 90 км./ч. всичко свършва. Върши работа.
              Ford Maverick II 2.3 XLT
              Ford Mondeo MK5

              Коментар


              • #22
                От: Малък градски автомобил до 5000лв.

                А нещо за Фиат Гранде Пунто, Фиат Браво, Пежо 207 и Рено Клио ?
                Ако се насочим към газова уредба по-добре да търсим с вече сложена такава или да заделим едни 1000 лв и ние да я слагаме ?

                Коментар


                • #23
                  От: Малък градски автомобил до 5000лв.

                  Карал съм 206 служебни(мисля няма голяма разлика с 207). Едното беше от първите с 1.9 дизел атмосферен и другото 2006 г. 1.4 HDI. Просто са две различни коли, втората доста приятна за каране, разход в София 5,2-5,5 с двама човека и поне 100 кила инструменти, каране като служебна . Недостатък е, че е доста ниско, и най-вече кръстеният от колегите "снегорин" под предната броня.
                  Ford Maverick II 2.3 XLT
                  Ford Mondeo MK5

                  Коментар


                  • #24
                    От: Малък градски автомобил до 5000лв.

                    Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
                    Не знам как ги смятат тия коне последно време, но сегашни 100 вървят като старите 70-80. По едно време търкалях едно Поло 96-та, 1.4 60 коня, ми вървеше си доста прилично. В града съм правил стартове на доста по-коли. Ходил съм и на работа няколко месеца - по 60 км. на ден в двете посоки до съседен град, 4 човека, не ми е станало нищо. Сега имаме едно С2 служебно, 1,1 не го знам колко коня е. Градско си е доста пъргаво, извън града на 90 км./ч. всичко свършва. Върши работа.
                    Конските сили има значение дали са дизелови, турбодизелови или атмосферни бензинови.


                    Имах точно Пежо 206 1.4хди с 68 коня мисля.


                    Ами пълна на баира към Кичево направо летеше докато Вектра 1.8/118 коня празна умираше тотал


                    Сега Голф 1.6 тди/105 коня комби дето си гонкам каквото ми душа сака дет са вика.


                    Истината е в турбинирания дизел за мене.




                    А за Пежото 206 един глас против:
                    1. Слаби електрики оставяло ме е на паркинга зимата поради малоумни връзки от акумулатора към купето завряни най отдолу над кората.
                    2. Кората отпреде намаля и без туй нищожния клирънс, не виждаш какво и кога тече и трошиш скоростни кутии за норматив


                    Плюсовете са че няма грам ръжди карано 400000 км у нас купено ново.


                    Мотора е чук ама какъв чук дето няма умиране.


                    Още го търкаля съседа и е много доволен.
                    Land Rover Discovery II, V8 4.0
                    VW Golf VI variant
                    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                    Коментар


                    • #25
                      От: Малък градски автомобил до 5000лв.

                      Предлагайте тогава дизел автомат малък. До 8-9к.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Малък градски автомобил до 5000лв.

                        Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
                        Карал съм 206 служебни(мисля няма голяма разлика с 207). Едното беше от първите с 1.9 дизел атмосферен и другото 2006 г. 1.4 HDI. Просто са две различни коли, втората доста приятна за каране, разход в София 5,2-5,5 с двама човека и поне 100 кила инструменти, каране като служебна . Недостатък е, че е доста ниско, и най-вече кръстеният от колегите "снегорин" под предната броня.

                        Фиеста дизел също е с този мотор, повече от 6,2/100 градско в София не ми е горила. Бензин 1,0 в София ще гори колкото гори и 1,4, а няма да върви хич. Жената има Clio II с 1,2/16V мотор 75 HP, върви приятно, има климатик и дори борд компютър. Частите са по 2,60. При мен гори към 7, при жената е над 9.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Малък градски автомобил до 5000лв.

                          Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
                          Не знам как ги смятат тия коне последно време, но сегашни 100 вървят като старите 70-80. По едно време търкалях едно Поло 96-та, 1.4 60 коня, ми вървеше си доста прилично. В града съм правил стартове на доста по-коли. Ходил съм и на работа няколко месеца - по 60 км. на ден в двете посоки до съседен град, 4 човека, не ми е станало нищо. Сега имаме едно С2 служебно, 1,1 не го знам колко коня е. Градско си е доста пъргаво, извън града на 90 км./ч. всичко свършва. Върши работа.
                          Конете са си коне, макар определящ да е въртящият момент, а той леко го няма в малолитражките. Втора каросериите от 90-те до сега са качили едно 500кила на А и Б клас
                          После смерти плохие десептиконы попадают в Автоваз

                          Коментар


                          • #28
                            От: Малък градски автомобил до 5000лв.

                            Първоначално публикуван от dragozow Преглед на мнение
                            Фиеста дизел също е с този мотор, повече от 6,2/100 градско в София не ми е горила. Бензин 1,0 в София ще гори колкото гори и 1,4, а няма да върви хич. Жената има Clio II с 1,2/16V мотор 75 HP, върви приятно, има климатик и дори борд компютър. Частите са по 2,60. При мен гори към 7, при жената е над 9.
                            206 и аз съм карал служебно, тва не е кола, а наказание. Вътре е на направена за малки гърбави човечета, на мен с моите 60 кила ми беше тясна. Отделно се саморазпада, проблемите с тоците, окачването от солети... а и на мен доволно си ми даваше 8-10 градски с 1.4 хди
                            После смерти плохие десептиконы попадают в Автоваз

                            Коментар


                            • #29
                              От: Малък градски автомобил до 5000лв.

                              А според вас има ли смисъл с подобен бюджет да се търси нещо навън - Италия, Германия или е по-добре с тия 1000лв.+, който ще отидат по докарване, еко такси и тн да се вложат в ремонт на тукашен автомобил ?

                              Коментар


                              • #30
                                От: Малък градски автомобил до 5000лв.

                                Първоначално публикуван от Squirt Преглед на мнение
                                А според вас има ли смисъл с подобен бюджет да се търси нещо навън - Италия, Германия или е по-добре с тия 1000лв.+, който ще отидат по докарване, еко такси и тн да се вложат в ремонт на тукашен автомобил ?
                                С този буджет отиваш на Дупница и чакаш автовозите да видиш ненапудрените бангии


                                Land Rover Discovery II, V8 4.0
                                VW Golf VI variant
                                Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X