Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Историята на едно пътуване от 11 000 км до Иран, Ирак и Източна Турция

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Историята на едно пътуване от 11 000 км до Иран, Ирак и Източна Турция

    Само да преведа,в Ирак израза веднага ,значи днес или утре.

    Ще стане бързо ,значи този месец ,най-късно другия.
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • #32
      От: Историята на едно пътуване от 11 000 км до Иран, Ирак и Източна Турция

      Поздравления за прекрасното пътуване и ентусиазма. Определено беше много интересно за четене.

      Коментар


      • #33
        От: Историята на едно пътуване от 11 000 км до Иран, Ирак и Източна Турция

        Първоначално публикуван от Маркони Преглед на мнение
        Супер сте.
        Чакам следващия пътепис със сивото Ауди 80.
        Успех!
        Благодаря! Време да има само иначе дестинациите са безброй, а желанието винаги е налице :-)
        И колко малко хора знаят за онзи чуден горе кът, а колко много долу скитат, невиждащи нагоре път!

        Коментар


        • #34
          От: Историята на едно пътуване от 11 000 км до Иран, Ирак и Източна Турция

          Първоначално публикуван от Alexr Преглед на мнение
          Благодаря за хубавия пътепис! Беше чудесна разходка в близкия за нас Изток. Лек ремонт на багажника! И още много щастливи километри.

          Така е нещата са поправими, така че ще си дойдат на мястото :-)
          И колко малко хора знаят за онзи чуден горе кът, а колко много долу скитат, невиждащи нагоре път!

          Коментар


          • #35
            От: Историята на едно пътуване от 11 000 км до Иран, Ирак и Източна Турция

            Първоначално публикуван от Rattenfaenger Преглед на мнение
            Браво, Любо! Поздравления за пътеписа и за приключението. Определено е било предизвикателство този път, но си е заслужавало и както ти казваш - с времето кофти нещата ги забравяш и остават хубавите спомени. Надявам се Ауди-то да може да се поправи добре и да си върне стария блясък . Няма как...това са рисковете като се шофира по такива държави.
            Благодаря, Ванка! Имаше си перипетии този път, но това е част от цялото приключение:-) Действително в такива страни колкото и да се пазиш не знаеш откъде ще те връхлети някой.
            И колко малко хора знаят за онзи чуден горе кът, а колко много долу скитат, невиждащи нагоре път!

            Коментар


            • #36
              От: Историята на едно пътуване от 11 000 км до Иран, Ирак и Източна Турция

              Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
              Благодарности момчета, страхотен расказ!

              На мен ми направи страхотно впечатление колко е чисто почти на всякъде, на плажа, по улиците, тротоарите, хората имат душа както едно време на село, всеки гледаше да му е красиво и прегледно пред къщата и по улиците.

              Имам един приятел, който ходеше в Иран да си почива и казваше, че е райско място.

              Действително беше много чисто навсякъде. Пропуснал съм да спомена в разказа, но и на мен ми направи впечатление, а дори бях и учуден, защото хората на изток поначало не пазят много чистота. Още положителни точки за иранците
              И колко малко хора знаят за онзи чуден горе кът, а колко много долу скитат, невиждащи нагоре път!

              Коментар


              • #37
                От: Историята на едно пътуване от 11 000 км до Иран, Ирак и Източна Турция

                Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                Бях там преди около 6 години.Само едно питане,от Мосул ако бяхте продължили по аутобана към Багдад,можехте ли да отидете там ,без да са необходими допълнителни документи.

                Питам защото този път съм го минавал от Багдад през Мосул до северната граница с Иран ,но през цялото време бяхме с правителствена кола и ескорт от гранична полиция на Ирак ,затова питам как стоят нещата ако си турист.

                За жалост не може да се отиде към Багдад от Мосул, а и от целия северен Ирак. Не и чужденци, а само местни. Поне това беше оскъдната информация, която открих в нета. Иначе ми беше мерак да слезем и до Багдад, но освен невъзможността да се мине от северен в южен Ирак остава и трудността за сдобиване с туристическа виза. В момента са оказва, че чужденци могат да влязат в Ирак (южните арабски области) по суша само през границите с Иран (южните такива), Кувейт, Йордания. Останалите или са затворени или са само за местни. Има обаче и условие, че трябва да излезеш от същата граница, през която си влязъл, което не знам до каква степен се спазва. Надявам се да се пооблекчат нещата, защото Ирак има доста какво да покаже.
                И колко малко хора знаят за онзи чуден горе кът, а колко много долу скитат, невиждащи нагоре път!

                Коментар


                • #38
                  От: Историята на едно пътуване от 11 000 км до Иран, Ирак и Източна Турция

                  Първоначално публикуван от Asterix Преглед на мнение
                  За жалост не може да се отиде към Багдад от Мосул, а и от целия северен Ирак. Не и чужденци, а само местни. Поне това беше оскъдната информация, която открих в нета. Иначе ми беше мерак да слезем и до Багдад, но освен невъзможността да се мине от северен в южен Ирак остава и трудността за сдобиване с туристическа виза. В момента са оказва, че чужденци могат да влязат в Ирак (южните арабски области) по суша само през границите с Иран (южните такива), Кувейт, Йордания. Останалите или са затворени или са само за местни. Има обаче и условие, че трябва да излезеш от същата граница, през която си влязъл, което не знам до каква степен се спазва. Надявам се да се пооблекчат нещата, защото Ирак има доста какво да покаже.
                  Ние кацнахме от Виена в Багдад,визите ни бяха готови от тук.На летището платихме в долари доста солидна сума,не помня но нещо към 300$ на човек за 3 месеца,ако не бъркам.В темата за Ирак съм писал точната сума.За турците сумата беше 2-3$

                  За нас нямаше проблем да се движим навсякъде из Ирак ,от Границата с Иран до Басра ,и да , Ирак е изключително интересна държава.Незнам в тоя живот дали ще успея да отида пак.



                  Изпратено от моят Redmi 4 с помощта на Tapatalk
                  Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                  Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                  Анатолий Пейчинов o8875о9815
                  https://dvrbg.com/

                  Коментар


                  • #39
                    От: Историята на едно пътуване от 11 000 км до Иран, Ирак и Източна Турция

                    Много интересен материал! Чакам и аз вече продължението

                    Коментар


                    • #40
                      Едно такова питане: Как си обменихте пари в Ирак?
                      И защо Мосул се счита за не ОК място, все пак там е почти християнско?
                      Публикувайте отговор

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X