Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Къмпинги в Черна гора и/или Албания

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Къмпинги в Черна гора и/или Албания

    Здравейте колеги,

    Черна гора и Албания са ми напълно непознати. Хотели има, то е ясно.
    Но как е положението с къмпингите? Говоря за къмпинги като в Гърция, не като в България. Някъде където можеш да разпънеш палатка на сянка, да има плаж и читава баня. Нищо повече не се иска.

    В нета не намирам почти нищо.

    Моля ако някой има опит, да споделя.
    Човек е ~70% вода. Ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

  • #2
    От: Къмпинги в Черна гора и/или Албания

    Пробвай това приложение (има и за мобилен, смарт телефон): http://www.ioverlander.com/

    Има места за диво, платено, къде е частна собственост, локации за проверени сервизи или застраховки.

    Има доста богат избор точно за дестинациите, които те интересуват. Ние го развиваме за България, след като сме проверили дадено място.

    Ако си с кемпер, то има и някакви, които кемперистите използват като https://park4night.com/ - не го използваме, понеже гледаме да сме извън пътя все пак.
    Тел / Viber: +359 889 396 793

    Коментар


    • #3
      Къмпинги в Черна гора и/или Албания

      Ходил съм 5-6 пъти последните години основно по крайбрежието.
      Организиран къмпинг не видях никъде но аз бях с автомобил и не съм търсил.
      Тук таме каравани и кемпери по дворове доста често.
      Диво къмпингуващи не много често но ги има.
      Съдейки по етапа от развитието на държавата не мисля че съществуват такива къмпинзи.
      Land Rover Discovery II, V8 4.0
      VW Golf VI variant
      Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

      Коментар


      • #4
        От: Къмпинги в Черна гора и/или Албания

        Намерих няколко къмпинга и в двете държави, но сайтовете им са доста постни.
        Отделно къмпингите изглеждат доста малки и по малкото снимки които имаше, сякаш спотовете бяха миниатюрни. Наблъскани една до друга каравани, палатки и кемпери. Но пък цените са доста добри.
        В Черна гора май няма плажове, има някакви рампи или по 40 квадрата пясък.
        Интересуват ме уредени къмпинги, тъй като все още малкия е много малък за диво.
        Май гърците нямат аналог на Балканите в това отношение...
        Човек е ~70% вода. Ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

        Коментар


        • #5
          От: Къмпинги в Черна гора и/или Албания

          Първоначално публикуван от I.Guberkov Преглед на мнение
          .
          Май гърците нямат аналог на Балканите в това отношение...
          Не виждам, защо се учудваш?

          Имат 7000 километра бряг и едни 40 -50 години опит в повече.

          Коментар


          • #6
            От: Къмпинги в Черна гора и/или Албания

            Не се учудвам.
            Търся нови хоризонти
            А за Хърватска как стоят нещата?
            Човек е ~70% вода. Ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

            Коментар


            • #7
              От: Къмпинги в Черна гора и/или Албания

              Първоначално публикуван от I.Guberkov Преглед на мнение
              А за Хърватска как стоят нещата?
              Газ до Газ и скъпо.

              Коментар


              • #8
                От: Къмпинги в Черна гора и/или Албания

                Първоначално публикуван от I.Guberkov Преглед на мнение
                А за Хърватска как стоят нещата?
                В този сезон е доста наблъскано, бавно движещи се кемпери с германци, белгийци, холандци... До колкото знам имали солени глоби за каране по черни пътища - не съм се пробвал честно казано, не ми се рискува.

                Ето личен опит за стимул за дивото къмпингуване: Най-малката ми дъщеря е на три месеца и вече е била многодневни преходи по черни пътища (включително и със закъсване в конвой), къмпингуването е било изцяло на "диво". Създали сме си нужния комфорт в джипа, както можеш да се досетиш като и с какво се занимаваме - захранване, вода, храна... студена бира след цял ден друсане
                Тел / Viber: +359 889 396 793

                Коментар


                • #9
                  От: Къмпинги в Черна гора и/или Албания

                  Хърватска отпада.
                  Остават Албания и Черна гора.
                  Не ми е спешно, по-скоро за догодина се интерсувам.
                  Тази пак ще е в гръцко.

                  Смятам, че темата може да е интересна като цяло и за други хора, търсещи алтернативи.

                  Sartor, аз съм голям фен на дивото къмпиране, но жената не толкова, а щерката хич.
                  Като порастне синковеца, ще бродим по дивотия
                  Човек е ~70% вода. Ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Къмпинги в Черна гора и/или Албания

                    Първоначално публикуван от I.Guberkov Преглед на мнение
                    Хърватска отпада.
                    Остават Албания и Черна гора.
                    Не ми е спешно, по-скоро за догодина се интерсувам.
                    Тази пак ще е в гръцко.

                    Смятам, че темата може да е интересна като цяло и за други хора, търсещи алтернативи.

                    Sartor, аз съм голям фен на дивото къмпиране, но жената не толкова, а щерката хич.
                    Като порастне синковеца, ще бродим по дивотия
                    Загледай към Анадола - май там остана сравнително девствено.

                    Иначе на диво ходя от 1971 г. До преди 2 години на палатка, но от скоро с каравана, че мързела вече е голям.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Къмпинги в Черна гора и/или Албания

                      Кападокия също като по-екзотична и близка дестинация.

                      Снимката е на един познат, който ми разреши да споделя албума му в една наша фейсбуук група:

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:64328693_602897366899248_2708531008218595328_n.jpg
Прегледи:1
Размер:87.4 КБ
ID:5816758
                      Тел / Viber: +359 889 396 793

                      Коментар


                      • #12
                        От: Къмпинги в Черна гора и/или Албания

                        За Черна Гора - имат плажове с пясък. По спомен тук беше така - https://goo.gl/maps/tv5RDJiX2Vmj1PiZ9 .

                        За Хърватска - почти нямат пясък по плажовете (или поне по тези по които съм бил). Но по тези плажове с маска и шнорхел можеш да видиш доста красиви неща. Като пример - октопод който си седеше на метър от мен .

                        За дивото - нямам идея. Повечето им къмпинги бяха изключително чисти и подредени. В Сърбия, Хърватска, Черна Гора, Македония и Гърция не съм попадал на мръсен къмпинг, докато в България е точно обратното - не съм попадал на нито един чист къмпинг. Поради тази причина тук (България) предпочитам да къмпингувам на диво, а ако е в чужбина - на облагороденото.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Къмпинги в Черна гора и/или Албания

                          Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                          Газ до Газ и скъпо.
                          В Хърватска е много скъпо.Ходил.съм Риека и Опатия ,там пясък няма на бетонни плажове са с подход към водата стълби,малко пясък в малки заливчета.Иначе е.много уредено и супер чисто водата е кристал.Из тоя район няма къмпинги,надолу на юг не знам.
                          Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Къмпинги в Черна гора и/или Албания

                            Ходил съм на къмпинг в Медулин, южно от Пула. Супер яко място!! Но да, няма пясък...

                            Envoyé de mon Redmi Note 6 Pro en utilisant Tapatalk

                            Коментар


                            • #15
                              От: Къмпинги в Черна гора и/или Албания

                              Първоначално публикуван от brum Преглед на мнение
                              За Черна Гора - имат плажове с пясък. По спомен тук беше така - https://goo.gl/maps/tv5RDJiX2Vmj1PiZ9 .

                              За Хърватска - почти нямат пясък по плажовете (или поне по тези по които съм бил). Но по тези плажове с маска и шнорхел можеш да видиш доста красиви неща. Като пример - октопод който си седеше на метър от мен .

                              За дивото - нямам идея. Повечето им къмпинги бяха изключително чисти и подредени. В Сърбия, Хърватска, Черна Гора, Македония и Гърция не съм попадал на мръсен къмпинг, докато в България е точно обратното - не съм попадал на нито един чист къмпинг. Поради тази причина тук (България) предпочитам да къмпингувам на диво, а ако е в чужбина - на облагороденото.
                              Бях това лято на тоя къмпинг Маслина от линка. Добре е. Чисто и подредено. Морето е на около 200-300 метра. Плажа е първо пясък, последните 3-4 метра камъни и почва морето, което също е пясък. За кемпер е 17 евро + 2-3 евро за ток.

                              В Албания бяхме тук: https://www.google.com/maps/@41.5214.../data=!3m1!1e3 Срещу ресторант Blu Mare е къмпинга. Има ток и вода. Кенефите са малко, а банята е само 1 и я ползват и от персонала на ресторанта. Само, че бяхме само ние и една каравана та не сме се прескачали. Платихме 10 евро за кемпер с 2 човека и 1 дете + палатка с още двама човека.
                              "If they give you ruled paper, write the other way." Juan Ramon Jimenez

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X